שתף קטע נבחר

בראש העין מאיימים: נעצור שיווק הדירות אם לא יבוטלו תחנות הכוח

ראשי רשויות באזור השרון הקימו מטה מאבק לביטול התוכנית להקמת תחנות כוח במחלף קסם וסמוך לג'לג'וליה. ראש עיריית ראש העין איים: נעצור את שיווק אלפי הדירות החדשות הנבנות במסגרת מחיר למשתכן

ראש עיריית ראש העין, שלום בן משה, מאיים לעצור את שיווק הדירות החדשות בעיר אם לא תבוטל תוכנית הממשלה להקמת תחנות כוח באזור, במסגרת עידוד השימוש בגז טבעי. בפגישת ראשי רשויות מהאזור שהתקיימה אתמול (ה') בעיריית ראש העין, הוחלט להקים מטה מאבק לביטול התוכנית. במקביל התקיימה הפגנת מחאה של תושבים בתחנת דלק השלום הנמצאת מזרחית לכפר סבא.

 

ראשי הרשויות באזור יוצאים נגד תוכנית להקמת שתי תחנות כוח, האחת במחלף קסם והשניה סמוך לג'לג'וליה. ברשויות חוששים שתחנות הכח ייפגעו באיכות החיים של מאות אלפי תושבי האזור. איומו של ראש עיריית ראש העין עלול לפגוע בשיווקן של כ-8,000 דירות הנבנות כיום בראש העין, בין השאר במסגרת תוכנית מחיר למשתכן.

בנייה בראש העין (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
בנייה בראש העין(צילום: יריב כץ)
 

בפגישה השתתפו מלבד בן משה, גם ראש עיריית פתח תקווה עו"ד איציק ברוורמן, ראש עיריית כפר קאסם עו"ד עאדל בדיר, ראש מועצת אורנית שלומי לנגר, ראש מועצת כפר ברא מחמוד עאצי ומנכ"ל מועצה אזורית דרום השרון-שי אברהמי.

 

בפגישה אמר בן משה: "זהו מאבק על הבית. הקמת התחנה תשפיע על כל האזור: תושבים, אזורי תעשייה והטבע. מדובר בתחנת כוח המתוכננת להיות סמוכה מאוד לבתי התושבים ותפגע קשות באיכות חייהם ובערך הנכסים שלהם. צריך לחזק את המאבק הציבורי של התושבים. אנחנו לא נאפשר זאת ונתקוף בכל המישורים".

 

ברוורמן אמר: "חייבים מחאה ציבורית רצינית. יש חשיבות ללחוץ על מקבלי ההחלטות". בדיר הוסיף: "הממשלה לא נותנת לנו הזדמנות להשתתף בהליך התכנון, רק בהליך ההתנגדות, המאבק חוצה גבולות וערים ויש לפעול במשותף".

 

"הורסים לנו את איכות החיים", הוסיף לנגר, "צריך להיות יצירתיים, לחדד את הטעמים המקצועיים להתנגדות, לשקול להציע חלופות אחרות למיקום תחנות הכוח, ולפעול בכל המישורים כדי שיבינו שהמאבק שלנו לא מתפשר". עאצי אמר: "חזית אחת של כל ראשי הרשויות יכולה לשנות את התמונה ולבטל את הפרוייקט, ונדרשת פגישה דחופה עם שר התשתיות".

 

מהמשרד לתשתיות לאומיות נמסר בתגובה: משרד האנרגיה אמון על הבטחת אספקת החשמל למשק הישראלי. בין היתר עוסק המשרד בתכנון ארוך טווח המתאים לגידול בביקוש לחשמל עקב בניית שכונות חדשות, במסגרתו מקודם מלאי תכנוני של תוכניות למשק החשמל.

 

התכנון יאפשר הרחבת תחנות קיימות וקידום הליכי תוכניות חדשות, בכפוף לעמידתן בכל הליכי התכנון לרבות נושאי הסביבה, הבטיחות ואיכות האוויר. מבין תוכניות אלה יוקמו רק תחנות שיזכו בהליך מכרזי, יציעו את המחיר הנמוך ביותר לייצור קווט"ש חשמל על מנת לקדם את התחרות בתחום ובהתאם לגידול בביקושים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים