שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מיוני ב"כללית": מתקן המבצע בדיקה גופנית של הרופא - בלי לצאת מהבית
  שרותי בריאות כללית מתחילה בפיילוט במערכת בדיקת חולה מרחוק. tyto, פרי פיתוח ישראלי, מצלם את האוזניים, הלוע והעור, מקליט את קולות הלב והריאות, מודד חום ומעביר את כל הנתונים בתוך שניות לרופא המטפל שיוכל לאבחן אתכם או את הילד בלי להגיע למרפאה. את המיתקן ניתן יהיה לרכוש החל מהקיץ הקרוב ולהשתמש בו אל מול הרופא המטפל

  בקרוב כדי לאבחן בעיות רפואיות פשוטות לא תצטרכו לצאת מהבית: שרותי בריאות כללית מתחילה בפיילוט במערכת דיגיטלית המאפשרת לבדוק את המטופל מרחוק. המכשיר מצלם את הלוע, האוזניים, מקליט את קולות הלב והנשימה במדויק, מודד חום ומעביר את כלל הנתונים לרופא המטפל שיכול על סמך שילוב של התלונות והממצאים שתועדו – לשגר מרשם או להמליץ על הגעה למרפאה.

   

  צפו: כך פועל המכשיר החדש tyto

   

   

  מכשיר ה- tyto הוא פרי פיתוח ישראלי של חברת טייטו-קר עליו דיווחנו לראשונה כאן ב-ynet לפני כשנתיים. המכשיר המתוחכם כולל מיקרופון רגיש, מכשיר הקלטה ומצלמת וידאו ברזולוציה גבוהה, המאפשרים לבדוק את כל מערכות הגוף ולשדר את הממצאים ישירות לרופא.

   

  המתקן כולל אוטוסקופ – מכשיר לבדיקת האוזניים המצלם את תעלת האוזן, סטטוסקופ המקליט את קולות הלב הנשימה והמעיים, אוטוסקופ הבודק את העיניים, צילום נגעים על העור, מכשיר אק"ג המשדר את קצב הלב, מד חום ובעתיד ניתן יהיה להרכיב עליו אמצעים נוספים להשלמת בדיקות רופא מקצועיות.

   

  טייטו. צילום הגרון והאוזניים באיכות גבוהה ()
  טייטו. צילום הגרון והאוזניים באיכות גבוהה

   

  על גבי צג המכשיר מקבל המשתמש הוראות מדוייקות היכן להניח את המתקן, כמה זמן להשאירו באותה נקודה, ומתי להעבירו לנקודת הבדיקה הבאה. בתום איסוף הנתונים שאורכו כדקה, משודרת הבדיקה אל הרופא המטפל, אשר יכול לעבד את הנתונים ולהגיע לאבחנה.

   

  המערכת כבר נבדקה בקרב אלפי חולים בארצות הברית ובישראל, ואיכות הנתונים ששודרו נמצאה מדויקת דיו כדי לאבחן מגוון רחב מאוד של מצבים רפואיים, הכוללים דלקות עיניים, דלקות גרון, דלקות אוזניים, דלקות ריאות, קוצר נשימה המצריך שימוש באינהלציות ועוד. יש לציין כי הרופא אינו מסתמך רק על הנתונים שמשודרים מהמכשיר, אלא משלב באבחנה גם את הרקע הרפואי של כל מטופל, גילו, ואת סיפור המקרה. המכשיר אינו מאבחן בעצמו את מצבו של החולה, אלא משדר את הממצאים הגופניים לרופא. 

   

  אבחון דלקות. המכשיר מקליט קולות ריאות ומשדר לרופא ()
  אבחון דלקות. המכשיר מקליט קולות ריאות ומשדר לרופא
   

   

  בימים הקרובים תחל כללית בפיילוט בקרב רופאי ילדים ומשפחה של הקופה. במסגרת הניסוי חולקו מכשירי tyto לחלק מהלקוחות. מערכת התשדורת הותקנה בכמה מרפאות, וקופת החולים תבחן את ההיענות לשימוש או שיפורים נוספים שנדרשים. המכשיר צפוי להיות זמין לרכישת הלקוחות החל מיוני 2018. על פי סקר שוק שערכה כללית, הצפי הוא כי בשנים הראשונות יצטיידו במכשיר עשרות אלפי משפחות, וכי הוא יהיה מבוקש בעיקר בקרב הורים לילדים צעירים ובפריפריה.

   

  "לאחר שותפות עם מערכות בריאות ברחבי ארצות הברית, אנחנו שמחים ליישם את הפתרון שפיתחנו לשימוש גם בישראל" אומר עופר צדיק, מייסד טייטו קר, "אנו נוביל את פריצת ישראל לשוק הטלרפואה. טייטו קר מאפשר לכל אחד לבצע בדיקה גופנית בכל עת ובכל מקום, ובכך לשפר את צריכת שירותי הבריאות בישראל".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים