שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נריה בן ה-9 חודשים זקוק לניתוח שיציל את חייו: בואו לעזור
  נריה חג'בי בן 9 החודשים נולד עם מום נדיר בוושט אשר יוצר חסימה במערכת העיכול. התינוק מעולם לא אכל בכוחות עצמו וניזון באמצעות צינור לקיבתו. רק ניתוח בבית חולים בבוסטון יכול לתקן את המום, אך עלות ההליך היא של מאות אלפי דולרים. אימו: "רוצים שנריה יאכל כמו כל התינוקות"
  נריה חג'בי נולד לפני תשעה חודשים כשהוא סובל ממום נדיר ומסוכן במערכת העיכול. המום, שהתגלה לאחר לידתו, גורם לנתק בין הוושט של התינוק וקיבתו. התינוק עבר כבר מספר ניתוחים בחייו הקצרים לתיקון הליקוי, אך רופאיו לא הצליחו לפתור את הבעיה החמורה, ונריה ניזון באמצעות צינור המחובר לדופן הקיבה שלו.

   

  חשוף לזיהומים ועלול להיחנק מהרוק. נריה חג'בי (צילום: באדיבות המשפחה) (צילום: באדיבות המשפחה)
  חשוף לזיהומים ועלול להיחנק מהרוק. נריה חג'בי(צילום: באדיבות המשפחה)

   

  אביו של נריה, אביעד (29), מהנדס מפתח תקווה, מספר כי תקוותו היחידה של נריה לריפוי המום הוא ניתוח בבית חולים לילדים בבוסטון שבארצות הברית, אשר מתמחה בהליך לו זקוק נריה. עלות הניתוח גבוהה הינה 480 אלף דולר, הרבה מעבר ליכולתם הכלכלית של הוריו של התינוק.

   

  "אני מעולם לא הייתי בחו"ל, אבל בשביל הבן שלי אני אטוס עד קצה העולם", משתף אביעד, "אני רוצה להבטיח את הבריאות שלו, אבל אשתי ואני זוג צעיר ולצערנו לא יכולים לממן את ההליך בכוחות עצמנו, אלא זקוקים לעזרה של אנשים טובים כדי להציל את הבן שלנו".

   

  בתמונה: חומר הניגוד נעצר בושט ולא מגיע לקיבה של נריה (צילום רנטגן) (צילום רנטגן)
  בתמונה: חומר הניגוד נעצר בושט ולא מגיע לקיבה של נריה

  נריה בן תשעת החודשים מעולם לא אכל בכוחות עצמו. מיד לאחר לידתו התגלה כי החלק העליון של צינור הוושט שלו חסום ומנותק מהחלק התחתון. בשל החסימה הנדירה במערכת העיכול לא מסוגל התינוק לאכול מזון ואף לבלוע רוק בכוחות עצמו. נריה עבר כבר מספר ניתוחים לתיקון הליקוי, אך אלו, כאמור, לא הביאו לתוצאה הרצויה.

   

  "לא נשאר מקום בגוף הקטן שלו לדקירות"

  "היו שבועות שבהן נריה לא אכל כלל וניזון רק מעירויים", מתארת אימו, סיון (28), "להחדיר כל כך הרבה עירויים לתינוק כל כך קטן זה לא דבר פשוט בכלל. היה שלב שכבר לא נשאר מקום בגוף הקטן שלו לדקירות, אז הרופאים היו צריכים לגלח את השיער שלו ולהחדיר את העירוי דרך הראש שלו".

   

  "נריה עלול להיחנק מהרוק של עצמו וההתפחות שלו נפגעת" (צילום: באדיבות המשפחה) (צילום: באדיבות המשפחה)
  "נריה עלול להיחנק מהרוק של עצמו וההתפחות שלו נפגעת"

   

  הוריו של נריה מסבירים כי בנם נמצא בסכנת חיים: "הצינור שמחובר לדופן הקיבה שלו עשוי לגרום לזיהומים. בנוסף ההתפתחות שלו נפגעת קשות – הוא לא יכול לשכב על הבטן והשינה שלו היא לא כמו של כל התינוקות. המשקל של נריה נמוך יחסית ליתר התינוקות בני גילו, ויש סכנה שהוא ייחנק מהרוק שמצטבר לו בפה והוא לא מסגול לבלוע".

   

  אימו מפרטת כי לפני כארבעה חודשים הוזמן מנתח מומחה מארצות הברית כדי לבצע את הניתוח המורכב בבנם. "חשבנו שנריה ינותח והכל ייפתר, אבל שעתיים לאחר תחילת הניתוח המנתח יצא ואמר שהמצב של הבן שלנו הוא חמור יותר ממה שחשבו ושהוא לא יכול לעזור לו עם הציוד שיש בארץ. המומחה חזר לארצות הברית ומאז נשארנו אובדי עצות".

   

  סיון, אביעד ונריה חג'בי (צילום: באדיבות המשפחה) (צילום: באדיבות המשפחה)
  סיון, אביעד ונריה חג'בי(צילום: באדיבות המשפחה)

   

  סיון מוסיפה כי "הרופאים בארץ לא תמימי דעים לגבי מהו הטיפול הכי טוב עבור נריה. כל הבירורים הנרחבים שערכנו העלו שהמקום שיכול לתת לנריה את הפיתרון הכי מוצלח הוא בית החולים לילדים בבוסטון.

   

  "יש שם מחלקה שלמה שמוקדשת רק לילדים שסובלים מהמום שיש לנריה. דיברנו עם הורים לילדים שעברו את ההליך ואחוזי ההצלחה שלהם מאוד מאוד מרשימים.

   

  "לצערנו אנו חשים שמיצינו את האפשרויות עבורו בארץ. אין כמעט בארץ מקרים כמו של נריה. בבית החולים בארצות הברית מנתחים תינוקות כמו נריה על בסיס יום יומי כמעט. מאסנו במצב של ניסוי וטעייה. המטרה שלנו היא שנריה יוכל לאכול בכוחות עצמו כמו כל התינוקות. זה הדבר היחיד שאנחנו חושבים עליו ובשביל זה אנחנו פונים לטוב הלב של האנשים בישראל".

   

  קישור לתרומות עבור נריה באמצעות עמותת "קו לחיים"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים