שתף קטע נבחר

תביעה: "נותרתי משותק ברגל לאחר ניתוח מעקפים"

תושב השרון בשנות ה-50 לחייו תובע את הכללית וביה"ח בילינסון בפתח תקוה, לאחר שלדבריו נותר משותק ברגלו לאחר ניתוח מעקפים שעבר בבית החולים. מבילינסון נמסר: "הצלנו את החולה בניתוח לב דחוף ומסובך, נגיב כמקובל בבית המשפט"

תושב השרון בשנות ה-50 לחייו תובע את קופת החולים הכללית, בעליו של בית החולים בילינסון בפתח תקווה, על סכום של יותר מ-2 מיליון שקל. לדבריו, הוא נותר משותק ברגלו בעקבות ניתוח מעקפים שבוצע בבית החולים – אחרי צנתורים שהסתבכו בבית חולים אחר.

 

תחילתה של הפרשה בחודש פברואר 2017 כאשר התובע לקה באוטם שריר הלב. מהתביעה, שהגיש באמצעות עו"ד אורן בושרי, לבית המשפט השלום בחיפה, עולה כי עבר צנתור ראשון בעת האירוע.

 

את הצנתור השני עבר מספר שבועות לאחר מכן, אולם הצנתור הופסק לאחר סיבוך, ולמחרת עבר צנתור נוסף שאף הוא הופסק עקב סיבוך, "והתובע הועבר לניתוח מעקפים דחוף בבית החולים בילינסון".

 

ניתוח של יותר מ-12 שעות (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
ניתוח של יותר מ-12 שעות(צילום: shutterstock)

 

"נזק שהתרחש בטעות במהלך הניתוח"

הניתוח, כך מתואר בתביעה, ארך כ-12:30 שעות, בסיומו, גילה התובע כי אינו יכול להחזיק את כף רגלו באופן עצמאי, והיא נשמטת. בתביעה נטען כי קיים "חוסר הולכה טוטאלי", בעצב האחראי להרמת כף הרגל ולתחושה בכף הרגל. הוא נטען כי המקרה אירע במהלך הניתוח, וכי עד להגעתו לבית החולים – כולל במהלך הצנתורים והנסיעה באמבולנס – הייתה רגלו במצב תקין.

 

עוד נטען בתביעה כי התובע שמע את הרופאים מדברים על כך שמדובר בנזק "שהתרחש בטעות תוך כדי הניתוח".

 

לדברי התובע, הנזק נגרם בשל התמשכות הניתוח ותנוחה לא נכונה שבה הושכב, שגרמה ל"הירדמות" של הרגל למשך כל שעות הניתוח. "משום שהניתוח עצמו התארך היה על הצוות לבדוק את הרגל מדי זמן, ולגאוכ לשינוי תנוחה", טוען התובע.

 

מומחה מטעם התובע העריך כי נותר נכה לצמיתות בשיעור של 30%.

 

מבית החולים בילינסון נמסר בתגובה: "החולה הועבר לבית החולים במצב קריטי ביותר, מבית חולים אחר בו עבר שלושה צנתורים שלא צלחו. בבילינסון הצילו את החולה בניתוח לב דחוף ומסובך ביותר. התביעה התקבלה בימים האחרונים בבית החולים, אנו לומדים אותה ונגיב כמקובל בבית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית החולים בילינסון
עו"ד אורן בושרי
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים