שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לראשונה בישראל: פארק חושים נפתח בשמורת נחל שניר
  הליכה יחפה על בוץ וזחילה במחילה – אלה הם רק חלק מהחוויות החושיות שמחכות לכם בפארק שנפתח בשבת באצבע הגליל להרצה ראשונית. כל הפרטים

  מומלץ לילדים, פארק החושים (צילום: חגי שלמה, רשות הטבע והגנים) (צילום: חגי שלמה, רשות הטבע והגנים)
  מומלץ לילדים, פארק החושים(צילום: חגי שלמה, רשות הטבע והגנים)

  רשות הטבע והגנים החלה בשבת האחרונה בהרצה ראשונית של מסלול חווייתי לכל המשפחה בשמורת הטבע נחל שניר שבאצבע הגליל. מהרשות נמסר כי המסלול משלב חוויה חושית, חיבור לטבע והצצה לעולמן של חיות הבר והמגע הפיזי במים, באדמה בעץ ובאבן.

   

  חגי שלמה, מנהל שמורת הטבע נחל שניר ברשות הטבע והגנים שהגה את רעיון פארק החושים בשמורה, סיפר ל-ynet: "הרעיון הגיע מתוך רצון עמוק למצוא דרך מקורית וחווייתית לחבר את הציבור לערכי טבע דרך מגע ואהבה לטבע, וכן מתוך השראה שקיבלתי ממקומות נוספים בעולם. הרעיון של פארק החושים משלב חיבור בין עולמם של חיות הבר ופעילות מעניינת בנושא למבקרים - בדגש על ילדים - של לימוד, חקר והפעלת מגוון החושים שלנו".

   

  אורכו של המסלול החדש כ-500 מטרים והוא כולל בתוכו ארבעה מקטעים שונים כאשר כל אחד מהם מייצג בעל חיים אחר החי בשמורה, למשל זחילה במחילת הדורבן, קפיצה לביקור בביתו של שפן הסלע ועוד. כל מקטע מציע לקהל הרחב פעילויות חושיות, חידות ומשימות המציגות את החיה הרלוונטית והיכרות עם סביבת המחייה שלה.

  "ללכת בעקבות הטבע" (צילום: חגי שלמה, רשות הטבע והגנים) (צילום: חגי שלמה, רשות הטבע והגנים)
  "ללכת בעקבות הטבע"(צילום: חגי שלמה, רשות הטבע והגנים)

  תוך כדי הליכה במסלול, שהינו מעגלי, מתבקשים המבקרים לחלוץ את נעליהם על מנת לאפשר להם לחוש ולהתחבר בצורה מרבית ומיטבית לסביבתם של בעלי החיים ולטבע בכלל. ההליכה מתבצעת על מספר משטחים כמו בוץ, אבנים, שבבי עץ, הליכה בתוך פלג מים וסוגי מדרך נוספים.

   

  עוד מציעה שמורת טבע נחל שניר, שביל הליכה באורך של כקילומטר אחד בגדה המזרחית של נחל שניר החולף בצילם של עצי דולב, תצפיות נוף מרהיבות, נחלים זורמים, בריכת שכשוך ובריכה המשמשת גן מקלט לצמחי מים נדירים.

  יחפים בפארק (צילום: חגי שלמה, רשות הטבע והגנים) (צילום: חגי שלמה, רשות הטבע והגנים)
  יחפים בפארק(צילום: חגי שלמה, רשות הטבע והגנים)
     

  הפעילות אינה כרוכה בתשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר – 28 שקלים למבוגר ו-14 שקלים לילד, או חינם למנויי מטמון של רשות הטבע והגנים.

   

  שלמה מספר כי הפרויקט תוכנן במשך כשנתיים, ובחצי השנה האחרונה עבר לשלב הביצועי. "התגובות היו מצוינות", סיפר על ההרצה הראשונית שנערכה בשבת. "פארק החושים החדש פתוח לקהל הרחב ואני מזמין את כולם להגיע ולחוות חוויית טבע מיוחדת ושונה".

   

  ההשראה לפרויקט נלקחה, בין השאר, מפארק החושים המפורסם שפועל ביער השחור בגרמניה ומציע פעילות לכל המשפחה תוך כדי שהמטיילים הולכים יחפים לאורך שבילים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חגי שלמה, רשות הטבע והגנים
  הכניסה לפארק החושים
  צילום: חגי שלמה, רשות הטבע והגנים
  מומלצים