שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מכתב לזוכי מחיר למשתכן בנתניה: "המכרז בוטל"
  משרד הבינוי והשיכון שלח מכתב לזוכים בפרויקט בשכונת עיר ימים בנתניה, ובו הודעה על ביטול המכרז למתחם בו זכו ועל מכרז חדש הצפוי להתפרסם - פרסום שיוביל לעיכוב בלוח הזמנים של הפרויקט. ענבר גד, אחד הזוכים: "ההפסד עצום כי אם הייתי יודע שכך יהיה, הייתי מחפש כבר דירה"

  חריקות בפרויקט מחיר למשתכן? זוכים בפרויקט "עין התכלת" בנתניה נדהמו לקבל בשבוע שעבר מכתב ממשרד הבינוי והשיכון, ובו הודעה על ביטול המכרז למתחם בו זכו. עקב כך, נמסר במכתב, צפוי להתפרסם מכרז חדש למתחם - פרסום שיוביל לעיכוב בלוח הזמנים של הפרויקט.

   

  מדובר בפרויקט של הקבלן ציון בריגה ובניו בשכונת עין התכלת, שאמור היה לכלול לפי התכנון 267 דירות בשני מתחמים. במכתב צויין כי בהתאם להחלטת ועדת מכרזים ברשות מקרקעי ישראל, בוטל המכרז לגבי אחד מהמתחמים, הכולל 166 יחידות דיור. לרוכשים נמסר כי יוכלו לשמור על זכאותם כזוכים בהגרלה, ובמקביל להירשם להגרלות האחרות הפתוחות לרישום, עד שיוכרז על זוכה במכרז.

   

  כחלון בעקבות המשבר הפוליטי: לא נאפשר לטרפד את מחיר למשתכן

  מחיר למשתכן: כ-21 אלף מתחרים על כ-6,700 דירות

   

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

   

  "חזרנו לשבת על הגדר"

  את ארבל דר, שזכה בדירה במתחם, זה לא מנחם. "ב-5 במרץ קיבלנו מייל שמודיע לנו על ביטול הזכייה בפרויקט", מספר דר, נשוי ואב לשניים. "המשמעות מבחינתי היא אכזבה, ברור. אנחנו רשומים כבר יותר משנתיים כזוכים בסדרה א' ונרשמים לכל ההגרלות. זכינו פעם אחת בקרית מוצקין והחלטנו לוותר כי התכנון היה מאוד נחות, עוד לפני שהקשיחו את ההגדרות. הפעם זו היתה זכייה טובה, קרוב לים, באזור מתפתח בעיר, אבל עכשיו חזרנו לשבת על הגדר".

   

  דר מוסיף כי "חזרתי במקביל כבר לחפש דירות יד שניה. ההפסד עצום כי אם הייתי יודע שכך יהיה, הייתי מחפש כבר דירה. הרווח במחיר למשתכן הוא על הנייר בלבד ויש סימן שאלה גדול סביב איך יהיו הפרויקטים. זה פשוט מטורף".

   

   

  במכתב שנשלח לזוכים נאמר כי "בהתאם להחלטת ועדת מכרזים ברשות מקרקעי ישראל, בוטל המכרז לגבי מתחם 50375. בכוונת רשות מקרקעי ישראל לפרסם מכרז חדש בימים הקרובים בנוגע למתחם זה. ניתן להניח כי בשל האמור, יחול עיכוב מסוים בלוח הזמנים לקידום הפרויקט במתחם זה.

   

  "לאור מצב זה, ולפנים משורת הדין, הוחלט לאפשר לכל הזוכים בהגרלה 534 לשמור על זכייתם בהגרלה, בלי שהדבר ימנע מהם להירשם להגרלות אחרות הפתוחות לרישום. כל זאת, עד להכרזה על זוכה במכרז. במועד ההכרזה על זוכה במכרז במתחם 20375 תוגדר מחדש זכייתך בפרויקט, כל עוד לא זכית בהגרלות אחרות. הודעת עדכון תשלח אלייך בסמוך להכרזה על זוכה במכרז.

   

  "יובהר כי אם תבחר להירשם להגרלה אחרת, ותזכה בה, יוסר שמך מרשימת הזוכים בהגרלה 534 מיד עם הזכייה, ללא אפשרות חזרה לרשימת הזוכים". ממשרד האוצר ומשרד השיכון נמסר כי מדובר בהחלטה של רשות מקרקעי ישראל.

   

  מרשות מקרקעי ישראל נמסר כי "המכרז המדובר יפורסם בשנית בקרוב תוך הקפדה שהמחיר למטר עבור זוכי מחיר למשתכן, יהיה זהה למחיר למטר במכרז שבוטל. הצורך לפרסם את המכרז בשנית נוצר בשל החלטת חברה בריגה לוותר על זכייתה".

   

  הבעלים של חברת בריגה, יקי בריגה, אמר ל-ynet כי תנאי המכרז אפשרו לחברה לגשת לשני המתחמים ולבחור בסופו של דבר באחד מהם. "המכרז השני לא היה מתוכנן לדעתנו בצורה אופטימלית", פירט. "חשבנו שתהיה לנו אפשרות להוציא את שני המתחמים לפועל, אבל בזמן הקצר שעמד לרשותנו מהיום בו קיבלנו את ההודעה על הזכייה ועד ליום התשלום, לא הספקנו להיפגש עם גופי התכנון ולהגיע להבנות. היינו צריכים להעביר כסף והיינו צריכים לקבל החלטה. הבעיה היתה שמיהרו במשרד השיכון להודיע לזוכים בשני המתחמים על זכייה. עכשיו הם יפרסמו את המכרז בשנית, אבל זה קצת לא נעים, לקבל הודעה שזכית ואז הודעה על ביטול".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים