שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ניסיון אחרון למנוע בחירות: "נתניהו מתנהג כמי שכבר הכריע"
  ראש הממשלה ואנשיו טוענים כי עדיין יש ניסיון להגיע לפתרון שימנע את פירוק הקואליציה, אך בשל העובדה כי אפילו לא התקיימה פגישה בין נתניהו לליברמן, בכירים בכנסת ובממשלה בטוחים שהנושא הוכרע. ליצמן: "מי שעושה בחירות כרגע זה איווט ליברמן"

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו ואנשיו טוענים כי נמשכים המאמצים להגיע לפתרון שימנע בחירות, אולם בפועל, אומרים גורמים בכירים בכנסת ובממשלה, נתניהו מתנהג כמי שכבר הכריע: בחירות ביוני.

   

  למרות המשבר עם שר הביטחון ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, ולמרות הקריאה הפומבית לרדת מהעץ, עד רגע זה לא ערכו השניים כל פגישה משותפת והסתפקו למעשה בדיון טלפוני שלא מקרב את פתרון המשבר. ליברמן עצמו אישר את הדברים היום בכנס וסיפר כי שוחח פעמיים בטלפון עם נתניהו.

   

  בינתיים, ולבקשת ראש הממשלה, נדחתה ועדת השרים לענייני חקיקה שאמורה הייתה להתכנס בשלוש על מנת להסיר את הערר שהוגש על ידי השרה סופה לנדבר במטרה לתקוע את חוק הפטור מגיוס, שעליו תכננה הקואליציה להצביע בקריאה טרומית. במקום בשלוש בצהריים, הודיעה שרת המשפטים ויו"ר הוועדה, איילת שקד, כי הדיון יידחה ל-18:00 בערב בעקבות פנייה מלשכת ראש הממשלה.

  נתניהו במליאת הכנסת, אמש (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  נתניהו במליאת הכנסת, אמש(צילום: EPA)

  טרם נפגש עם ראש הממשלה. אביגדור ליברמן (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  טרם נפגש עם ראש הממשלה. אביגדור ליברמן (צילום: רויטרס)

   

  ההערכה היא שחלון הזמן שנותר עד אז להכריע בשאלת הבחירות, לא יחייב את הקואליציה להמשיך לחוקק שלא לצורך את חוק הגיוס (בוועדה ובמליאה) וזאת מהחשש שמבחינה ציבורית הוא נתפס רע. "הדחייה של הוועדה נוגעת לשיקול של ראש הממשלה שלא לאשר חוק גיוס לא בוועדת שרים ולא בטרומית כל עוד אין פתרון", אמר בכיר בקואליציה.

   

  חלק מהשותפות מאשימות גם בשעות אלו את נתניהו בכך שהוא למעשה עוסק בלייצר מצב הפוך מזה שהוא מצהיר עליו בפומבי וכי כבר אתמול בדק עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין את האפשרויות העומדות בפניו ובראשן בחירות ביוני הקרוב.

   

  סגן שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) תקף את ליברמן: "איך איווט ליברמן אומר? מילה זה ברזל. אני מוכן לבחירות הבוקר, הרגע, אין לי שום בעיה. מה שיחליטו יחליטו, ההחלטה לא אצלי. מי שעושה בחירות כרגע זה איווט ליברמן".

   

  בתוך כך ועל רקע האווירה שלפיה המערכת מתכנסת לכיוון של בחירות, פנתה היום ח"כ רויטל סויד (המחנה הציוני) ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט וביקשה ממנו לקצוב בזמן את חקירות ראש הממשלה והגשת כתב אישום בשל התקופה הרגישה.

  דורשת מהיועמ"ש לקצוב בזמן את ההחלטה לפרסם את תיקי נתניהו. ח"כ סויד ()
  דורשת מהיועמ"ש לקצוב בזמן את ההחלטה לפרסם את תיקי נתניהו. ח"כ סויד

   

  "הנך עומד בראש מערך התביעה במדינת ישראל, והסמכות לקבלת ההחלטה על הגשת כתב אישום, בכפוף לשימוע נגד ראש הממשלה מצויה בידך. אבקש כי תודיע לציבור באופן מיידי מהו המועד בו הינך מתעד לפרסם החלטתך בדבר הגשת כתב אישום בחקירות ראש הממשלה, למצער בתיקים הידועים בכינויים 1000 ו-2000 שכאמור נמצאה בהם קיומה של תשתית ראייתית", כתבה סויד.

   

  בבקשתה ציינה גם חברת הכנסת: "מדינת ישראל ניצבת בפני אתגרים רבים במישור הביטחוני, הכלכלי והחברתי. אזרחי מדינת ישראל זכאים לממש את זכותם הבסיסית לבחירת מועמד לראשות הממשלה, כשהם יודעים באם יוגש או לא יוגש נגדו כתב אישום, על מנת לשמר יציבות שלטונית. אל לו ליועץ המשפטי לתת יד להתמשכות הליכים שיביאו לניהול מערכת בחירות כשעננת שחיתות שלטונית מרחפת מעל אחד מהמועמדים לראשות הממשלה".

   

  סויד כתבה כי ראוי שמנדלבליט יודיע על מועד גיבוש ההחלטה תוך קציבת לוחות זמנים. "זכותו של הציבור במדינת ישראל לדרוש ולקבל מאדוני תשובות ולדעת באם מועמד לראשות ממשלה הינו בבחינת נאשם בפלילים, שהרי הדבר יכול וישפיע על החלטתו בבחירות", סיכמה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים