שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

צפו: כך יראה פרויקט היוקרה במתחם כיתן המיתולוגי בת"א

חברת אקרו נדלן חשפה היום את פרויקט היוקרה שתקים בשטחו של מתחם כיתן בתל אביב: 183 דירות בארבעה מגדלים, לצד שטחי מסחר ומשרדים בשטח של 20 דונם. עוד בצנרת התכנון: 4,300 דירות חדשות יוקמו בבית שמש

73 שנים לאחר שהוקם על אם הדרך להרצליה, ברחוב פנחס רוזן של ימינו - חברת אקרו נדל"ן חשפה היום (ג') את פרויקט היוקרה קומפלקס גולף, שתקים על הקרקע ששימשה את מפעל כיתן המיתולוגי. מדובר בפרויקט הנד"לני החדש הראשון שיוקם בשכונת נאות אפקה מזה 20 שנה.

 

הפרויקט כולל 183 יחידות דיור בשני מגדלים של 17 קומות ושני בניינים של 8 קומות, ולצידם שטחי מסחר ומשרדים בשטח של 20 דונם. בלב המתחם יוקם פארק בשטח של שלושה דונם ולרשות הדיירים יעמדו חניונים בשטח של שלוש קומות, לצד חניון ציבורי וחניון למבנה המשרדים.

 

 (הדמיה: סטודיו 84,) (הדמיה: סטודיו 84,)
(הדמיה: סטודיו 84,)

הקומפלקס יוקם בסמוך למפגש הרחובות פנחס רוזן ואברהם שלונסקי בת"א, ומגדלי המגורים יוקמו ברחובות קהילת סלוניקי וקהילת פאדובה. החברה רכשה את הקרקע מידי כלל תעשיות לפני כחמש שנים. היתר הבנייה צפוי להתקבל בעוד כחצי שנה, והקמת הפרויקט תושלם בתוך כ-4.5 שנים.

 

 (הדמיה: סטודיו 84,) (הדמיה: סטודיו 84,)
(הדמיה: סטודיו 84,)

צפי ההכנסות ממכירת הדירות בפרויקט מוערך בכ-700 מיליון שקל. המרכז המסחרי, כמו גם בניין המשרדים שיוקם מעליו, שייבנו על פנחס רוזן, ישארו בבעלות אקרו נדל"ן במסגרת העמקת פעילותה בתחום הנדל"ן המניב.

 

הפרויקט יכלול דירות 3, 4 ו-5 חדרים, פנטהאוזים ודירות גן, בשטח שינוע בין 75 ל-200 מ"ר. מחירי דירות 3 חדרים יתחילו ב-2.76 מיליון שקל, מחיר דירת 5 חדרים בשטח של 125 מ"ר ומרפסת יתחיל ב-4.73 מיליון שקל. הדירה היקרה ביותר בפרויקט - פנטהאוז בקומה העליונה, במחיר של כ-11.5 מיליון שקל.

 

 (הדמיה: סטודיו 84,) (הדמיה: סטודיו 84,)
(הדמיה: סטודיו 84,)

בתכנון ועיצוב הקומפלקס שיתפו פעולה שלושה אדריכלים מובילים: אדריכל רני זיס - אדריכלות חוץ, אדריכלית אורלי שרם - אדריכלות פנים ושטחים ציבוריים, ומשרד התכנון האורבני ת.מ.א - תכנון נופי סביבתי.

 

בחברה מציינים כי החזון הוא בניית קומפלקס המעודד קהילתיות הכולל לאונג' דיירים מרווח עם שולחן ביליארד וספרייה עשירה, חדר כושר, וכן קומת גג בהשראת הגגות השיתופיים במתחמים ניו-יורקיים.

 

4,300 דירות חדשות בבית שמש

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים שבמינהל התכנון, החליטה היום (ג') להפקיד תוכנית להקמת שכונת "משכנות השמש" בבית שמש. התוכנית כוללת 4,300 יחידות דיור במבנים של 10 קומות, כאשר במרכז השכונה יוקמו חמישה מבני מגורים בני 24 קומות.

 

הדמיה של השכונה החדשה בבית שמש (משרד איל איצקין אדריכלים) (משרד איל איצקין אדריכלים)
הדמיה של השכונה החדשה בבית שמש(משרד איל איצקין אדריכלים)

השכונה תתפרש על פני שטח של כ-928 דונם במרכז העיר. בנוסף לדירות היא כוללת כ-250 אלף מ"ר עבור מבני ציבור וכ-35 אלף מ"ר עבור מסחר ותעסוקה. בוועדה ציינו כי השכונה מהווה המשך לשכונת רמה ב', ומקיימת רצף עירוני באמצעות חיבורים תחבורתיים עמה ועם השכונות הסובבות. בנוסף, יוקם חיבור לכביש עירוני מספר 5 שנמצא ממערב לשכונה.

 

התוכנית, ביוזמת אקה פיתוח ובניה בע"מ, נערכה ע"י משרד "איל איצקין אדריכלים". מתכננת מחוז ירושלים, שירה תלמי, ציינה כי "התוכנית מספקת מענה להיצע יחידות הדיור במחוז ירושלים, תוך התייחסות לעקרונות של ניצול משאב הקרקע העירונית בצורה מיטבית, ותוך שמירה על השטחים הפתוחים. זאת, יחד עם מתן מענה מלא לצרכי התושבים, בהם: תעסוקה, מסחר, שטחים ציבוריים, תחבורה ותשתיות".

 

פינוי בינוי ראשון ביבנה

פרויקט התחדשות עירונית ראשון ביבנה: חברת אלמוג פינוי בינוי מקבוצת אלמוג, הניחה אמש (ב') אבן הפינה לפרויקט בינוי פינוי ראשון בעיר, בשכונת נאות שזר. הפרויקט כולל הקמת 487 דירות בארבעה בניינים של 21 קומות ובניין נוסף בגובה של 48 קומות ברחוב החרמון פינת העצמאות. זאת, במקום 92 דירות בחמישה בניינים שנמצאות כיום במקום.

 

בנוסף יכלול הפרויקט כ-1,800 מ"ר של שטחי מסחר ותעסוקה, שטחים ציבוריים ושטחים ירוקים, חניון תת קרקעי עם 730 חניות וכ-100 חניות ציבוריות. הפרויקט תוכנן על ידי משרד האדריכלים "גוטמן – אסיף אדריכלים", ועלות הקמתו מסתכמת בכ-500 מיליון שקל.

 

הפרויקט יתבצע בשיטת בינוי-פינוי-בינוי, באופן שבו הדיירים המפונים יוכלו לעבור ישירות לבניין הראשון ללא תקופת מעבר של פינוי. לצורך כך הקצתה העירייה כארבעה דונם לתחילתו, לבניית שני הבניינים הראשונים לפני פינוי והריסת המבנים הישנים. מהחברה נמסר כי הדיירים המפונים יקבלו דירות חדשות של 3-4 חדרים בשטח של עד 100 מ"ר וכן חנייה ומחסן, זאת במקום הדירות שכיום בבעלותם בשטח של כ-70 מ"ר.

 

הפרויקט יצא לדרך בהיתר חפירה ודיפון, ואילו היתר כללי עתיד להתקבל בחודשים הקרובים. רז שרייבר, סמנכ"ל שיווק ומכירות בקבוצת אלמוג, מסר כי מחירי ההשקה מתחילים ב-1.36 מיליון שקל לדירת 3 חדרים בשטח 82 מ"ר ו-12 מ"ר מרפסת, ב-1.58 מיליון שקל לדירת 4 חדרים 100 מ"ר ו-12 מ"ר מרפסת, וב-1.78 מיליון שקל לדירת 5 חדרים בשטח 130 מ"ר ו-17 מ"ר מרפסת.

 

יקי אמסלם, מנכ"ל קבוצת אלמוג, מסר כי "אנחנו שמחים שהפרויקט עליו עמלנו כשש שנים יוצא סוף סוף לדרך. אנו גאים להוביל את פרויקט ההתחדשות העירונית הראשון בעיר, שיביא אחריו עוד פרויקטים".

 

מבדיקה שערכה שמאית המקרקעין והמשפטנית נחמה בוגין עולה, כי מחירי דירות יד שנייה גבוהים יותר ממחירי דירות חדשות בעיר. כך, בעוד שהמחיר הממוצע של דירת יד שנייה 5 חדרים עומד על 1.97 מיליון שקל, המחיר לדירה חדשה עומד על 1.81 מיליון שקל - פער של 8.8% - כ-161 אלף שקל. בדירות 4 חדרים עומד הפער, לפי בדיקתה, על 9.2%.

 

"ביבנה הוקמה לפני כעשור מגה שכונה בשם 'יבנה הירוקה', ומלבדה לא הייתה בנייה חדשה בעיר", היא מסבירה. "אי לכך, אין מספיק דירות 4 ו-5 חדרים חדשות שמספקות את הביקוש, והאופציה שנותרת היא דירות יד שנייה, חדשות יחסית. בנוסף, בעיר הבשילו לאחרונות תוכניות גדולות של התחדשות עירונית, ובעלי הדירות מעלים באופן אוטומטי את המחירים ומגלמים בתוכם את הפוטנציאל של אותן תוכניות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: סטודיו 84,
הדמיה של קומפלקס כולף
הדמיה: סטודיו 84,
מומלצים