שתף קטע נבחר

הליכודניקים לא רוצים בחירות: "למה לסכן הכול?"

אורן חזן בטוח שמצבו האישי טוב, אבל טוען: "אחרי הבחירות תושג אותה תוצאה". כמה מחבריו לעשירייה השלישית - שעשויים להתקשות לשוב לכנסת - מסתייגים, אך פומבית מגבים את רה"מ: "נגיע גם ל-40 מנדטים"

 

 

מערכת בחירות בחודש יוני, במתכונת בזק, עשויה לשרת אמנם את ראש הממשלה בנימין נתניהו, בכל הנוגע למצבו המשפטי הסבוך - ויחד עם זאת, בליכוד יהיו גם לא מעט שיפסידו. בינתיים נמשכים המגעים למנוע בחירות מוקדמות, אבל מתי שלא נלך לקלפי - חברי כנסת רבים שתפסו את מקומם בכנסת ה-20 בזכות הפתעת בחירות בלתי צפויה בדמותם של 30 מנדטים, ינהלו קרב קשה בדרך חזרה אל המשכן.

 

גם מי שנכנסו בקלות יחסית באמצעות שיריונים השמורים למחוזות, ייאלצו כעת, על פי חוקת הליכוד, להתמודד בפריימריז על משבצת ייצוג רגילה (ב"רשימה הארצית"), דבר שהופך את המאבק לקשה הרבה יותר. הידיעה שכהונתם אולי תקוצר בשנה וחצי, משיקולים שאינם קואליציוניים, מוציאה את חלקם אל החזית.

 

"על אף שמצבי האישי טוב מאוד", אומר חבר הכנסת אורן חזן, "זה יהיה רע מאוד ללכת עכשיו לבחירות. ראשית כיוון שזה לא יהיה נכון לפרק ממשלת ימין עבור איש שמאל כמו ליברמן, שנית כיוון שאפשר גם בלי ליברמן - היינו 61 לפניו ואפשר להתנהל גם אחריו. ושלישית, כי אחרי הבחירות תושג הרי אותה תוצאה - אז למה לסכן את הכול"?

נתניהו בכנסת, אתמול (צילום: EPA) (צילום: EPA)
נתניהו בכנסת, אתמול(צילום: EPA)
 

לדברי חזן, משיחות שקיים עם חברי הכנסת והשרים בליכוד, "כולם משוכנעים שאין צורך בבחירות עכשיו. התקציב צריך לעבור, הכול בתנופה עכשיו, לא הגיוני לזרוק הכל לפח".

 

גם חברתו של חזן למפלגה ולעשירייה השלישית, ח"כ נאוה בוקר, משמיעה עמדה דומה. בניגוד אליו - בוקר מתיישרת עם המסר של ראש הממשלה: "לאף אחד מחברי הקואליציה אין עניין בבחירות מוקדמות, ועם זאת אם לא תהיה אפשרות אחרת, נלך לבחירות. תנועת הליכוד בטוחה בכוחה וביכולתה להמשיך ולהוביל את מדינת ישראל להישגים ולשגשוג, גם לאחר הבחירות הבאות".

 

לדעת ח"כ שרן השכל, "אפשר לעבור את המשבר הזה, קשה לי להאמין שליברמן באמת רוצה בחירות. ראש הממשלה אינו מעוניין בהקדמת הבחירות, אך אם ימשיכו לדחוף אותנו לקצה, נגיע לשם. הליכוד רק ירוויח מהליכה לבחירות ועם קמפיין טוב של ראש הממשלה, נגיע גם ל-40 מנדטים".

 

ח"כ אמיר אוחנה מביע אף הוא מסר שתואם לזה של ראש הממשלה: "הממשלה הזו טובה לעם ישראל ולמדינת ישראל על כן אנחנו לא מעוניינים בבחירות. יחד עם זאת במצב הדברים שנוצר כנראה שהגיע מועד התפוגה של הממשלה ונצטרך לשוב ולבקש את אמון העם, ואנחנו בהחלט מוכנים לעשות זאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
אורן חזן באולפן ynet
צילום: ירון ברנר
מומלצים