שתף קטע נבחר

עובדי ה"כליף" וה"חמאם" הגישו בקשת פירוק: "חוב של מאות אלפי שקלים"

שבוע לאחר שנודע כי בעלי אולמות האירועים נעלם במפתיע, והותיר עשרות זוגות ללא מקום לערוך את חתונתם, פנו עובדי האולמות לבית המשפט המחוזי בבקשת לפירוק החברה המפעילה, וטוענים כי בעלי החברה חייבים להם מאות אלפי שקלים

17 עובדים לשעבר באולמות האירועים  "חמאם" ו"כליף" ביפו פנו היום (ד') לבית המשפט המחוזי מרכז בבקשת פירוק. העובדים טוענים כי החוב כלפיהם אשר כולל משכורות שלא שולמו ופיצויי פיטורין עומד על מאות אלפי שקלים.

 

הפגינו מול ביתו של בעל האולמות שנסגרו: "עקץ אותנו"

בעלי אולמות נחלצים לעזרת נפגעי הכליף והחמאם: "לא נדרוש מקדמות"

הסיוט של הדר: בעל האולם נעלם, ולא ברור אם תהיה חתונה

 

הבקשה הוגשה כנגד חברת "מזרח הרחוק החברה להספקת מזון" אשר הפעילה את אולמות החמאם וכליף. העובדים טוענים באמצעות עוה"ד ארז רייפנברג ואילת דגן זילבר כי "לאחרונה הפסיקה החברה פעילותה העסקית, אינה משלמת את משכורות עובדיה ולמעשה העידה על עצמה כי הינה חדלת פירעון".

 

הזוגות שהגיעו לאולמי כליף (צילום: אביגיל עוזי) (צילום: אביגיל עוזי)
הזוגות שהגיעו לאולמי כליף(צילום: אביגיל עוזי)

צו הפירוק שמבקשים העובדים הללו, אשר לא קיבלו את שכרם לחודשים פברואר וחלק ממרץ, נועד לאפשר להם לפנות אל המוסד לביטוח לאומי על מנת למצות את זכויותיהם. העובדים מציינים כי "ב-13 במרץ עקב הקלע החברה לקשיים כלכליים ניכרים ולאחר הפסקת פעילותה העסקית ,נמסר לעובדים מכתב המודיע להם על הפסקת עבודתם בחברה לאלתר וללא שנמסרה להם הודעה מוקדמת".

 

יצויין כי מספר ימים קודם למסירת מכתב הפיטורים, הוברר לעובדים כי החברה חדלה לפעול, ספקים ונושים צבאו על משרדיה ונטלו מרכושה , בעלי השליטה הדירו רגליהם ממשרדיה ולעובדים נודע כי החברה נותרה חייבת כספים רבים לנושיה השונים, תוך שנמסר לבא כוח העובדים כי "אין באפשרות החברה לשלם לעובדים את משכורת פברואר וחלק ממרץ 2018 ויתר הזכויות המגיעות להם", כך נטען.

 

 

לפני כשבוע פורסם כי האולמות הפופולרים ביפו, כליף והחמאם נסגרו במפתיע, עשרות זוגות צעירים ומאוכזבים הגיעו לאולם האירועים כליף ביפו, במטרה לנסות ולקבל את כספם בחזרה. בעל האולם נעלם במפתיע, והותיר את הכלות והחתנים לעתיד ללא מקום להתחתן בו - וללא מקדמות בסך עשרות אלפי שקלים ששילמו מראש, ונפדו על ידי הבעלים. גם "החמאם", אולם נוסף ששייך לאותו בעלים ונמצא בסמיכות ל"כליף", נסגר אף הוא במפתיע וגם במקרה הזה נותר הזוגות ללא כל מענה.

 

אלעד מליחי ,מנהל אירועים במקום, הגיע לאולם כליף ביום שלישי האחרון, יחד עם הזוגות שנפגעו מסגירת האולם ואמר ל-ynet: "יש לי משפחה ושלושה ילדים ואין הכנסה החודש. באתי לפה לתמוך בזוגות ולראות איך אפשר לעזור להם. הפרצופים שלהם אומרים הכל".

 

בשבת אף הפגינו כעשרה זוגות מול ביתו באזור השפלה של בעל האולמות "הוא ישב איתנו בכל הפגישות ואנחנו רוצים להראות לו, באמצעות ההפגנה הזו, שהוא לא יכול להמשיך כרגיל בחייו ובסדר יומו בזמן שאנחנו מרגישים שהוא עקץ את כולנו", טענה אור יעקובוביץ', שהייתה אמורה להינשא לבחיר ליבה באולם "כליף" בחודש ספטמבר הקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
אולמי כליף ביפו
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים