שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "המוות של אחי גרם לי לרצות להציל אחרים"

  כשהיה בן 12 מת אחיו הצעיר של מג'די, אמל, לאחר ניתוח לתיקון מום בליבו. ב-20 השנים האחרונות מקדיש מג'די את חייו לחולי לב ומשמש כאח האחראי על השתלות הלב בבילינסון. "זה התיקון שלי. אני רואה את הפנים של אחי אצל כל מטופל"

  נוגע ללב: כשהיה בן 12 נפטר אחיו הצעיר של מג'די כבהה, אמל, ממום לבבי. הילד בן ה-9, הרביעי מבין שבעה אחים, הלך לעולמו זמן קצר לאחר הניתוח המורכב שהיה אמור להציל את חייו.

   

  מותו הטרגי של הילד טלטל את חייו של מג'די ויתר בני משפחתו. מתוך השבר הגדול מג'די החליט להקדיש את חייו הבוגרים להצלת אנשים הלוקים בליבם, והיום הוא משמש כראש צוות ניתוחי לב ואחראי על השתלות הלב והריאה של בית החולים בילינסון שבפתח תקווה.

   

  "זה התיקון שלי" - מג'די בהכנות לניתוח (צילום: שירה סולומון, דוברות בילינסון) (צילום: שירה סולומון, דוברות בילינסון)
  "זה התיקון שלי" - מג'די בהכנות לניתוח(צילום: שירה סולומון, דוברות בילינסון)

   

  "המוות של אחי שינה את המשפחה שלי. הבנו שהחיים מלאים בחוסר צדק. אתה חי עם תחושה של החמצה – למה הוא לא שרד, למה ילד קטן צריך למות? 20 השנים האחרונות של חיי מוקדשות כולן ללב. אני חי את זה 24/7. כל חולה שהטיפול שלו מצליח אני אומר לעצמי 'זה התיקון שלי'. אני רואה את הפנים של אמל בכל מטופל", משתף מג'די בן ה-40.

   

  "משבר גדול מאוד"

  מג'די גדל יחד עם ששת אחיו בכפר אום אלקוטוף שבוואדי עארה. אמל, כך מתאר מג'די, היה אהוב במיוחד על ידי אחיו. "המוות שלו היה משבר גדול מאוד. אני זוכר בעיקר מראות של בכי ואבל. ההורים שלי היו מרוסקים. המזל שלנו הוא שאנחנו באים ממשפחה מאוד גדולה שחיבקה ותמכה בנו ברגעים הקשים".

   

  "זכות למנוע את הסבל שעברנו מאחרים" (צילום: שירה סולומון, דוברות בילינסון) (צילום: שירה סולומון, דוברות בילינסון)
  "זכות למנוע את הסבל שעברנו מאחרים"(צילום: שירה סולומון, דוברות בילינסון)

   

  עם סיום לימודיו התיכוניים נרשם מג'די ללימודי סיעוד. לאחר שהוסמך כאח החל מג'די להתמחות בטיפול בחולי לב. מג'די אינו בן המשפחה היחיד שמקדיש את חייו לטיפול בחולים – אחיו הוא רופא מתמחה לניתוחי לב וחזה בבית החולים בילינסון ואחותו משמשת כאחות בחדר הניתוח של בית החולים הלל יפה בחדרה.

   

  "נמשך אל תחום הלב כמו אל מגנט"

  "בהתחלה לא קשרתי בין הטראומה המשפחתית שלי ובין הבחירות המקצועיות שלי", משתף מג'די. "רק במהלך הקריירה שלי הבנתי שאני נמשך למחלקות ותחומים הקשורים בלב כמו אל מגנט. הבחירה הזו נעשתה באופן בלתי מודע.

   

  "רק בשלב מתקדם יחסית של הקריירה שלי הבנתי עד כמה אני מקדיש את עצמי לטיפול בבעיות הקשורות באיבר הזה. נושא הלב וההשתלות הוא בדמי. אני כל השנה 24/7 נמצא בכוננות מתוקף תפקידי האחראי על תחום השתלות הלב בבית החולים".

   

  מג'די מספר כי לפני מספר שנים הוא טיפל בשני מקרים של ילדים שסבלו ממום זהה למום שממנו סבל אחיו. "מדובר היה בשני ילדים של חברי משפחה מאוד קרובים", מתאר מג'די, "ההורים שלהם באו אליי כי הם ידעו שאני יכול לעזור להם. הבטחתי להם שהם יחזרו הביתה מבית החולים עם חיוך של אושר, ולא בדמעות, כמו שאנחנו חזרנו מבית החולים.

   

  "שני הילדים נותחו בהצלחה והם באמת הלכו הביתה עם חיוך. זו תחושה של אושר שקשה להסביר במילים. אין יום שאני לא נזכר באחי. מבחינתי זו זכות גדולה למנוע מאחרים את הכאב האדיר שהמשפחה שלי ואני נושאים כל השנים".

   

  ביום ראשון בשעה 21:00 בערוץ 10 ישודר פרק בסדרה "חוזרים לחיים", אשר יעסוק בהשתלות לב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שירה סולומון, דוברות בילינסון
  "המוות של אחי היה שבר גדול"
  צילום: שירה סולומון, דוברות בילינסון
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים