שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ניסיון ההתנקשות ברה"מ הפלסטיני: מעצרים בחברות סלולריות
  מנגנוני הביטחון של חמאס עצרו כמה עובדים בחברות בעזה, לאחר שהחקירה הובילה למסקנה שמניחי המטענים נעזרו בהן: "יש לנו מידע ושמות של מי שקשורים להנחת המטען נגד שיירת חמדאללה בעזה. החקירה בעיצומה"

   

  ראש הממשלה הפלסטיני חמדאללה בעת הביקור בעזה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  ראש הממשלה הפלסטיני חמדאללה בעת הביקור בעזה(צילום: רויטרס)


  פרטים חדשים על ניסיון ההתנקשות בראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה אתמול (ג'), מובילים למסקנה כי כשל טכני מנע ממטען נוסף להתפוצץ. כמה עובדי חברות סלולריות נעצרו בידי אנשי מנגנוני הביטחון של חמאס, לאחר שהתברר כי מניחי המטענים נעזרו בקווי התקשורת שלהן.

   

  על פי הפרסומים, משקל כל אחד משני המטענים היה 15 קילוגרם, והם הונחו במרחק 40 מטר אחד מהשני. מקור פלסטיני המעורה בפרטי החקירה מסר ל-ynet כי חמאס ממשיך בביצוע מעצרים ברצועת עזה כדי להתחקות אחר מניחי המטען. הוא ציין כי החקירה מובילה לכך שהמפגעים השתמשו בקווים של חברות התקשורת הסלולריות הפלסטיניות ווטניה וג'וואל כדי לבצע את הפיגוע - ככל הנראה באמצעות שימוש בטלפון נייד להפעלתם. מנגנוני הביטחון של חמאס עצרו כמה עובדים בחברות הללו בעזה משום שהם סירבו לשתף פעולה בחקירה.

   

   

  לדברי המקור, חמאס מאוד קרוב לסיום החקירה ולמעצר כל האחראים להנחת המטען. בתוך כך אמר היום ראש מנגנוני הביטחון של חמאס, תאופיק אבו נעים: "יש לנו מידע ושמות של האנשים הקשורים לביצוע הנחת המטען נגד שיירת חמדאללה בעזה. החקירה בעיצומה ונפרסם את תוצאותיה בסיומה".

   

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   (צילום: mct) (צילום: mct)
  (צילום: mct)
   

  חמדאללה הגיע לעזה יחד עם ראש המודיעין הכללי מאג'ד פרג', בשיירה שנכנסה ממעבר ארז בסביבות השעה 10:00. הפיצוץ אירע לאחר מכן ברחוב סלאח א-דין - ציר ראשי מאוד ברצועת עזה באזור העיירה בית חאנון. ככל הנראה, מטען הנפץ המחובר לטיימר הושתל בתחתית עמוד תאורה בצד הדרך. כמו כן פורק מטען נפץ נוסף. מקור ברצועת עזה מסר ל-ynet: "המטען התפוצץ כאשר המכונית האחרונה בשיירה עברה, מדובר במכונית אבטחה. מיד כשזה קרה ירו המאבטחים באוויר, ורכבו של חמדאללה לא נעצר אלא המשיך במהירות מהמקום - על פי הנוהל. חמישה עד שבעה מאבטחים נפצעו ומצבם קל. נזק נגרם למכוניות. 

   

  חמדאללה הגיע לחנוך מתקן טיהור שפכים חדש בצפון רצועת עזה. בנאומו בטקס התייחס במשפט אחד לניסיון ההתנקשות: "מה שקרה לי היום בעזה רק יגרום לנו לדבוק במאמץ להשיג את אחדותנו. אשוב לכאן למרות מה שקרה". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים