שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  יו"ר כתבי החוץ בישראל: "המשטרה מכה עיתונאים ומחבלת בציודם"

  כנס של לשכת העיתונות הממשלתית עסק בהגבלות על אנשי תקשורת באזורים שבהם מתקיימים עימותים, דוגמת האירועים בהר הבית בקיץ. דוברת המשטרה: "לעיתונאי יש זכות עודפת להגיע למקום על פני אזרח". ג'ו פדרמן מ-AP תקף: "אין עוד עיר בעולם שבה מתייחסים ככה לעיתונאים"

   

  כתב ynet חסן שעלאן מותקף ע"י שוטרים

  כתב ynet חסן שעלאן מותקף ע"י שוטרים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "לכל מקום שיש גישה לאזרחים צריכה להיות גישה לעיתונאים. יותר מכך - לעיתונאי יש זכות עודפת כי הוא צריך לספר את הסיפור לכל מדינת ישראל", כך אמרה היום (ה') דוברת המשטרה, ניצב-משנה מירב לפידות, בכנס של לשכת העיתונות הממשלתית שמתקיים בירושלים.

   

  בדבריה היא התייחסה לביקורת שנמתחה על המשטרה בעקבות האירועים האלימים בהר הבית בקיץ האחרון: שוטרים הקשו על עיתונאים לסקר את הפרות הסדר בטענה שהמצלמות יוצרות פרובוקציה ושיש חשש לחייהם של אנשי התקשורת. באחד האירועים הללו ספג כתב ynet חסן שעלאן מכות מהשוטרים.

   

  הכנס מתקיים תחת השם "משטרה ותקשורת – עימות חזיתי? האתגרים העומדים בפני עיתונאים וצלמים בסיקור מוקדי חיכוך". ברקע מתנהלות שלוש עתירות בבג"ץ נגד האיסור שהמשטרה מטילה על כניסת עיתונאים למוקדי חיכוך.

  מירב לפידות בכנס לשכת העיתונות הממשלתית (צילום: אוהד צויגנברג)
  מירב לפידות בכנס לשכת העיתונות הממשלתית(צילום: אוהד צויגנברג)

  העימותים בהר הבית בקיץ האחרון ()
  העימותים בהר הבית בקיץ האחרון

  לדברי נצ"מ לפידות, אחרי הקיץ האחרון "הגענו להבנה שצריך להסדיר את הדברים. אירועי הר הבית הביאו אותנו לכתוב אמנה יחד עם העיתונאים להתנהלות בשטח. האמנה אומרת שלכל מקום שאליו אזרח יכול להיכנס, גם צלם יוכל להיכנס. לעיתונאי בעיניי יש זכות עודפת כי הוא שם כדי לספר את הסיפור לכל מדינת ישראל".

   

  היא הוסיפה כי "ירושלים זו עיר מאתגרת כי יש בה תגבורים מכל הארץ. לפעמים צלם מגיע לזירה ופוגש שוטר שזה היום הראשון שלו והוא לא יודע איך הדברים מתנהלים".

   

  מסקר שערכה לשכת העיתונות הממשלתית בקרב עיתונאים בישראל עולה כי כ-70% סבורים שהמשטרה מגבילה את חופש התנועה בירושלים באירועים חדשותיים.

   

  יו"ר כתבי החוץ בישראל, ג'ו פדרמן מסוכנות הידיעות AP, אמר בכנס: "אין עוד עיר בירה בעולם, לרבות לונדון, פריז ורומא, שבה המשטרה המקומית מתייחסת לעיתונאים כמו בישראל. המשטרה מכה עיתונאים ומחבלת בציודם. השוטרים בשטח עושים מה שהם רוצים בצורה ברוטאלית וחסרת כל פרופורציה".

   

  מנהל לשכת העיתונות הממשלתית, ניצן חן: "נדרש איזון בין השמירה על חופש הסיקור העיתונאי לבין הזכויות והאינטרסים האחרים שעל שמירתם אמונה המשטרה. איזון זה לא יתקיים אם תימנע כניסת עיתונאים לזירה שבה מותרת כניסת יתר האזרחים. יש להימנע מפגיעה במעמדה של תעודת הלע"מ, בחופש העיתונות ובחופש העיסוק, ובד בבד לאפשר לכוחות הביטחון לבצע את עבודתם החשובה מבלי לגרום להסלמה או הפרעה בשטח".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים