שתף קטע נבחר

אישים יהודים בארה"ב במכתב לנתניהו: "הגירוש יגרום נזק עצום"

חמישה יהודים ציונים בולטים מזהירים את ראש הממשלה מגירוש מבקשי המקלט: "הקדשנו את חיינו להגן על השם הטוב של ישראל והעם היהודי. קשה להעריך את חומרת הנזק". הם מציעים שנתן שרנסקי יוביל פתרון הומינטרי

חמישה יהודים ציונים בולטים בארה"ב הזהירו את בנימין נתניהו מהגירוש המאסיבי של מבקשי המקלט מאפריקה, ואמרו שהגירוש עלול לגרום נזק עצום לעמידה המוסרית של ישראל והעם היהודי.

מבקשי מקלט ששוחררו ממתקן חולות (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מבקשי מקלט ששוחררו ממתקן חולות(צילום: רויטרס)

החמישה הם: הרב מרווין הייר, שבירך את הנשיא דונלד טראמפ בטקס ההשבעה והדליק משואה בהר הרצל, ונמנה על מייסדי מרכז שמעון ויזנטל ומוזיאון הסובלנות בלוס אנג'לס. אייב פוקסמן, לשעבר ראש הליגה נגד השמצה. אלן דרשוביץ', משפטן, הרב אבי וייס, מחשובי הרבנים האורתודוקסים שמשתייך לזרם הליברלי והרב יצחק ארווינג גרינברג, רב אורתודוקסי מודרני ידוע בארה"ב. כל החמישה נחשבים תומכים נלהבים של מדינת ישראל.

 

"אנו קבוצה של ציונים נלהבים, והקדשנו את חיינו להגן על שמם הטוב של מדינת ישראל והעם היהודי. אנחנו כותבים לך בדאגה דחופה על המצב של מבקשי המקלט האפריקנים", כתבו החמישה לראש הממשלה נתניהו.

הרב מרווין הייר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הרב מרווין הייר(צילום: רויטרס)

שרנסקי באירוע בניו יורק (צילום: הסוכנות היהודית) (צילום: הסוכנות היהודית)
שרנסקי באירוע בניו יורק(צילום: הסוכנות היהודית)
 

"אנו חוששים שהגירוש ההמוני יכול לגרום נזק שקשה להעריך את חומרתו לעמידה המוסרית של ישראל והיהודים ברחבי העולם. אנו מפצירים בך בכבוד, אדוני ראש הממשלה, שתמנה את נתן שרנסקי לעמוד בראש ועדה שתגבש פתרון הומניטרי לבעיה שלוקחת בחשבון גם את הדאגות של ממשלת ישראל".

 

דובריו של שרנסקי, יו"ר הסוכנות היהודית הפורש, מסרו בתגובה למכתב: "מר שרנסקי לא היה צד ליוזמה הזאת, אין לו מידע על פרטי היוזמה והוא לא העניק לה את אישורו".

 

אמיר אלון השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הרב הייר בטקס ההשבעה של טראמפ
צילום: רויטרס
מומלצים