שתף קטע נבחר

הסתיימו השיבושים הסלולריים בעוטף עזה

במשך 3 שבועות פגעה הלוחמה האלקטרונית של צבא מצרים ברשת הסלולרית בתוך ישראל. היום דיווחו התושבים על חזרה לשגרה. ראשי המועצות פנו לשר התקשורת ולחברות הסלולר: "מצפים לפיצוי"

 

הלחימה בין צבא מצרים לדאעש בחצי האי סיני ()
הלחימה בין צבא מצרים לדאעש בחצי האי סיני
אחרי יותר מ-20 יום של שיבושים בעוטף עזה, חזרו היום (א') קווי הסלולר באזור לפעול באופן מלא. תושבי העוטף מדווחים שהחל משעות הבוקר סוף סוף אפשר להוציא ולקבל שיחות.

 

כזכור, בחודש האחרון שובשו הקווים כתוצאה מהלחימה בחצי האי סיני מול דאעש. במסגרת זאת מפעיל צבא מצרים לוחמה אלקטרונית אשר פגעה גם בצד הישראלי. הדבר הוביל לשיבושים משמעותיים בחיי היומיום של התושבים והעסקים בעוטף עזה ובנגב המערבי.

 

ביום שישי פורסם ב-ynet כי קצינים מצה"ל ונציגים של משרד הביטחון נפגשו בשבוע שעבר בחצי האי סיני עם מקביליהם בצבא מצרים על מנת לפתור את משבר חוסר הקליטה בטלפונים הסלולריים, שפוגע בתושבי מערב הנגב ועוטף עזה.

 

"אני מקווה שאכן, כפי שנמסר לנו, השיבושים הגיעו לסיומם ולא יחזרו על עצמם", אמר ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני. "הדבר הסב פגיעה קשה בתושבים, שבין אירועי החירום מנסים לקיים כאן שגרת חיים נורמלית.

חג'ג'. "פגיעה חמורה בתעסוקה ובפרנסה" ()
חג'ג'. "פגיעה חמורה בתעסוקה ובפרנסה"

"עם גילוי המנהרה היום קיבלנו תזכורת לחשיבותה של תקשורת סלולרית תקינה באזור כה רגיש מבחינה ביטחונית. ההליכים המשפטיים מול רשתות הסלולר עומדים בעינם ואנו מצפים לפיצוי התושבים על היעדר השירות כמתחייב בחוזה איתם ועל הפגיעה הקשה בעסקים בחודש האחרון".

 

בכינוס החירום על הליקויים, שהתקיים היום בהשתתפות שר התקשורת איוב קרא, נציגי חברות הסלולר וראשי הרשויות בשדות נגב, ציין ראש המועצה האזורית מרחבים, שי חג'ג', שהוא מצפה מהחברות והממשלה לזכות את כל התושבים בתשלום: "הליקויים בתקשורת מהווים פגיעה חמורה בתעסוקה ובפרנסת התושבים. לא ייתכן שהתושבים משלמים עבור שירותי תקשורת ולא מקבלים שירות. אני מצפה מחברות הסלולר והממשלה לדאוג לפיצויים לעסקים שנפגעו ולזיכוי כל התושבים עבור חשבונות הסלולאר.

 

"השבוע קיבלנו המחשה לעד כמה תקשורת סלולרית תקינה הכרחית בניהול שגרת החיים ובמצבי חירום שכרוכים בהם, כאשר היה לנו אירוע באחד היישובים, אך היה קושי ביצירת קשר עם אנשי הרפואה והצוותים".

 

שר התקשורת איוב קרא הצהיר שיביא את בקשתו של חג'ג' לזיכוי ופיצוי לישיבת הממשלה שתתכנס ביום שלישי הקרוב בדימונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הלחימה בדאטעש בחצי האי סיני
מומלצים