שתף קטע נבחר

ניו יורק: הגיבור שהציל מאות באסון התאומים מת מסרטן

תומס פאלן השיט תיירים לפסל החירות בעת מתקפת הטרור ב-2001, והפך את המעבורת שלו לכלי חילוץ. ב-2003 הצטרף למחלקת הכיבוי של ניו יורק ולפי משפחתו וחבריו מת כנראה מחשיפה לחומרים רעילים בגראונד זירו

הכבאי תומס פלאן שהציל מאות אנשים באסון התאומים בניו יורק ב-2001 ()

סוף עצוב לגיבור האמריקני: כבאי מניו יורק שעזר לפנות מאות בני אדם במהלך מתקפת הטרור בעיר ב-11 בספטמבר 2001 מת מסרטן והוא בן 45.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

כבאים בניו יורק: "הקרבנו עצמנו, אבל שכחו אותנו"

 

בני משפחה וחברים סיפרו לעיתון "ניו יורק דיילי ניוז" שתומס פלאן מת מסרטן שקשור לחומרים רעילים שאותם שאף באזור גראונד זירו.

 

הכבאי תומס פלאן שהציל מאות אנשים באסון התאומים בניו יורק ב-2001 ()

הכבאי תומס פלאן שהציל מאות אנשים באסון התאומים בניו יורק ב-2001 ()
 

שוטרים, כבאים ועובדים אחרים בגראונד זירו חלו בשל חשיפתם לפסולת רעילה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
שוטרים, כבאים ועובדים אחרים בגראונד זירו חלו בשל חשיפתם לפסולת רעילה(צילום: EPA)

"איגוד כבאים במדים של ניו יורק הגדולה" מסר שיותר מ-170 כבאים מתו כתוצאה ממחלות שקשורות לפיגועים במרכז הסחר העולמי לפני כ-17 שנה.

 

פלאן היה קפטן של מעבורת שהפליגה מהעיר ניו יורק לפסל החירות במהלך פיגועי הטרור של אל-קאעידה ב-2001. הוא הפך את סירת התיירות שלו לכלי חילוץ וסייע בפינוי מאות אנשים מדרום מנהטן. הוא גם השיט במעבורת שלו עובדי חילוץ והעביר ציוד לזירת האסון. בשנת 2003 הצטרף פלאן למחלקת הכיבוי של ניו יורק והוצב בסטייטן איילנד.

 

"הוא הביא אספקה, חילץ עובדים והיה חלק עצום מהמבצע", כתבה רשות הכיבוי של ניו יורק בעמוד הפייסבוק שלה.

 

"אני עצובה מאוד! גיבור אמיתי וג'נטלמן", כתבה בפייסבוק מורה באקלי. "הוא עזר לכל אחד. אני פשוט לא מאמינה לזה ובכנות לא מבינה מדוע אנחנו תמיד מאבדים מוקדם את הכי טובים". פול איאניזוטו כתב ברשת החברתית שהוא עבד עם פלאן בשירות הכיבוי של ניו יורק. "תמיד אדם ישר, תמיד עשה את הדבר הנכון, ואנחנו בהחלט נתגעגע אליו", הוא כתב. "נוח על משכבך אחי".

 

שוטרים, כבאים ועובדים אחרים בגראונד זירו חלו בשל חשיפתם לפסולת רעילה, וכמוהם גם תושבים שהתגוררו בחלק הדרומי של מנהטן או שעבדו במשרדים הסמוכים לאזור זה. שיעור התחלואה הגבוה הוא תוצאה של החלטה מלמעלה לפעול ולהחזיר בהקדם האפשרי את החיים למסלולם בעיר ללא הפסקה במזרח ארצות הברית. בהחלטה זו תמכו הנשיא דאז ג'ורג' בוש הבן, השרה לאיכות הסביבה כריסטי וויטמן וראש העיר ניו יורק רודי ג'וליאני.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הלך לעולמו בגיל 45. תומס פלאן
מומלצים