שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מסתמן: נתניהו, רעייתו ובנו יאיר ייחקרו בחשד לשיבוש הליכי חקירה

  ניר חפץ הודה שהורה לבני הזוג אלוביץ' להשמיד ראיות בתיק 4000 כפי שנחשף ב-ynet וב"ידיעות אחרונות", אבל במשטרה חושדים שלא פעל על דעת עצמו ונשלח על ידי המשפחה. נתניהו: "רה"מ תמיד פועל לפי החוק. הטענות לשיבוש הן קשקוש"

  אחרי שעד המדינה ניר חפץ סיפר לחוקרים כיצד שיבש את חקירת תיק 4000 כשהנחה את בני הזוג אלוביץ' למחוק הודעות סמס שקיבלו משרה נתניהו, כפי שנחשף ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" – במשטרה מעוניינים לחקור את ראש הממשלה, רעייתו שרה ובנם יאיר כדי לברר אם גם הם קשורים להעלמת הראיות.

    

  חפץ, על פי החשד, היה האיש שהעביר מסרים והנחיות מראש הממשלה בנימין נתניהו למנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר ומשם לבעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ'. במקביל הוא גם היה איש קשר בין שרה נתניהו לאיריס אלוביץ' בנוגע לסיקור של בני הזוג נתניהו באתר וואלה, שבשליטת בזק.

    

  נתניהו על החקירות של ניר חפץ

  נתניהו על החקירות של ניר חפץ

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  יזומן בחשד לשיבוש חקירה? נתניהו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  יזומן בחשד לשיבוש חקירה? נתניהו(צילום: רויטרס)

  אתמול נחשף כי חפץ תיאר בפני החוקרים איך ביקש מבני הזוג אלוביץ' להשמיד הודעות שהתקבלו משרה נתניהו עוד לפני התפוצצות פרשת "בזק-וואלה". "תמחקו את הסמסים משרה, תשמידו את הטלפון", אמר חפץ. על פי עדותו, גם הוא עצמו השמיד את הטלפון שלו ובו מסרונים והקלטות שבהם קיבל לכאורה הוראות בנוגע לסיקור בוואלה.

    

  לאחר שהפך לעד מדינה גילה חפץ כי הכין גיבוי להודעות ושמר במקום מסתור העתקים של ההודעות וההקלטות שמתעדות את שיבוש ההליכים. את החומר הזה הוא מסר למשטרה.

   

  שמר את ההקלטות שתיעדו את שיבוש ההליכים. חפץ (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  שמר את ההקלטות שתיעדו את שיבוש ההליכים. חפץ(צילום: רויטרס)

  חומר נוסף הגיע לחוקרים ממנכ"ל וואלה, אילן ישועה, שדאג לשמור את ההודעות שמלמדות על ניסיון להטות את אופן הסיקור של הזוג נתניהו באתר. "חלק מהחומרים הם הצליחו להעלים", אמר גורם המעורה בחקירה, "אבל הרוב נתפס".

    

  כעת מתברר כי במהלך השלב הסמוי של החקירה עלה חשדם של חוקרי המשטרה והרשות לניירות ערך כי המעורבים בפרשה, ובראשם חפץ והזוג אלוביץ', פועלים לשבש את החקירה.

   

  "התרעם על הסיקור השלילי של הוריו". יאיר נתניהו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  "התרעם על הסיקור השלילי של הוריו". יאיר נתניהו(צילום: מוטי קמחי)

  "אם הם משבשים בצורה כזאת את החקירה, סימן שיש להם מה להסתיר", אמרו. נוכח החשדות קיבלו החוקרים אישור לבצע האזנה לטלפונים של חפץ ושל מעורבים אחרים, וכך עלה בידם לתעד את ניסיונות השיבוש בזמן אמת. החומר שאספו החוקרים מצטרף לחומרים שסיפקו חפץ וישועה. 

   

  בחדשות 2 דווח אמש כי במערכת אכיפת החוק מעריכים שחפץ לא פעל על דעת עצמו כשהורה לבני הזוג אלוביץ' לשבש את החקירה ולהשמיד ראיות, ועל כן שוקלים לחקור גם את ראש הממשלה בנימין נתניהו בחשד לשיבוש חקירה. אמנם נתניהו לא מחזיק בטלפון נייד, וספק אם יש מסרון הקשור אליו בנושא השיבוש, אולם החשד הוא שהעביר לחפץ הוראות בעניין, אולי בעל-פה, והוא מילא אותן.

   

  בחדשות 10 הוסיפו אמש כי יאיר נתניהו צפוי להיחקר גם בנוגע לחשד של עצם הטיית הסיקור באתר וואלה. על פי הדיווח, בנו של ראש הממשלה היה מעורב בהעברת המסרים בעניין אופי הסיקור, ובידי המשטרה יש מסרונים ששלח לחפץ בנושא ובהם הוא מתרעם על כך שהסיקור של הוריו שלילי. על פי הדיווח, חפץ מסר בעדותו כי יאיר נתניהו גם ידע על ההטבות לבזק.

    

  מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "ההדלפה של חומרים מחקירה, אפילו אם מדובר בטענות שווא, היא הניסיון האמיתי לשיבוש חקירה. ראש הממשלה פעל ופועל תמיד לפי החוק. הטענות על שיבוש הן קשקוש. לא שיבוש, לא דובים, לא כלום".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
  רה"מ עם רעייתו שרה ובנו יאיר
  צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
  מומלצים