שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  למרות ההתחייבות: עיריית י-ם תעביר 400 אלף ש' לאירוע של ש"ס

  על רקע המצוקה התקציבית של עיריית י-ם, מתברר שכמיליון שקלים מושקעים באירועים המזוהים עם ש"ס, בניגוד לפסיקת ביהמ"ש. המבקרים: "התנהלות שגובלת בשחיתות". העירייה: "זהו אירוע עירוני שאנו שולטים בתכניו"

   

  עיריית ירושלים מממנת אירוע של ש"ס    (צילום: אלי סגל)

  עיריית ירושלים מממנת אירוע של ש"ס    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  הזמנה לאירוע של ש
  הזמנה לאירוע של ש"ס
   

  עיריית ירושלים תממן בפסח הקרוב אירוע של תנועת "אל המעיין" המזוהה עם ש"ס, בעלות של 400 אלף שקלים. זאת, אף שבית המשפט קבע לגבי אירוע דומה שנערך בסוכות כי אין לתקצב אותו. יותר מכך - עיריית ירושלים אף הודיעה לבית המשפט כי לא תקיים אירוע בחג הפסח.

   

  "העירייה טוענת שלא מדובר באירוע פוליטי כי לא יהיו שלטים של ש"ס, אבל זו טענה מגוחכת – כל ירושלמי יודע שמדובר במפגן הכוח השנתי של המפלגה. מלבד הזלזול העמוק באינטליגנציה שלנו, יש כאן התנהלות שגובלת בשחיתות", אמרה פלר חסן-נחום, יו"ר סיעת ירושלמים.

  ניר ברקת מעניק אות כבוד לאריה דרעי (צילום: אורן בן חקון)
  ברקת מעניק אות כבוד לדרעי (ארכיון)(צילום: אורן בן חקון)
  "העירייה טוענת שלא מדובר באירוע פוליטי כי לא יהיו שלטים של ש"ס, אבל זו טענה מגוחכת – כל ירושלמי יודע שמדובר במפגן הכוח השנתי של המפלגה. מלבד הזלזול העמוק באינטליגנציה שלנו, יש כאן התנהלות שגובלת בשחיתות. האמת צריכה להיאמר - ראש העיר תומך באירוע הזה כי הוא מתחנף לחרדים, ומוכר את האתיקה של העירייה כדי להשיג שקט תעשייתי. מיותר לציין שגם האירוע הזה, כמו אירועים רבים של עיריית ירושלים, הוא נטול נשים – רק גברים ינאמו על הבמה, והציבור הירושלמי לא ירוויח ממנו דבר", הסבירה.

   

  מדובר באירוע של "הקבלת פני רבו", מנהג יהודי שבו העולים לרגל לירושלים מגיעים לחלוק כבוד לרבנים. בשלוש השנים האחרונות עיריית ירושלים מימנה אירועי ענק בהפקת תנועת "אל המעיין" בארנה ובבריכת הסולטן.

   

  בשנה שעברה פסק בית המשפט המחוזי בעתירה שהגיש עו"ד יוסי חביליו נגד מימון אירוע בסוכות, בעלות של 700 אלף שקלים, וקבע כי אין לתקצב אותו: "מדובר באירועים דומים מאוד במהותם ובמתכונתם, בשניהם אורח הכבוד היה השר אריה דרעי; בשניהם נשאו דברים הרב הראשי לישראל הראשון לציון הרב יצחק יוסף ונשיא מועצת חכמי התורה הרב שלום כהן, וכן חברי מועצת חכמי התורה. בשניהם תוכנו של האירוע היה הקבלת פני הרבנים, אשר רובם ככולם משתייכים לתנועת ש"ס או מזוהים אתה".

  פלר חסן נחום יו
  פלר חסן נחום, יו"ר סיעת ירושלמים(צילום: נועם פיינר)
  הזמנה לאירוע של ש
  הזמנה לאירוע "הקבלת פני רבו"
  מדובר בתקציב של יותר ממיליון שקלים בשנה לשני אירועים בודדים המזוהים עם תנועת ש"ס, וזאת בשנה שבה ראש עיריית ירושלים ניר ברקת איים לפטר כ-2,000 מעובדי העירייה אם משרד האוצר לא יגדיל את התקציב השנתי לבירה. היחסים בין ברקת ודרעי התחממו בשנים האחרונות, והגיעו לשיאם בישיבת הוקרה מיוחדת שערך ברקת לכבוד דרעי, שכשר הפנים אישר לעיריית ירושלים לקחת הלוואת ענק של מיליארד שקלים לבניית אלף כיתות לימוד החסרות בעיר.

   

  "שוב ניר ברקת משתמש בכספי הארנונה של תושבי ירושלים לקידום האינטרסים הפוליטיים שלו על ידי מימון אירוע של מפלגת ש"ס ואל המעיין", האשים חביליו, המתמודד על ראשות העיר. "חמור שהדבר נעשה למרות פסקי דין מפורשים של בית המשפט. אלה קבעו שהדבר אינו חוקי". חביליו מתכנן לפנות למשרד הפנים בבקשה לחייב את ברקת לשלם מכיסו את 700 אלף השקלים שהוצאו שלא כדין כדי לממן את האירוע הקודם.

   

  התחייבות של עיריית י-ם שלא לקיים אירוע של ש

  התחייבות של עיריית י-ם שלא לקיים אירוע של ש
  התחייבות של עיריית י-ם שלא לקיים אירוע של ש"ס בפסח

  אתמול שוחרר למעצר בית סגן ראש העיר מאיר תורג'מן, החשוד בביצוע עבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים. תורג'מן הורחק מעיריית ירושלים ל-45 יום.     

  מעיריית ירושלים נמסר באשר ל"הקבלת פני רבו", כי "בניגוד לנטען העירייה פועלת על פי החלטת בית המשפט ועל פי החוק. העירייה העבירה לבית המשפט הבהרה ב-18 במרץ באשר לקיום האירוע, ובה נכתב כי הוחלט לשקול את קיומו של האירוע, וכי אם יתקיים - ייעשה זאת בליווי משפטי צמוד ובהתאם לכל דין.

   

  "לאור ההחלטה לקיים את האירוע, הוא אושר בוועדה לפעולות משותפות בעירייה בהתאם לנוהל, אושר אתמול בוועדת הכספים ויובא לאישור מועצת העיר הקרובה".

   

  עוד נמסר מעיריית ירושלים: "עיריית ירושלים תפעל בדיוק על פי פסק הדין המאפשר במפורש את קיומו של האירוע בעתיד כאירוע עירוני (ולא רק לפי נוהל תמיכות כטענת עו"ד חביליו), ובלבד שהעירייה תשלוט בעריכתו בתוכנו ובביצועו, כפי שנכתב במפורש בפסק הדין: 'באפשרותה של עיריית ירושלים להמשיך במסורת הנטענת של קיום אירוע "הקבלת פני רבו' בחול המועד סוכות ופסח; ואולם ככל שהיא מבקשת לקיים אירוע עירוני, עליה להקפיד ולוודא כי אכן מדובר באירוע עירוני על כל המשתמע מכך, קרי- שהעירייה תשלוט בעריכתו, בתוכנו ובביצועו, וכי תישמר זהותו ומהותו הכללית של האירוע כאירוע עירוני".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים