שתף קטע נבחר

הונאה חמורה: משחטות "כשרות" שחטו טריפות

ממידע מודיעיני שהגיע אל יחידת אכיפת חוק הונאה בכשרות ברבנות הראשית, עלה חשד ל"שחיטות שחורות" תוך ניסיונות לשווק את התוצרת ככשרה. כוחות שכנסו לכפר הערבי מצאו עדויות לבשר "טרף" - והרבנות הוציאה הודעה המזהירה מפני ארבעה בתי מטבחיים

 

תפיסת בשר לא כשר במגזר הערבי ()
הבשר שנתפס

 

הרבנות הראשית חשפה הונאה חמורה במסגרתה שווקה לציבור תוצרת משחיטה "שחורה" בכפר ערבי בצפון הארץ, לבשר שמקורו אינו ידוע, כאילו הייתה כשרה ותחת פיקוח וטרינרי. בעקבות כך סימנה הרבנות ארבע חברות כחשודות במעשה, ופרסמה אזהרה לציבור מפניהן.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

 

ממידע מודיעיני שהגיע אל יחידת אכיפת חוק הונאה בכשרות ברבנות הראשית, עלה חשד כי בכפר סולם שבאזור הצפון מתבצעות "שחיטות שחורות" תוך ניסיונות לשווק את התוצרת ככשרה. אנשי היחידה ביקשו מבית המשפט צו לביצוע חיפוש ותפיסה לצורך החקירה, ועירבה גם גורמי אכיפה ממשרדי הבריאות, החקלאות והעבודה, מהשירות הווטרינרי ומיחידת הפיצו"ח.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

מכתב הרבנות ()
מכתב הרבנות

 

בפעולה משולבת של אותן הרשויות נכנסו הכוחות לכפר הערבי תחת אבטחה של מג"ב ומשטרת ישראל, ובפשיטה על המפעל נמצאה תוצרת בשר ללא זיהוי מקור, תוך חשש ל"טריפות". חלק ממנה נתפס והושמד.

 

ארבע חברות, שני אחים

בהודעה שהפיץ אגף הכשרות הארצי של הרבנות לרבני הערים ומשגיחי הכשרות נכתב כי האחים ממדוח ומוחמד שלבי חשודים בהונאה באמצעות החברות שבשליטתם - "ענק הבשר ממדוח 2010 בע"מ", "מיט האוס סחר בקר בע"מ", "מעדני הבשר הטרי ש.ח. בע"מ" ו"מ.נ. ניהול מסעדות בע"מ" (פאדי נאפע).

 

על בתי המטבחיים שלהם נאמר כי הם "עוסקים בין היתר במסחר בבשר טרף תוך חשש להכשלת הציבור". הרבנים הונחו לאסור שיווק או סחר בתוצרת של אותן החברות עד להשלמת החקירה - גם אם יוכיחו בכל דרך שהבשר כשר וגם "אם הם מוצגים ככשרים".

 

תפיסת בשר לא כשר במגזר הערבי ()
תפיסת בשר לא כשר במגזר הערבי

 

מנכ"ל הרבנות הראשית, משה דגן, אמר כי בימים הקרובים ייערכו ביקורות ברחבי הארץ על מנת לוודא אכיפה ואי שימוש בבשר המיוצר על ידי החברות הנ"ל.

 

הוא ציין לשבח את שיתוף הפעולה בין המשרדים השונים והרבנויות המקומיות, שלדבריו "מחזק את מערך האכיפה הממשלתי ובכך מגביר את רמת האבטחה ומוודא כי תוצרת המזון המשווקת לצרכן ככשר אכן עומדת בתקן וללא מכשול כשרותי או בריאותי".

 

תפיסת בשר לא כשר במגזר הערבי ()
תפיסת בשר לא כשר במגזר הערבי

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים