שתף קטע נבחר

24 שעות של מעשים טובים

יום מעשים טובים גרסת "24" - כ-2 מיליון ישראלים השתתפו ביום המעשים הטובים שצוין בשבוע שעבר וזה הזמן לחוות את היום הזה, שכולו מעשים טובים, פעילויות התנדבותיות והמון אנשים טובים - והכל בקליפ אחד קצר שכולו טוב

 

 

כמה אפשר להספיק ביום אחד? אם תשאלו את כל האנשים שיצאו ליום המעשים הטובים ה-12 שהתקיים בשבוע שעבר (ג'), הם ישיבו במילה אחת: המון - ולראייה, כל המעשים הטובים נאספו לקליפ אחד קצר בגרסת סדרת המתח "24", כדי שגם אתם תוכלו לחזות בכל הפלא שהתרחש במשך 24 שעות בלבד.

 

במהלך היום עצמו שמנוהל על ידי עמותת רוח טובה - שבמהלך השנה מרכזת התנדבויות שונות על מנת לאפשר לאנשים המעוניינים להתנדב לבחור את ההתנדבות המתאימה להם - יצאו כ-2 מיליון ישראלים (אחד מכל ארבעה) לעשות מעשה טוב מדן ועד אילת באלפי פרויקטים בכל רחבי הארץ. כמעט כל הרשויות המקומיות וכל היישובים הערביים לקחו חלק בפרויקט שמפעילה עמותת רוח טובה, במסגרתו השתתפו אנשים מכל הגילאים, מכל הארץ ומכל המגזרים.

 

מועצה אזורית גזר
מועצה אזורית גזר

מועצה אזורית גזר
מועצה אזורית גזר

מרוץ בוקר באילת
מרוץ בוקר באילת

משמחים קשישים ברמת גן
משמחים קשישים ברמת גן

התנדבות בבית הקשיש בכפר קרע
התנדבות בבית הקשיש בכפר קרע
  

מעל ל-700 חברות עסקיות הקדישו יום שלם למען האחר, מאות עמותות, בתי ספר, גנים, תנועות נוער, אלפי חיילים, אלפי סטודנטים, שוטרים והמון אנשים שעשו שלל של מעשים טובים, מהתנדבות ועד מעשה טוב על הדרך שלקח רגע קטן ושעשה למישהו אחר את היום.

.

אוטובוס המעשים הטובים של קבוצת דן
אוטובוס המעשים הטובים של קבוצת דן

תמונות לחיים - חברת לופה
תמונות לחיים - חברת לופה
 

טיפולים לקהל הרחב במכללת רידמן
טיפולים לקהל הרחב במכללת רידמן
 

 

בסוף היום, התקיים גם אירוע ארצי ראשון מסוגו בישראל: שירה המונית משותפת של מיזם "קולולם", בחמישה מוקדים בו זמנית; דימונה, אשקלון, ראשון לציון, ירושלים, קריית מוצקין. אלפי אנשים חברו יחד, לשיר את אותו השיר, באותה השעה, במטרה ליצור קירוב לבבות ואחדות.

 

הרעיון המרכזי העומד מאחורי יום המעשים הטובים, הוא שכל אדם יכול לעשות מעשה טוב למען הזולת, מעשה טוב גדול או קטן, שיכול לסייע לאחר ומהווה דוגמא לאופן שבו העולם שלנו יכול להיראות כל יום בשנה. יום זה מעלה למודעות את הפשטות שבעשיית הטוב, ובכך מעלה את כמות האנשים המבקשים להתנדב כל השנה בעמותת רוח טובה, המחברת בין מתנדבים לעמותות, כל השנה.

 

יום המעשים הטובים הוא יום בינלאומי המתקיים בכ-100 מדינות בעולם.

 

רוצים לעשות טוב כל השנה? מצאו את ההתנדבות שמתאימה לכם - וצאו לדרך

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים