שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  8 חודשי מאסר לנערה שתועדה מכה חיילים; קרובת משפחתה תקפה סגן אלוף
  עאהד תמימי, שתועדה יחד עם בת דודתה נור, מכות מפקד פלוגת חוד בחטיבה המרחבית וחייל ביישוב נבי סאלח בדרום השומרון, הגיעה להסדר עם התביעה על עונשה. במהלך הדיון קרובת משפחה של הנאשמת סטרה לפרקליט צבאי

   

  עאהד תמימי. 8 חודשי מאסר בפועל (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  עאהד תמימי. 8 חודשי מאסר בפועל(צילום: AFP)

  עונשה של עאהד תמימי, הנערה הפלסטינית שמואשמת בתקיפת קצין וחייל בנבי סאלח, יעמוד על שמונה חודשי מאסר בפועל. כך נקבע בהסדר הטיעון שנחתם בין התביעה הצבאית לעורכי דינה של הנערה בת ה-17. ההסדר אושר הערב (יום ד') בבית הדין הצבאי במחנה עופר. עונשה של בת דודתה נור תמימי יהיה חמישה חודשי מאסר. במהלך הדיון סטרה אישה, ככל הנראה קרובת משפחה של תמימי, לפרקליט צבאי בדרגת סגן-אלוף. הקצין לא הגיב כוחות משטרה שהוזעקו למקום עצרו את החשודה לחקירה. בצה"ל אמרו: "צה״ל רואה בחומרה את האירוע ומייחס חשיבות לכך שימוצה עמה הדין".

   

   

  עאהד תמימי ובת דודתה נור תמימי (21) תועדו בחודש דצמבר כשהן מכות מפקד פלוגת חוד בחטיבה המרחבית וחייל ביישוב נבי סאלח בדרום השומרון. הנערה, שנמצאת במעצר מ-19 בדצמבר, הואשמה בתקיפת הקצין והחייל, תקיפת משרתים בכוחות הביטחון בחמישה מקרים נוספים, זריקת אבנים, השתתפות בהפרות סדר, איומים והסתה. בת הדודה נור הואשמה בתקיפת חייל בנסיבות מחמירות.

   

  במסגרת ההסדר, תמימי הודתה בארבעה סעיפי אישום: תקיפת הקצין כפי שתועדה, הסתה ושני אירועים קודמים על הפרעה לכוחות צה"ל. היא תרצה שמונה חודשי מאסר בפועל ותיקנס ב-5,000 שקלים. אמה של תמימי תקבל גם כן שמונה חודשי מאסר בפועל וקנס של 6,000 שקלים. היא תואשם בסיוע לתקיפת החיילים שתועדה, הסתה ובאירוע קודם של הפרעה לחיילים.

  נארימאן תמימי ובתה עאהד. שמונה חודשי מאסר בפועל וקנס של אלפי שקלים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  נארימאן תמימי ובתה עאהד. שמונה חודשי מאסר בפועל וקנס של אלפי שקלים(צילום: AFP)

  בת הדודה נור. חמישה חודשי מאסר על תקיפת חייל (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  בת הדודה נור. חמישה חודשי מאסר על תקיפת חייל(צילום: AFP)

  במסגרת ההסדר נקבע שנור, בת הדודה שהואשמה בתקיפת חייל בנסיבות מחמירות, תיכלא למשך 16 ימים. כמו כך נקבע שאם היא תעבור עבירה של אלימות בשלוש השנים הקרובות היא תקבל חמישה חודשי מאסר בפועל. במקרה שתעבור על עבירה של הפרעה לכוחות הביטחון בשנתיים הקרובות היא תיכנס לכלא למשך חודשיים.

   

  בחודש ינואר החליט בית המשפט הצבאי בעופר כי תמימי, הנערה הפלסטינית שמואשמת בתקיפת קצין וחייל, תישאר במעצר עד תום ההליכים נגדה. פרקליטיה טרם החליטו אם לערער על ההחלטה. משפטה החל ב-31 בינואר.

   

  המ"פ והחייל שהיו מעורבים בתקרית האלימה העידו בעבר. "היינו בתחילה בסמוך לבתי הפלסטינים כי ידוע שכשמתחילה הפרת סדר מגיעים הפעילים לתוך בית המשפחה (תמימי) ליידות אבנים על כוחות צה"ל", סיפר המ"פ לחוקרי המשטרה. "אז הגענו למקום כדי למנוע שהאבנים יגיעו לציר. לאחר זמן מה הפלסטינים הבינו היכן אנחנו עומדים והתחילו ליידות לעברנו אבנים. לא זיהינו מי זורק עלינו אבנים וכדי למנוע את זריקת האבנים נכנסנו לחצר הבית".

   

  על התקיפה עצמה סיפר המ"פ: "אחת הקטינות, בת 13-12 בלונדינית, שלבשה ז'קט ג'ינס בהיר, התחילה לדחוף, לבעוט ולהרים עליי ידיים. היא נתנה לי סטירה ולקשר שלי בוקס לפנים. הקטינה השנייה הייתה פחות אלימה. היא בעיקר דחפה אותי. לאחר מכן הגיעה האישה המבוגרת. היא ניסתה לעצור את הילדות שלה, אבל לא הצליחה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים