שתף קטע נבחר

רמי לוי רוכש מחצית מהרשת המוזלת גוד פארם

לוי מתרחב גם לתחום הפארם ורוכש את הרשת תמורת 17 מיליון שקל, כשנה לאחר ששופרסל רכשה את רשת ניו פארם. גוד פארם פועלת באסטרטגיה של מכירת מוצרי טואלטיקה במחיר של עד 10 שקלים

רמי לוי לא עוצר בבתי הקפה וממשיך להתרחב, הפעם לתחום הפארם. לוי רוכש 50% מהרשת המוזלת גוד פארם ב-17 מיליון שקל, מידי היזמים אוהד סנדלר ואדם פרידלר. זאת כשנה לאחר ששופרסל רכשה את רשת ניו פארם.

 

רשות ההגבלים אישרה: רמי לוי נכנס כשותף לקופיקס

 

הרשת שהוקמה לפני שנה וחצי, ניסתה להציב תחרות לקמעונאי הפארם באמצעות מחיר אחיד ומוזל למוצריה. ניתן להעריך כי לוי ינסה להרחיב את פריסת הרשת, התואמת את מדיניות התמחור של רשת המזון הנושאת את שמו.

 

רשת גוד פארם הוקמה באוגוסט 2016, ומונה כיום תשעה סניפים: בתל אביב , פתח תקווה, רמת גן, ראשון לציון, חדרה, הרצליה, רחובות, באר שבע, ובעוד שבועיים ייפתח הסניף העשירי במספר בחולון.

 

גוד פארם פועלת באסטרטגיה של מכירת מוצרי טואלטיקה במחיר של עד 10 שקלים. בהתאם לכך הרשת איננה מציעה מבצעים אלא מחיר זול לאורך כל השנה. הרשת מייבאת חלק מהמוצרים בייבוא מקביל שכן לא כל הספקים מוכרים לה מוצרים בשל המחיר הנמוך בהם מוצעים המותגים לצרכן.

רמי לוי (צילום: דרור סיתהכל) (צילום: דרור סיתהכל)
רמי לוי(צילום: דרור סיתהכל)
 

בתוך כך, עשה לוי היום צעד נוסף לכניסה לשותפות (20%) בקופקיס. לוי דיווח על הקצאת מניות בהיקף השווה ל-21 מיליון שקל, הסכום שהתחייב לשלם. ניתן להעריך כי לוי בחר בדרך של הקצאת מניות ברשת על פני תשלום במזומן, במטרה להותיר בקופת החברה די מזומנים שיוכלו לשרת אותו בהזדמנויות רכישה מסוג זו של גוד פארם.

 

בתמורה למניות הנרכשות ישלם לוי באמצעות שיווק השקמה, במועד השלמת העסקה, 4.5 מיליון דולר, מתוכם 2 מיליון דולר לבעלי המניות הקיימים בתמורה למניות שיימכרו על ידם לחברה ו-2.5 מיליון דולר שישולמו לגוד פארם בתמורה למניות שיוקצו לחברה.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: דרור סיתהכל
רמי לוי
צילום: דרור סיתהכל
מומלצים