שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אהבת חינם: כש-4 בני משפחה אחת תורמים כליה לאדם זר

  נעמי, אברהם, ידידיה ואפרים - כולם בני משפחה אחת, החליטו לתרום כליה לאדם זר. בריאיון מצולם הם מספרים בחיוך רחב מה הוביל אותם למעשה האצילי, ולאילו תגובות הם זכו מהסביבה


   

  נעמי שפירא, אם ל-11 ילדים, החליטה לתרום כליה באקט אלטרואיסטי. כך נהגו גם בנה ידידיה והחתן שלה אברהם, וכך החליט לעשות גם בנה אפרים. מה גורם למשפחה שלמה לתרום איבר מגופה למען אדם זר?

   

  כשאברהם שפירא קיבל לפני מספר שנים מייל שמספר על אישה שזקוקה לתרומת כליה, הוא עשה "מה שרוב עם ישראל היה עושה", כפי שהוא מספר בבדיחות הדעת, ו"זרק את המייל לדואר זבל". רק כשנה לאחר מכן, כשהוא נתקל בטור של יעל גליל ב-ynet, שבו היא חשפה עד כמה קשים חייה של חולת דיאליזה שממתינה להשתלת כליה, הוא החליט לעשות את המעשה.

   

  בני המשפחה החליטו לתרום לאחר שהתוודעו לפעילות עמותת "מתנת חיים" בראשות הרב ישיעיהו הבר.

   

  עוד סיפורים על תרומת כליה לאדם זר:

  נדיבות מושלמת: 6 אנשים תרמו כליה לאדם זר

  פתאום קם אדם בבוקר ומחליט לתרום כליה

  8 תורמי כליה ירוצו 225 ק"מ במשך 24 שעות


  "זה כל כך לא חיים לחיות עם דיאליזה, ומצד שני זה כל כך פשוט לתרום, עד שזה נשמע הזוי בעיניי שזה לא קורה", אומר אברהם - חלוץ התרומות במשפחה, שסחף בעקבותיו גם את שאר בני המשפחה שהחליטו לעשות את המעשה האצילי.

   

  ידידיה מספר שכאשר הוא שיתף את אשתו בהחלטה לתרום, היא שאלה בתגובה "למה לקח לו כל כך הרבה זמן", ואחד הגיסים במשפחה "צחק שהוא כבר מרגיש לא נעים להיות היחיד עם שתי כליות במשפחה".

   

  "אדם חס ושלום יכול לאבד את החיים שלו אם לא תעשה את הדבר היחסית פשוט הזה, תיתן את מה שאתה יכול", אומר אפרים. "הסיפור של המשפחה יכול להמחיש את התהליך שעבר על הציבור בנוגע לתרומות כליה", מוסיף ידידיה. "כשאברהם תרם באמצעות עמותת "מתנת חיים" בראשות הרב ישעיהו הבר, היו הרבה אנשים שזה היה מוזר להם. "ואני, שתרמתי שנתיים או שלוש אחריו, לא שמעתי אף תגובה מסתייגת".

   

  "אתה חוטף כזאת עוצמה של אהבת חינם", מסכם אפרים, "שזה מדהים. אני מקווה שזה רק זרקור שדרכו נוכל לראות איפה בעוד מקומות יש אהבת חינם, כי יש. בכל מקום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עופר מאיר
  אמרו לה: "את כבר עשית מספיק". נעמי שפירא
  צילום: עופר מאיר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים