שתף קטע נבחר

מצדיעים לשריון: ביקור בלטרון

מדוע צבע הכומתה של חיל השריון הוא שחור ומהיכן היא הגיעה, למה שימש שטח מוזיאון יד לשריון בטרם הפך לכזה ומי אמר "האדם שבטנק ינצח"? ביקור מורשת במוזיאון יד לשריון בו תוכלו לבקשר במהלך חופשת הפסח, ללא עלות, במסגרת פתיחת עשרות אתרים בחינם לקהל הרחב

בשיתוף בנק הפועלים

 

 

מוזיאון השריון מציג בפני המבקרים תמצית מפוארת של מורשת השריון מאז קום המדינה- הישגים טכנולוגיים של חיל השריון, תערוכת מורשת השריון והוויה ציונית המייחדת אתרים לאומיים. מכל רחבי העולם פוקדים את האתר גם בוני דגמים המתעניינים בתחומי שריון. הם רואים באתר זה את המילה האחרונה בתחום יישומי הטכנולוגיה בתחום השריון.

 

המוזיאון נושא אופי אוניברסלי למרות הדגש הלאומי; במוזיאון תערוכת דגמים בינלאומית של למעלה מ-160 טנקים וכלי רכב קרבי משוריין (רק"ם) אחרים מכל צבאות העולם, מאז השתתפותו של הטנק במלחמת העולם הראשונה. במוזיאון אפשר ללמוד גם על תפתחות כלי הרכב המשוריינים והתפתחות הלוחמה המשוריינת מתקופת הפרעונים ועד ימינו.

 

תערוכת כלי הרק"ם הפרוסים באתר, כוללת גם טנקים, שהגיעו לידינו כטנקי-שלל או בעקבות עסקות-חליפין בינלאומיות. מכל רחבי העולם פוקדים את האתר בוני דגמים ואחרים, המתעניינים בשריון. עבורם אתר יד לשריון הוא המילה האחרונה בתחום יישומי הטכנולוגיה בשריון, והם נעזרים בו לקידום ידיעותיהם.

 

לרשות המבקרים עומד גם מרכז מידע לטרון, הכולל מידע רב בנושא וכן חנות המזכרות שאפשר לרכוש בה דגמים חדשים וספרות מקצועית. המבקרים יוכלו ליהנות מסיורים מודרכים במקום.

 

ב-22.4 תתקיים צעדת לטרון בסימן "40 שנה למרכבה בחיל השריון". מסלול הצעדה עממי משפחתי כ-4 ק"מ בנופי עמק איילון, עובר דרך סיפורי הגבורה ומורשת של חיל השריון והאזור. בנוסף אטרקציות, תערוכת אמצעי לחימה, תערוכת רכבי אוספות של המועדון ה-5, התערוכה של בוני הדגמים ומטס מטוסים קלים של עמותת יעלים. לפרטים נוספים ניתן לפנות לאתר יד לשריון.

 

 

איך מגיעים?

דרך כביש 1 עד מחלף לטרון יורדים לכביש 3 ומשם לפי השילוט.

 

שעות פעילות בחוה"מ פסח:

א'-ד': בין השעות 8:30-15:00

יום ה': בין השעות 8:30-11:30

 

נגישות ומידע נוסף:

יש חניית נכים. דרך נגישה אל הכניסה. כניסה נגישה. דרך מיוחדת לנכים שעוקפת את המדרגות, קיימת מעלית לתצפית המוזיאון.

 

08-6307407/8

http://www.yadlashiryon.com/ 

 

זו השנה ה-15 שבנק הפועלים מאפשר למאות אלפי ישראלים ליהנות מעשרות אתרים ברחבי הארץ ללא תשלום בחול המועד פסח.

 

מחפשים עוד אטרקציות למשפחה בתחום הקיימות והסביבה? היכנסו למתחם המיוחד 
 

איפה עוד אפשר לטייל באזור ירושלים בחינם במהלך חופשת הפסח? הנה הרשימה המלאה:

 

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים, הינו המוזיאון היחיד בעולם המציג את ההיסטוריה האנושית בימי המקרא באחד האוספים החשובים ביותר של המזרח הקדום. בתערוכות הקבע מוצגים אלפי פריטים הפורשים את ההיסטוריה והארכיאולוגיה של התרבויות הקדומות מראשית האנושות ומביא את התגליות החשובות ביותר אל קדמת הבמה.

 

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים מזמין את הקהל הרחב ל"פרעומניה" פסטיבל פסח חינם לכל המשפחה שיתקיים במהלך חוה"מ פסח בימים א'-ה' | 1-5.4 ויחזיר את המשתתפים חזרה בזמן אל מסתרי מצרים העתיקה.

 

 (צילום: סיוון פרג') (צילום: סיוון פרג')
(צילום: סיוון פרג')
 

איך מגיעים?

רח' סטפן וייז 21, שדרת המוזאונים ירושלים, מול מוזיאון ישראל וליד הכנסת.

 

שעות פעילות בחוה"מ פסח:

א'-ד' בין השעות 10:00-16:00

יום ה' בין השעות 10:00-14:00

 

נגישות ומידע נוסף:

יש חניית נכים. דרך נגישה אל הכניסה. כניסה נגישה. קופה נגישה עם אבזור מערכת שמע. יש כסאות גלגלים להשאלה. מעבר בין קומות במעלית.

 

02-5611066

http://www.blmj.org/

 

שביל האבנים - האמה החשמונאית בטיילת ארמון הנציב

לפני יותר מאלפיים שנה נבנו שתי אמות מים מפוארות וארוכות, שהובילו מים מבריכות שלמה שליד בית לחם לבית המקדש ולעיר העליונה. אתם מוזמנים לסיור המרתק ב"אמת המים החשמונאית" לאורך תצפיות עוצרות נשימה בטיילת ארמון הנציב. בפרויקט מיוחד במינו שהוקם במקום וזכה לשם "שביל האבנים הכחולות", תוכלו להתחקות אחר סיפור הבאת מי השתייה לירושלים בימי קדם.

 

28 אריחים כחולים שנפרסו לאורך המסלול, מלווים בשלטים צבעוניים עליהם ציורים מרהיבי עין ולצידם שירים מקוריים שנכתבו בהשראת המקום. במהלך הסיור, נבקר גם במעבה האדמה לאור פנסים, בשרידי "האמה התחתונה" ונכיר מקרוב את חלקיו השונים של מפעל המים העצום והמרתק הזה.

 

יתקיימו תחנות הדרכה בעברית בין השעות 10:00-17:00 (א'-ד': סיור אחרון ייצא ב-16:00 וביום ה' בשעה 14:00).

 

איך מגיעים?

נקודת המפגש בטיילת ארמון הנציב ברחוב דניאל ינובסקי.

 

שעות פעילות בחוה"מ פסח:

א'-ד': בין השעות 10:00-17:00

ביום ה' בין השעות 10:00-13:00

 

נגישות ומידע נוסף:

חניה חינם. שירותים ופינות ישיבה.

 

02-6268700

http://www.cityofdavid.org.il/

 

הגן הבוטני ירושלים

הגן הבוטני האוניברסיטאי הוא פנינה של טבע בלב ירושלים, מוקד לתיירות ולבילוי. הגן משתרע על 120 דונם ומציג את אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל. בחול המועד פסח יתקיים אירוע "מטבע הדברים" שיכלול הדרכות סדנאות ותערוכה ברחבי הגן לכל המשפחה.

 

לרגל החג הפסח אנו מזמינים את המבקרים לבוא וליהנות מהאביב היפה וטבע בלב ירושלים. צורתו המיוחדת של הגן הבוטני מאפשרת לחזות בנופים משתנים בתקופה היפה בשנה. המבקרים ייהנו ממסלולים מודרכים בנושאי פריחה, אדם וטבע והמבנה המרתק של הצמחים, מתחם סדנאות במדשאה המרכזית. בנוסף, אזור פעילות קסום על שביל התגליות בו יוכלו הילדים ליהנות ולהתנסות במתקני משחק באזורי המים, האדמה, הצמרות והשורשים באמצעותם ילמדו על הקשר ביניהם ובין הצמחים הגדלים בגן. (בימי חול המועד סיור אחרון ייצא כשעה וחצי לפני סגירת האתר).

 

 (צילום: סיוון פרג') (צילום: סיוון פרג')
(צילום: סיוון פרג')
 

איך מגיעים?

מהכניסה לעיר נוסעים לשדרות מנחם בגין דרום במחלף גבעת מרדכי פונים שמאלה לרחוב בצלאל בזק, פונים ימינה ברחוב זלמן שניאור, שוב ימינה לרחוב הרצוג, נכנסים לתחנת הדלק וממנה לחניית הגן הבוטני רח' זלמן שניאור 1

 

שעות פעילות בחוה"מ פסח:

א'-ד' בין השעות 10:00-17:00 (כניסה אחרונה בשעה 16:00)

יום ה': בין השעות 10:00-15:00(כניסה אחרונה בשעה 14:00)

 

נגישות ומידע נוסף:

יש חניית נכים. דרך נגישה אל הכניסה. כניסה נגישה. מסלולי אספלט משופעים בהתאם לטופוגרפיה, נדרשת לעיתים עזרת מלווה למבקר בכסא גלגלים.

 

02-6794012

https://www.botanic.co.il/

 

 

בשיתוף בנק הפועלים

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים