שתף קטע נבחר

בנט: "להפיל ממשלה על זוטות? אני לא זורק את נתניהו מכל המדרגות"

יו"ר הבית היהודי נשאל בוועידת ynet ו"ידיעות אחרונות" על הקו האדום שהציב כחלון - עזיבת ממשלה במקרה של כתב אישום. הוא ענה: "אם יהיה כתב אישום על משהו קליל, למה ללכת נגד רצון העם?". על הקוד האתי: "הוא מאוזן, אנשים קופצים בלי לקרוא"

 

 

 

שר החינוך נפתלי בנט עונה לראשי האוניברסיטאות שכינו כ"סתימת פיות" את הקוד האתי שאומץ הבוקר על ידי ועדת המשנה למדיניות אקדמית (הכרה והסמכה) של המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג). בוועידת "ישראל סיפור הצלחה" של ynet ו"ידיעות אחרונות" אמר בנט כי "הקוד האתי מאוזן ועבר פה אחד במל"ג. אנשים קופצים בלי לקרוא. לפי הקוד, במסגרת שיעור מרצה לא יקדם מפלגה מסוימת. נראה לי שזה דבר די סביר. מבלי לבדוק, אני חושב שאם יבדקו בציבור הישראלי, אז יראו שיש לזה רוב מוחץ. הקוד האתי מאוזן והוא עבר פה אחד בוועדת המדיניות של מל"ג".

 

לדברי בנט, "כולם קופצים מבלי לבדוק את הפרטים. נציגי האוניברסיטאות תמכו. אני מציע לכולם לראות את המסמך שאושר, זה מסמך שמונע סתימת פיות".

 

 

נפתלי בנט, ועידת ה-70 ישראל סיפור הצלחה (צילום: מוטי קמחי)
שר החינוך בנט, בוועידת ה-70 ישראל סיפור הצלחה, היום(צילום: מוטי קמחי)

יו"ר הבית היהודי התייחס גם לתוכנית גירוש מבקשי המקלט, על רקע הפגנת הרבבות אתמול: "מי שפליט לא יגורש, מי שמסתנן יוחזר. אני שומע חריקות וגמגומים. אני קורא מפה לראש הממשלה לא להתקפל, לעמוד במה שאמרנו. זה דבר בלתי מוסרי לקלוט מהגרי עבודה בלתי חוקיים. אני רואה גם בתקשורת קמפיין עצום שפשוט יוצר עיוות של המציאות. אנחנו לא מגרשים פליטים שברחו ממקום סכנה, אבל אנחנו בהחלט אומרים - ישראל היא לא המקום שבאים אליו כדי לשדרג את ההכנסה שלך. קראתי לראש הממשלה - אנחנו נעמוד מאחוריו, אנחנו נדאג שהתוכנית שאושרה תיושם".

 

הפגנה בת
ההפגנה אתמול בת"א. "ישראל היא לא מקום שבאים אליו לשדרג הכנסה" (צילום: מוטי קמחי)

- האם התקיפה בסוריה היא גם איתות לאיראן?

"בהחלט. מה אנחנו אומרים? אנחנו אומרים 'הבא להורגך השכם להורגו'. כמו בגין ב-1981, כמו אולמרט, מגיע לו קרדיט על זה. אסור שנשלים עם התגרענות איראנית. ההסכם הרע עומד לקראת חידוש אמריקני בחודש הבא. להערכתי ארה"ב לא תישאר בהסכם. אני מקווה שנוכל להתמודד מול איראן באמצעים לא כוחניים, בסנקציות משתקות, ממש לשתק".

 

- משה כחלון הציב קו אדום מאוד לנתניהו - אם יהיה כתב אישום נגד ראש הממשלה אנחנו לא נהיה שם. מה אתה חושב על האמירה הזו?

"זכותו. אני יצאתי עם אמירה ערכית מאוד ברורה לגבי מה ראוי ומה לא ראוי לעשות. יש לאדם הזה חזקת חפות. היו אינספור אנשי ציבור שגם הוגש נגדם כתב אישום וזרקו אותם מהמדרגות".

 

- ויש גם מקרים אחרים.

"אבל יש עוד משהו שנקרא 'החוק'. אם יהיה כתב אישום על זוטות, הפרת אמונים על משהו מאוד קליל, אז עכשיו ללכת נגד רצון העם ולהפיל ממשלה על הדבר הזה? אני חושב שהעמדה שלי היא הכי סבירה, היא עניינית. היא לא נותנת תמיכה גורפת, ומצד שני לא זורקת את נתניהו מכל המדרגות מבלי שהורשע בשום דבר. אני יודע שיש הרבה שרוצים לראות את נתניהו הולך אבל זאת לא הדרך".

 

- האם בועידת היובל וחצי יכול להיות שישב פה ראש הממשלה נפתלי בנט?

"לא אצה לי הדרך להחליף את נתניהו. כל עוד הוא פועל בצורה תקינה אני בהחלט שם ומגבה אותו. ביום שאחרי נתניהו אני מתכוון להתמודד על ראשות ממשלת ישראל - ולנצח".

 

ישי פורת השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
השר בנט, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים