שתף קטע נבחר

תיק בזק-וואלה: נתניהו נחקר במעונו, רעייתו ובנו נחקרו במקביל

ראש הממשלה נחקר יותר מארבע שעות במעונו ברחוב בלפור, כמו גם שרה נתניהו בלהב 433 והבן יאיר במשרדי רשות ניירות ערך. בין השאר אמורים השלושה להתמודד עם עדות ניר חפץ באשר לקידום סיקור מפרגן בוואלה בתמורה להטבות לבזק. בעל השליטה בחברה, שאול אלוביץ', ומנכ"לית בזק הפורשת, סטלה הנדלר, נחקרו הבוקר

 

 

 

תיק 4000 (בזק-וואלה): ראש הממשלה בנימין נתניהו נחקר הבוקר (יום ב') במעונו בירושלים והחוקרים סיימו את החקירה לאחר יותר מארבע שעות. במקביל נחקרה רעייתו במשרדי להב 433 של המשטרה. הבן, יאיר, נחקר לראשונה באזהרה במשרדי הרשות לניירות ערך. עדי המדינה ניר חפץ ושלמה פילבר שהו במשרדי להב 433 בזמן החקירה. גם שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, וסטלה הנדלר, מנכ"לית בזק הפורשת, נחקרו הבוקר. אדם נוסף שהגיע הבוקר למשרדי להב הוא דוד שרן, ראש לשכת נתניהו לשעבר, שקשור בעיקר לפרשת הצוללות, תיק 3000. הוא מסר עדות פתוחה.

חוקרי המשטרה מגיעים למעון ראש הממשלה בירושלים (צילום: אוהד צויגנברג)
חוקרי המשטרה במעון ראש הממשלה בירושלים(צילום: אוהד צויגנברג)

שאול אלוביץ' בתחנת דלק ליד לה
שאול אלוביץ' בתחנת דלק ליד תחנת להב 433 (צילום: יאיר שגיא)

חוקרי המשטרה מגיעים למעון ראש הממשלה בירושלים (צילום: אוהד צויגנברג)
החוקרים במעון ראש הממשלה(צילום: אוהד צויגנברג)

חוקרי המשטרה מגיעים למעון ראש הממשלה בירושלים (צילום: אוהד צויגנברג)
חוקרי המשטרה במעון ראש הממשלה בירושלים(צילום: אוהד צויגנברג)
 

בשבועיים האחרונים גבו חוקרי המשטרה עדות מחפץ, שהיה מקורבו של ראש הממשלה ויועץ התקשורת שלו. הוא נחקר בנוגע לקשר בין משפחת נתניהו לבין האתר וואלה והסיקור המפרגן שרה"מ קיבל בו, כמו גם בני משפחתו, בתמורה לכאורה להטבות הענק שניתנו לחברת בזק. ראש הממשלה ובני משפחתו יעומתו בחקירה לראשונה עם הפרטים שמסר חפץ - ויידרשו לספק הסברים.  

שרה נתניהו מגיע ברכב ליחידת החקירות לה
שרה נתניהו בדרכה לחקירה(צילום: יאיר שגיא)

ראש הממשלה, בנו ורעייתו (צילום: חיים צח, לע"מ) (צילום: חיים צח, לע
ראש הממשלה, בנו ורעייתו(צילום: חיים צח, לע"מ)
 

חוקרי היחידה הכלכלית צפויים להטיח בראש הממשלה את עיקרי החשדות נגדו בפרשת 4000, ובין היתר אמורים בני הזוג נתניהו להיחקר גם בחשד שפעלו לכאורה לשיבוש חקירה, כפי שסיפר חפץ לחוקרים. חפץ הציג מסמכים והקלטות בנוגע לאותם מהלכים שבוצעו מאחורי הקלעים על מנת לגרום לסיקור המפרגן בוואלה ומתן ההטבות לבעלים של בזק שאול אלוביץ'.

 

לדברי חפץ, הוא היה זה ששימש כחוט המחבר בין בני משפחת נתניהו לבין אנשי המערכת בוואלה בראשותו של מנכ"ל האתר אילן ישועה. חפץ העביר לחוקרי המשטרה את מכשיר הטלפון הנייד שלו, ושם נשמרו הודעות אשר קיבל משרה נתניהו והקלטות נוספות של גורמים בפרשה אשר מחזקות את החשד כי בין נתניהו ואלוביץ' התקיימו לכאורה יחסי שוחד.

 

מרשות ניירות ערך ודוברות המשטרה  נמסר: "בהמשך לחקירה משותפת, משעות הבוקר מבצעות היחידות החוקרות פעולות חקירה שונות. החקירה מתנהלת בליווי של פרקליט המדינה ותחת פיקוחו, ובאישור היועץ המשפטי לממשלה".


פורסם לראשונה 26/03/2018 08:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
החוקרים הגיעו למעון ראש הממשלה
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים