שתף קטע נבחר

סעיף האונס הוסר בהסדר טיעון, הסרסור ייכלא רק לשנתיים

דמיטרי איסקוב, שנאשם בשנה שעברה במעשי אונס ובניהול עסק להבאת נשים מחו"ל לצרכי זנות - זכה בעונש מופחת נוכח הסדר טיעון שנחתם עמו, לאחר שהוסגר לישראל מאוקראינה. במרכז הפרשה: שבע נשים שניצל

 

דמיטרי איסקוב. הסדר טיעון מקל ()
דמיטרי איסקוב. הסדר טיעון מקל
שנתיים מאסר בפועל נגזרו היום (ב') על דמיטרי איסקוב, (36) מחולון, שנאשם בשנה שעברה במעשי אונס ובניהול עסק להבאת נשים מחו"ל לצרכי זנות. בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את הסדר הטיעון שחתמו סנגורו והפרקליטות, וגזר עליו בנוסף מאסר על תנאי ופיצויים לנשים שהעסיק בסך כולל של 94 אלף שקל.

 

בנובמבר 2017 הגישה פרקליטות מחוז תל אביב אישום נגד איסקוב בעוון ניהול עסק להבאת נשים ממזרח אירופה לישראל לצרכי זנות, וכן בעוון עבירות מין חמורות כולל מעשי אונס בשתי נשים. בסוף אוקטובר שנה שעברה הוא הוסגר מאוקראינה לישראל, שנתיים לאחר שעזב את הארץ.

 

אלא שבהסדר הטיעון ירדו סעיפי האונס והפרקליטות הסכימה שיודה בבעילה אסורה בהסכמה תוך ניצול יחסי מרות בלבד של אחת הנשים. אותה יפצה ב-60 אלף שקלים. הוא הודה בסופו של דבר בשש עבירות של הבאת אדם לעיסוק בזנות, שש עבירות סרסרות, שבע עבירות של קשירת קשר תקיפה ועוד.
 


איסקוב הודה שקשר קשר להביא לישראל נשים מרוסיה עם שותפים בשנת 2015, שיעסקו בזנות, (חלקם הורשעו וריצו מאסר) עבור רווח כספי. הוא ושותפיו פרסמו מודעות באתר בחו"ל כדי ליצור קשר עם נשים, והוא היה מעורב בהנחייתן לפני הגעתן לישראל ולאחריה ובשכירת מקום מגורים עבורן.

 

פרסום שירותי המין נעשה בין היתר באמצעות צילומים חושפניים של הנשים. הן נוצלו מינית עבור 400 שקלים לשעה, והעבירו מחצית מהסכום לסרסורים. כמו כן נדרשו הנשים לשלם שכר דירה עבור שהותן בדירות (כ-4,000-3,500 שקל). במרכז הפרשה שבע נשים שהגיעו לישראל. נקבע כי הן לא הוחזקו בתנאי כליאה אלא יכלו לצאת ולבוא מהדירה.

 

הפרקליטות הגיעה להסדר עקב קשיים ראייתים בתיק ומתוך רצון לחסוך זמן שיפוטי. הפרקליטות סברה שמדובר בעונש סביר והולם ולא חורג ממתחמי הענישה בעבירות מסוג זה. 

 

עו"ד איגור יוטקין (צילום: אסף מגל) (צילום: אסף מגל)
עו"ד איגור יוטקין(צילום: אסף מגל)
 

לגבי האישה שבעניינה הורשע איסקוב בבעילה אסורה תוך ניצול יחסי מרות, נטען כי לא נוצלה בפועל בזנות. הוא הודה כי הם קיימו יחסי מין, ובהסדר כאמור ירד סעיף האונס. לאחר המקרה היא שלחה הודעת סמס לאדם נוסף וביקשה שיעזור לה. אז נטען שהנאשם ראה את הסמס והיכה אותה. נוכח זאת הורשע גם בתקיפה. זמן קצר לאחר המקרה היא התקשרה למשטרה.

 

"אני באמת מצטער כל החיים על העבירות שעשיתי", אמר לשופטים, שקיבלו את ההסדר.

 

סנגורו, עורך הדין איגור יוטקין, בירך על הסדר הטיעון: "בסופו של יום עבירות המין החמורות נמחקו מכתב האישום בהסכמת המתלוננות, וגם יתר כתב האישום תוקן משמעותית. מתברר כעת כי חלקו של מרשי בעבירות הינו קטן הרבה יותר מכפי שיוחס לו תחילה, ולא כפי שסיפר במשטרה שותפו לעבירה שניסה להפחית את חלקו שלו".

 

פרקליטות מחוז תל אביב מסרה בתגובה: "אחד האישומים לא נכלל בבקשת ההסגרה, ולכן היה קושי משפטי לכלול אותו בכתב האישום מלכתחילה, ולכן הוא הוסר במסגרת ההסדר. אישום נוסף שונה במסגרת ההסדר לעבירה של בעילה אסורה בהסכמה ותקיפה. במשך ההליך כולו הייתה הפרקליטות בקשר עם המתלוננות ועורך דינם, ההסדר נחתם על דעתן של המתלוננות ולאחר שנשמעה עמדתן כמקובל".

 

"הפרקליטות ניהלה מצוד חובק עולם אחר הנאשם ודאגה להעמידו לדין בישראל, והיום יצא מסר חשוב מבית המשפט לפיו מי שמנצל את כוחו ומעמדו לפגיעה בנשים תוך ניצול מצוקתן דינו מאסר מאחורי סורג ובריח ופיצוי כספי משמעותי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים