שתף קטע נבחר

ח"כ אחמד טיבי על השוויון הדמוגרפי: החזון של ראש ממשלה ערבי הולך ומתקרב

חשיפת הנתון על מספר הפלסטינים החיים ביהודה, שומרון ועזה מסעירה את המערכת הפוליטית. זה מה שאמרו חברי הכנסת

 

דגל ישראל דגל פלסטין (צילום: AP, AFP)
(צילום: AP, AFP)
 

השוויון הדמוגרפי בין יהודים למוסלמים בין הים לירדן - כפי שהשתקף בנתונים שמסר הבוקר (יום ב') סגן ראש המינהל האזרחי, אלוף-משנה אורי מנדס, מסעיר את המערכת הפוליטית. ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת אמר כי "כיום יש אפילו יתרון קל לפלסטינים. החזון של ראש ממשלה ערבי הנראה כעת כרעיון הזוי הולך ומתקרב ואז זו תהיה מדינה שוויונית ודמוקרטית, ולא יהודית ודמוקרטית".

 

לדברי טיבי, "זו מציאות של אפרטהייד המוחזק על-ידי שלטון צבאי. מי שחיסל את חזון שתי המדינות חייב להחליט: או מדינה אחת דמוקרטית עם שוויון זכויות לכולם, או מדינת אפרטהייד".


לפי הנתונים שמסר סגן ראש המינהל האזרחי בדיון של ועדת החוץ והביטחון בנושא העיצומים של עובדי המינהל האזרחי - ביהודה ושומרון ורצועת עזה רשומים כחמישה מיליון פלסטינים (לא כולל פלסטינים במזרח ירושלים). מנתוני הלמ"ס לשנת 2016, בישראל חיים 6.44 מיליון יהודים ו-1.52 מיליון מוסלמים. בסך הכול חיים בין הים לירדן 6.5 מיליון מוסלמים. המינהל האזרחי נשען בנתוניו הסטטיסטיים על הלמ"ס הפלסטיני, שנחשב גוף אמין למדי.

  

יו''ר ועדת החוץ והביטחון, ח''כ אבי דיכטר (הליכוד), דרש ממשרד הביטחון לקבל את הנתונים במסמך רשמי. בסיכומו של הדיון אמר דיכטר: ''אני לא זוכר שהפלסטינים הציגו מספר כזה. מדובר בנתון חדש לגמרי, משמעותי ומפתיע מאוד. אם הוא מדויק, הוא מפתיע ומדאיג. אם הוא לא מדויק אנחנו כמובן רוצים לדעת מה הנתון המדויק''.

 

לשאלת הוועדה מהו היקף האוכלוסייה הפלסטינית המקבלת שירותים מהמינהל האזרחי ביו"ש, השיב אל"מ מנדס: "במרשם האוכלוסין הפלסטיני רשומים כיום כשלושה מיליון פלסטינים כתושבי יו"ש. אנו מעריכים שבפועל שוהה בשטח אוכלוסייה של 2.7-2.5 מיליון פלסטינים, גם בשל רישום נפטרים וגם בשל הגירה שמתקיימת לארצות העולם. כך למשל, פלסטיני שנולד בברזיל וחי שם כל חייו, עדיין רשאי להירשם במרשם האוכלוסין והפלסטינים מנפיקים לו דרכון". 

 

על כך אמר ח''כ דיכטר: ''כל סקר דמוגרפי לא מסוגל להציג בתוך 25 שנה גידול של פי 3 באוכלוסיה. ממיליון ל-3 מיליון אין דרך לעשות את זה אלא בעלייה. צמיחה כזו יכולה לעניין את שיאי גינס''.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ אחמד טיבי. ארכיון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים