שתף קטע נבחר

צפו: שלושת המחבלים שחדרו מעזה ליד קיבוץ צאלים

יו"ר קיבוץ צאלים אמר: "רואים בברור שהמחבלים הסתובבו במשך דקות ארוכות בסמיכות לשער היישוב הפתוח לרווחה באין מפריע. במזל נמנע היום אסון בישוב"

 

 
בנס נמנע אסון כבד: שלושת המחבלים מרצועת עזה, שנתפסו היום (ג') סמוך לצאלים תועדו על-ידי מצלמות האבטחה של הקיבוץ. השלושה הסתובבו ללא הפרעה והיו יכולים להיכנס לקיבוץ, ששער הכניסה שלו היה פתוח. השלושה נתפסו על-ידי כוח צה"ל כשהם חמושים ברימונים ובסכינים.

 

שלושה מחבלים מסתובבים ליד קיבוץ צאלים ()
שלושת המחבלים בשער הקיבוץ

 

בועז קרצ׳מר, יו"ר קיבוץ צאלים ומי ששימש בשנים האחרונות מנהל האגף האסטרטגי במועצה האזורית אשכול, אמר: "מסרטוני האבטחה של הקיבוץ שברשותינו רואים בברור שהמחבלים הסתובבו במשך דקות ארוכות בסמיכות לשער היישוב הפתוח לרווחה באין מפריע. במזל נמנע היום אסון בישוב".

 

קרצ'מר הוסיף: "צאלים מרוחק אמנם 20 ק"מ מהגבול ואינו מוגדר בתוך 'עוטף עזה', אך זה לא הפריע למחבלים להגיע עד לפתחו. הדבר מערער את תחושת הבטחון של התושבים בפרט על רקע כך שהישוב נעדר מכל מרכיבי הבטחון כמו בישובי העוטף שנמצאים באותה מועצה. אנו מצפים מהמדינה לראות באירוע נורה אדומה שהמרחק השרירותי שנקבע לעוטף עזה אינו רלוונטי עוד ויש לחזק את מרכיבי הבטחון גם בישובים המרוחקים, כולל סיוע ומימון משרת הרבשץ, כיתת הכוננות, צוות חירום ישובי וכל שאר המרכיבים. ויפה שעה אחת קודם".

 

שלושה מחבלים מסתובבים ליד קיבוץ צאלים ()

מחבלים עצורים חדירה מרצועת עזה (צילום: בראל אפרים)
(צילום: בראל אפרים)

 

דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, אמר מוקדם יותר היום כי אמש זוהתה נגיעה בגדר המערכת באותו האזור שממנו חדרו המחבלים שנתפסו היום סמוך לבסיס צאלים. לדבריו, ב-9:10 בבוקר זיהה כוח גששים מהחטיבה הדרומית פירצה בגדר והפעיל נוהל מרדף שכלל צבא, אזרחים ומשטרה. ב-10:35 נעצרו המחבלים על ידי כוח צבאי, כ-200 מטרים מבסיס צאלים. צה"ל בודק אם יש קשר בין ה"אינדיקציה" אמש למחבלים שנתפסו.

 

המחבלים, בני אותה משפחה מרפיח, נתפסו כשעליהם שלושה רימונים, סכין ושני קאטרים. "לא יודעים מה המטרה שלהם כי הם עוד בחקירה, הם בשום שלב לא הוציאו את אמצעי הלחימה", אמר דובר צה"ל. לדבריו, "זה אירוע שלא היה צריך לקרות, הסתיים בהצלחה וללא נפגעים. זה מתחבר לאירוע שב"חים רחב שמסתיים בדרך כלל עם חצייה של הגדר. לא ברור למה לא היתה תפיסה מיידית. כנראה שלמחבלים לא היה רכב שאסף אותם אבל התחקיר לא הסתיים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים