שתף קטע נבחר

יו"ר מרצ: "לחקור את הירי החי בעזה ולהסיר את המצור"

ח"כ תמר זנדברג דורשת לחקור את הרג 16 הפלסטינים בגבול הרצועה: "אסור שמדיניות יד קלה על ההדק תביא לאובדן חיים של חפים מפשע ותדליק את כל האזור. זה אינטרס ישראלי"

 

 

 

ראש מרצ החדשה קוראת לחקור את האירועים בגבול עזה. ח"כ תמר זנדברג, שנבחרה החודש לראשות מרצ, דורשת לחקור את האירועים שבמהלכם נהרגו 16 פלסטינים: "התוצאות הקשות והעדויות המצולמות מחייבות בדיקה ישראלית עצמאית, לרבות בחינת הוראות הפתיחה באש". היום הודיעה הזרוע הצבאית של חמאס כי חמישה מההרוגים הם אנשיה.

 

בהודעה שפרסמה היום (שבת) אחר הצהריים כתבה זנדברג כי "לאור פגיעה נרחבת בפלסטינים אתמול בגבול רצועת עזה - הרוגים ומאות פצועים, בהם מירי חי - ולאור עדויות על ירי במפגינים לא חמושים, לרבות צילומים שבהם נראה ירי בגב, קוראת מרצ לחקירת האירועים אתמול ולהסקת מסקנות מהירה".

 

 

"התוצאות הקשות והעדויות המצולמות מחייבות בדיקה ישראלית עצמאית, לרבות בחינת הוראות הפתיחה באש וההתכוננות הצבאית והמדינית לאירועים", הוסיפה זנדברג. "זוהי חובה ישראלית לדעת מה קרה שם, ומעבר לכך זהו גם אינטרס ישראלי כדי למנוע הידרדרות לסבב אלימות מסוכן".

 

לדברי זנדברג, "אסור שמדיניות יד קלה על ההדק תביא לאובדן חיים של חפים מפשע ותדליק את כל האזור. ביטחונם ושלומם של בני אדם משני עברי הגבול תלויים זה בזה ועל ישראל מוטלת חובה לנהוג באיפוק ועל פי החוק. בדיקה ישראלית אמיתית ובלתי תלויה מתחייבת לצורך הפקת לקחים והימנעות מהסלמה נוספת זה הזמן להסיר את המצור מעל עזה ולדון בהקלות הומניטריות במקום לדרדר את האזור לסבב אלים נוסף".

 

הלילה קרא מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש לערוך חקירה עצמאית ושקופה של האירועים. דוברו של גוטרש מסר כי "המזכ"ל פנה לגורמים המעורבים וביקש להימנע מכל פעולה שעלולה לגרום לנפגעים נוספים, במיוחד אזרחים". טיי-ברוק זריהון, ראש המחלקה לעניינים מדיניים של האו"ם, אמר בדיון במועצת הביטחון כי "המצב בעזה עלול להידרדר בימים הקרובים" וקרא לישראל שלא לפגוע באזרחים ובילדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים