שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אביה של בר רפאלי תובע את ראש עיריית הוד השרון
  טוען: אביו של ראש העיר מבצע במשך שנים עבירות בנייה שונות, והוועדה המקומית לתכנון ובנייה מסרבת לנקוט בהליכים כנגדו - בעוד שכנגד רפאלי הוגש כתב אישום על הקמת מבנה ללא היתר בתוך ימים ספורים. העירייה: "נציגי האכיפה מבצעים את הבדיקות באופן מקצועי וענייני, וללא משוא פנים"

  האם הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בהוד השרון מתעלמת מחריגות בנייה שבוצעו כביכול בביתו של יוסף אדיב, אביו של ראש עיריית הוד השרון, חי אדיב? רפאל רפאלי, אביה של הדוגמנית והמנחה בר רפאלי ותושב הוד השרון, טוען שכן. כך פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות".

   

  לכתבות נוספות בערוץ הנדל"ן

   

  לאחר שבמהלך השנתיים האחרונות שלח מכתבי תלונה, החליט אתמול (א') רפאלי להגיש עתירה כנגד ראש עיריית הוד השרון, העירייה, אביו של ראש העיר והוועדה המקומית לתכנון ובנייה הוד השרון.

   

   

  רפי רפאלי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  רפי רפאלי(צילום: מוטי קמחי)

  באמצעות עוה"ד אביאל פלינט ואסף שובינסקי, ממשרד יוסי לוי ושות', טוען רפאלי כי אביו של ראש העיר מבצע במשך שנים עבירות בנייה שונות, אולם הוועדה המקומית מסרבת לנקוט נגדו בהליכים.

   

  לפי הטענה, "דין אחד חל על תושבי הוד השרון נעדרי הייחוס המשפחתי, ודין אחר חל על האב יוסף אדיב. מסתבר שמה שאסור ליתר תושבי הוד השרון, מותר למי שמקורב לבעלי השררה. לא יעלה על הדעת שבמדינה דמוקרטית ומתוקנת, רשויות הציבור לא יפעלו כנגד מי שמבצע עבירות במשך שנים, רק משום שהוא אביו של בעל תפקיד חשוב".

   

  במסגרת העתירה מציין רפאלי כי הוא תושב הוד השרון שהואשם בעבר בהפרה של דיני התכנון והבנייה, כאשר ימים ספורים לאחר שהחל בהקמת מבנה ללא היתר, ביקרו אצלו פקחים והוגש נגדו כתב אישום.

   

  בעקבות הדברים ומיד לאחר ההתרעה שקיבל, רפאלי הסדיר את הרישוי הנדרש, קיבל עליו את עול הדין ושילם את הקנס שהושת עליו. "כלומר, בכל הנוגע לרפאלי לא נדרשו שנתיים של פניות חוזרות ונשנות, אלא בתוך ימים ספורים הצליחה הוועדה המקומית לקבל החלטה מהירה ולפעול באופן נחוש להפסקת הפרת החוק", נטען בעתירה.

   

  "הבדיקות טרם הושלמו"

  עוד טוען רפאלי במסגרת העתירה, כי למרות שפנה שוב ושוב לוועדה המקומית, ופעם אחר פעם הניח בפניה ראיות חד משמעיות להפרת הדין, "הוועדה המקומית מסרבת לנקוט כל פעולה בעניין, וסירבה אפילו להשיב לפניות העותר".

   

  לבסוף, טוען רפאלי, בחודש פברואר האחרון פנה שוב, הפעם עם טיוטת העתירה שהגיש. לטענתו, רק בעקבות פנייה זו התקבלה בחודש מרץ תשובה בה נטען כי הוועדה המקומית טרם קיבלה החלטה בעניין. לעתירה צורף כנספח מכתב תשובה שנכתב על ידי היועץ המשפטי לעירייה במרץ האחרון, ובו נכתב: "הבדיקות המקצועיות נעשות באופן ענייני וללא משוא פנים והן טרם הושלמו. הטענה לפיה כבר 'החליטה העיריה' שלא לנקוט בשום הליך כנגד עבירות הבנייה לכאורה, הינה טענה שגויה וחסרת יסוד.

   

  "בעניין הטענות לפיהן לכאורה לא נשלחו פקחים לבדוק את תלונות מרשך (רפאלי), בעניין בנייה בלתי חוקית או לחילופין כי דוחות הפיקוח הועלמו מהתיקים בהם עיין מרשך, טוב היה לו לא נטענו כלל ומדובר בטענה סתמית וחסרת יסוד. עתירת מרשך (רפאל) מוקדמת ולא מצאנו כול ממש בטענות שהועלו בה", נכתב.

   

  בעתירה טוען רפאלי כי לאחר ששלח בנובמבר 2017 מכתב עם ראיות נוספות על ההפרות למבקר המדינה ופרקליטות המדינה, הגיעה לידיו "ידיעה שאביו של ראש העיר הגיש תוכנית להיתר בנייה שאמורה לכאורה להכשיר את העבירות החמורות שבוצעו בביתו".

   

  לטענת רפאלי, מהתוכנית שהוגשה מטעמו של אביו של ראש העיר, "עולה בבירור כי אביו של ראש העיר אכן פלש למדרכה והשתלט על שטח ציבורי, ועתה הוא מבקש להסדיר את הפלישה. מתוכנית זו עולה בבירור כי אכן נבנו שלושה מבנים רחבי היקף, ללא היתר ובניגוד לתב"ע, ועתה אביו של ראש העיר מבקש להרוס שניים מהם ולהכשיר את השלישי, ומתוכנית זו עולה בבירור כי אכן נבנו שתי פרגולות רחבות היקף, וכן סככה נוספת, ללא היתר ועתה אביו של ראש העיר מבקש להכשירן".

   

  לטענת רפאלי, אף אם יכשיר אביו של ראש העיר את הבנייה שביצע ויהרוס חלק מהמבנים שנבנו שלא כדין, אין בכך כדי "להכשיר את השרץ" ולרפא את עצם ביצוע העבירות על ידו עד למועד זה, והוועדה המקומית והעירייה מחויבות להפעיל את סמכויותיהן כנגדו, אף אם יהרוס את המבנים או יקבל היתר בניה לגבי חלקם. טרם הוגשו תגובות המשיבים לבית המשפט.

   

  מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "התושב רפאלי ממשיך במחזור טענות, גם על חשבון סילוף העובדות. תושבי העיר כולם, לרבות נבחרי הציבור ובני משפחותיהם, מחויבים לאותן הוראות חוק ולאותו הדין, וכך מטופלת גם תלונתו של רפאלי. צר לנו כי יש מי שמנסה לנגח את העירייה על גבו של אביו של ראש העיר בן ה-92, אב שכול אשר החריגה הנטענת כלפיו הינה שימוש בסככות שהוקמו בשנות ה-50 וה-70, כשאחת מהן משמשת כחדר הנצחה לבנו, חלל צה"ל סא"ל שמוליק אדיב ז"ל, שנפל בהסתערות על מחבלים בהר-דב.

   

  "הוועדה המקומית לתכנון ובניה לא קיבלה כל החלטה 'שלא לנקוט בכל הליך כנגד הפרות הבניה.' העובדות הנכונות הן שנציגי האכיפה מבצעים את הבדיקות הנדרשות באופן מקצועי וענייני וללא משוא פנים, ובדיקות אלו טרם הושלמו. למר רפאלי ו/או לכל צד שלישי אין על פי חוק כל זכות לעיון בחומרי החקירה, במיוחד בזמן שהטענות העובדתיות והמשפטיות עודן מתבררות, ואין לנו להצר על מהות העתירה הנוגסת כולה בפרטיותו של תושב בן 92 ומבקשת לרמוס את זכויות הפרט העומדות והמוקנות לו עפ"י הדין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים