שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כשהכול השתבש בחופשה המשפחתית

  הילדה שתתה בטעות מים עם אקונומיקה, הלול קרס על התינוקות בלילה ורישיון הנהיגה נשכח בבית בישראל. הורים מספרים על חופשות בלתי נשכחות

  תכננתם חופשה במשך חודשים, בניתם מסלול, חשבתם על אטרקציות, הזמנתם מלון והכול היה נראה על הנייר מושלם אבל פתאום משהו קרה. כשאתם לבד אפשר לזרום ולשנות תוכניות אבל מה קורה כשמדובר בחופשה משפחתית?

   

   ( )

  "לפני שלוש שנים היינו בחופשה בקפריסין", מספרת דנה נחום, אימא לשלושה ילדים (11, 8 ו-6). "חזרנו מהחוף למלון הדירות, הילדים היו מבסוטים, מלאי חול וצדפים. אריק בעלי בישל לנו צהריים ואני נכנסתי להתקלח. לא עברו חמש דקות וצעקה פילחה את האוויר הפסטורלי - 'אימא! עלמה שתתה מים עם כסף'. חשבנו שהיא בלעה מטבע. זינקתי מהאמבטיה, אריק זינק מהמטבח, ורצנו לעברה.

   

  "בראשי ניסיתי לשחזר מה למדתי בקורס עזרה ראשונה. ניסיתי להיזכר מה אמרו לעשות במצב של חנק ואיך אני פותחת לה נתיב אוויר. תוך כדי כך שאלתי את הילד מה היא בלעה ובינתיים הילדה התחילה להקיא ללא הפסקה.

   

  "בשלב הזה הילד הנרגש, שהיה אז בן חמש, ניסה להסביר לנו שהיא לא בלעה כסף אלא מים עם קצף, והביא לי בקבוק עם קצף. הרחתי את הבקבוק והבנתי שהייתה בתוכו אקנומיקה. הסתבר שהחדרנית השאירה בחדר של הילדים בקבוק מים מינרלים עם פיית ספורט אדומה, והבקבוק היה מלא באקנומיקה. עלמה חזרה מהחוף, ראתה בקבוק מים ושתתה ממנו".

   

  משפחת נחום (צילום: אלבום פרטי)
  משפחת נחום(צילום: אלבום פרטי)

  מה עשיתם?

  "בשלב הזה הכול קרה ממש מהר. רצתי לקבלה, כשהמגבת לגופי, בזמן שהילדה לא הפסיקה להקיא. הגעתי לקבלה עם הבקבוק והראיתי אותו למנהל הקבלה. הוא ניסה להרגיע אותי ואמר שזה רק סבון, אבל הריח העז והכתמים הלבנים שהחלו להופיע על שמלתה הראו כי מדובר באקונומיקה. הזמנו אמבולנס ויש לציין שהוא הגיע מהר מאוד. נתנו לה לשתות חלב בדרך. בבית החולים כבר הייתי בטלפון עם חברה מהארץ שעובדת במוקד עזרה ראשונה, והיא הנחתה אותי מול המלצות בית החולים.

   

  "לשמחתנו, הסתבר כי כמות האקונומיקה הייתה מדוללת במים, ומכיוון שעלמה אכלה היטב לפני כן, והקיאה כמויות מרשימות אז לא נגרם לה נזק. אפשר לומר שאיבדנו יומיים מזמן הטיול, ועוד שבועיים של דאגה בארץ ושבועיים מעקב כדי לראות שאין היצרות כלי דם בוושט בעקבות שלפוחיות פנימיות שעשויות היו להיווצר. אגב, החלטנו שלא לתבוע את המלון. בכל זאת מדובר בארץ זרה, ולבתנו לא נותר נזק וזה הכי חשוב".

   

  קראו עוד:

  חופשה משפחתית שנמשכה 10 שנים

  להשאיר את הילדים בבית ולטוס לחו"ל

  חופשה משפחתית שהילדים תכננו - כך זה נראה

   

  מה הילדים אומרים על כל "החוויה"?

  "הילדים עד היום מעלים זיכרונות מהחוויה העגומה. מאז הם מתייחסים מאוד ברצינות כשאני מבקשת לא להיכנס לחדר האמבטיה או למטבח אם ניקינו עם חומר חזק. חשוב לומר שגם בחופשה, שבה אנחנו בדרך כלל לא מצפים לתקלות שכאלו, צריך להיות עירניים, לעשות ביטוח טוב ולהמשיך לטייל בלי לתת למה שקרה להעיב על החוויה. חוץ מזה, חשוב לציין שילדים בני חמש יכולים להיות מאוד עירניים. הודות לתושייה של אחיה יכולנו לפעול מהר וביעילות".

   

   ( )

  "לפני שנתיים טסנו כל המשפחה לבורגאס", מספרת זאנה סמוליאק, אימא לשתי בנות. "הזמנו חדר משפחתי לזוג עם שתי ילדות. ביקשנו מהסוכנת בארץ שתהיה בחדר גם מיטת תינוק. מספר ימים לפני הנסיעה נמסר לי שהחדר לא יכלול מיטת תינוק, ואם נשלם על כך בנפרד במלון, יסדרו לנו מיטה".

   

  זאנה סמוליאק (צילום: אלבום פרטי)
  זאנה סמוליאק(צילום: אלבום פרטי)

  מה קרה כשהגעתם למלון?

  "קיבלנו את החדר, שילמנו על מיטה לתינוק וכשנכנסנו לחדר גילינו למרבה ההפתעה שאין מקום למיטת תינוק בחדר. פנינו לקבלה בבקשה לעבור לחדר אחר, והם אמרו לנו שלא ניתן להחליף חדר. בשלב הזה פינינו מקום למיטה בעצמנו. הזזנו חלק מהריהוט שהיה בחדר והעברנו אותו למרפסת. כשהביאו לנו את מיטת התינוק לחדר, הבנו שבכלל מדובר בלול קמפינג ללא מזרון.

   

  "כעסתי מאוד ופניתי לסוכנת בארץ כדי שתעזור לנו. היא פנתה לאחראית במלון ושוחחה עימה. לאחר מכן הביאו לנו לחדר חלק מהספה של הלובי בניסיון לסדר לנו מזרון. לאחר מספר ניסיונות שלא הצליחו, הם ויתרו על הרעיון, ובסוף הביאו לנו שמיכה במקום מזרון.

   

  "בנוסף לכך, לא היה בחדר קומקום ובחדר האוכל לא היה ניתן לבקש אוכל לתינוק. ככה נשארנו אובדי עצות ובלי אוכל למשך כל הלילה. באחת בלילה כשהילדה בת השמונה חודשים סוף סוף נרדמה, ואנחנו גם נכנסנו למיטה וניסינו להירדם, פתאום שמענו רעש נוראי. קמנו במהירות וגילינו שהלול פשוט קרס על הילדה. נבהלנו מאוד, פחדנו שהיא נחנקה, בקושי רב הצלחנו לחלץ את הילדה".

   

  ההורים המותשים ביקשו לול אחר ולא קיבלנו. "רק בשעה 4 לפנות בוקר באו לסדר את הלול", אומרת סמוליאק. "עד זה בעלי סידר אותו אבל אני כבר לא הצלחתי לישון. הרגשתי פחד נוראי וחוסר אונים. במשך שבוע לא הצלחתי לישון כמו שצריך. פחדתי מאוד שאולי התינוקת בכל זאת נפגעה מכך".

   

   ( )

  גם לימור חיים מתתיהו , אימא לשניים (12 ו-14), לא תשכח את הטיול המשפחתי ביער השחור: "לפני כמה שנים, יצאתי לטיול של תשעה ימים עם שני ילדיי", היא מספרת. "התכנית הייתה נחיתה בציריך, נסיעה ברכבת לעיירה שצמודה לפארק אירופה, יומיים וחצי היו מתוכננים לבילוי באזור, ואחר כך התכנון היה לנסוע ברכבת לעיר הקרובה לשם, ומשם לקחת רכב לכל השבוע ולהחזיר אותו בסיום הטיול במינכן, יום לפני המונדיאל.

   

  "הטיסה לשוויץ הייתה מצוינת ובמהלכה נמנמתי קצת, כשלפתע כמו מתוך חלום, התעוררתי כשאני קולטת שהשארתי בארץ את רישיון הנהיגה שלי".

   

  לימור חיים מתתיהו (צילום: אלבום פרטי)
  לימור חיים מתתיהו(צילום: אלבום פרטי)

  מה עשית?

  "מיד כשנחתנו כתבתי בוואטסאפ המשפחתי - 'אופס, שכחתי את הרשיון', ופתחנו בדיון שבו ניסינו להבין כיצד ההורים שלי או אחי יכולים לעזור לי ולשלוח לי את הרשיון הכי מהר שאפשר. התכתבנו במשך שש שעות, כשבין לבין אני עוברת עם הילדים רכבות שונות בדרך לפארק, והוואטסאפ המשפחתי הומה מדיונים ומבדיחות על חשבוני. בסופו של דבר אבא שלי, סבא מוני, החליט שהוא מגיע עם הרישיון ביד".

   

  וזה מה שקרה?

  "כן. הוא התארגן מהר, יומיים לאחר מכן הוא עלה על טיסה לשוויץ ונחת אצלנו בכניסה לפארק אירופה, בדיוק כשסיימנו שם יומיים של כיף. אגב, אני חייבת לציין שאת הרישיון לא הייתי צריכה כי סבא מוני לקח את ההגה לידיו, ולמעשה זכינו ארבעתנו לטיול מגניב עם סבא עוד יותר מגניב ברחבי גרמניה, שוויץ ואוסטריה. בסיום טיילנו גם במינכן שהתכוננה למונדיאל, כך שגם אבא שלי זכה לאירוע כייפי נוסף.

   

  "החוויה הזאת הפכה לבדיחה של המשפחה, וסבא הפך לגיבור. עד היום, בכל פעם שאני שולחת הודעה מטיול בחו"ל ישר שואלים אותי אם סבא צריך לבוא. אחי טס השנה עם הילדים לארה"ב והם שולחים תמונות מכל מיני מקומות ושואלים אם סבא יכול לבוא איתם".

   

   מה עדיף - חופשה בחו"ל עם הילדים או לבד? "בייבי טוק" על הדילמה:

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים