שתף קטע נבחר

במרצדס אל הזוהר הצפוני

מצד אחד הוא נסע ללפלנד, ארץ השלג והכפור. מצד שני הוא עשה את זה בשיירה של רכבי מרצדס ובמסע שלא הפסיק להפתיע ולפנק. אוהד גולן מדווח ממסע מרצדס דרייב בצפון כדור הארץ

בשיתוף מאגמה

 

כשחשבתי שכבר ראיתי הכל בחיים, מתברר שעדיין לא ראיתי כלום. הכל סביבי לבן. פתיתי שלג רכים צונחים על ענפי העצים, עקבות של חיה קטנה שרצה בשלג ייעלמו עוד רגע. בחוץ מינוס 15 מעלות אבל ברכב חם. אני יושב בחולצה קצרה, אוחז בשתי ידיים את ההגה. נוהג על סימני הגלגלים שפילס הרכב שנוסע לפני. עוד רגע השלג שוב יכסה הכל ואנחנו כמו לא היינו כאן. מי זה אנחנו? 20 גברים ונשים שיצאו למסע מרצדס דרייב והנה אנחנו כאן, מתמסרים לחוויה הכי בלתי צפויה, הכי מפנקת, הכי מסעירה, הכי קסומה.

 

יוצאים לדרך

על לפלנד אין צורך להכביר במילים. סוף העולם שמאלה וחבל ארץ שנראה כמו לקוח מהאגדות: עצי אשוח, שלג לבן, מזחלות כלבים ואור פלאי. כאן נולדו "נרניה" וסנטה קלאוס. כאן המפלים קופאים באמצע הנפילה, כאן מובילים הלאפים עדרי איילים שמשמשים אותם להכל: אוהלים, כלים, חלב ובשר. כאן דייגים חוצבים חור בשכבת הקרח המכסה אגם, זורקים חכה למים, מתיישבים על שרפרף ומחכים בקצב אחר. כאן המציאו את הסאונה, כי כשכל כך קפוא בחוץ מה יותר הגיוני מלהתפשט ולתת לגוף להתמסר לחום הנעים של גחלים לוהטות? כאן הזוהר הצפוני מהלך קסם ומטריף את תושבי חבל הארץ המופלא הזה ואני נושא תפילה בליבי שגם אנחנו נצליח לראות אותו במסע.

 

מסע מרצדס דרייב בלפלנד  (צילום: מאגמה)
מסע מרצדס דרייב בלפלנד (צילום: מאגמה)

 

להתרגש מכל הטוב הזה (צילום: )
להתרגש מכל הטוב הזה(צילום: )

כשאנחנו נוחתים ברובניימי בירת לפלנד והטמפרטורות נושקות למינוסים מלמטה אני מבין למה כבר בארץ ציידו אותנו בחליפות הגנה מיוחדות. במלון הראשון מחכה לנו פסל קרח עם לוגו מרצדס, נשנושים טעימים ומנגינת פסנתר שמיד מפשירה אותי ואחריה ארוחת ערב במסעדה נפלאה בה נפגוש לראשונה - אך לא לאחרונה - את שני יסודות המטבח הלאפי: בשר איילים ודגי סלמון. חייב להגיד ששניהם טעימים לי.

 

למחרת בבוקר אנחנו מקבלים את רכבי המרצדס שלנו, הדרכה קצרה על נהיגה בשלג ויאללה, יוצאים לדרך. רכבי המרצדס GLC-Class בהם אנחנו נוהגים שייכיים למשפחת רכבי הפנאי היוקרתיים של מרצדס ואין ספק שהם מעלים את הרף ומביאים את כל העיצוב, הביצועים והיוקרה של רכבי ה-SUV של מרצדס לפלח רכבי הפנאי הקומפקטיים.

 

לפלנד היא גן עדן מוטורי (צילום: מאגמה)
לפלנד היא גן עדן מוטורי(צילום: מאגמה)

 

בלפלנד הם מאובזרים במסמרים מיוחדים על הגלגלים שמונעים החלקה ומאפשרים לנו להגיע גם למקומות מאתגרים אליהם לא ניתן להגיע ברכב רגיל ואין ספק שנהיגה על שלג היא חוויה מיוחדת: שילוב של שקט מוחלט ואדרנלין גבוה. להגיד שלא שקענו? שלא חילצנו? ושלא נהנינו מכל רגע שזה קרה? הכי נהנינו!

 

גן עדן מוטורי

אבל לפלנד מציעה לנו הרבה יותר מנהיגת שטח. הייתי אומר שהיא גן עדן מוטורי שמאפשר להתנסות ולטעום כמעט כל פעילות שלג שאפשר לחשוב עליה: מזחלות איילים, נסיעה באופנועי שלג בין יערות אדירים, רכיבה על מזחלות רתומות לכלבי האסקי (שישה כלבים מלאי מרץ, רתומים למזחלת שרק מחכים לרגע שבו יאפשרו להם לרוץ אל תוך מרחבי היער ולגרור אותנו אחריהם) ומי שזה לא הספיק לו, מוזמן לחבוש קסדה ולהשתתף בתחרות קארטינג על קרח. זה כל כך כיף שגם מי שמפסיד - מנצח.

 

לנהוג על שלג בלפלנד  (צילום: מאגמה)
לנהוג על שלג בלפלנד (צילום: מאגמה)

 

באחד הימים אנחנו עולים על שוברת קרח ענקית שיוצאת אל הים הבלטי. גושי קרח ענקיים מתפצחים למרגלות האנייה העצומה ששוברת אותם על מנת לפלס דרך בים הקפוא וממש שם, באמצע הקפוא הזה, אנחנו מקבלים חליפות ציפה בכתום-אדום זוהר ומתבקשים לקפוץ איתן לבריכה קטנה שהאנייה יצרה עבורנו. נכנסים? נכנסים! חבורת מבוגרים בבגדי ציפה כתומים צפים במי הים הקפואים וצוחקים כמו שהרבה זמן לא צחקנו. כמה שעות אחר כך, יבשים ושבעים אחרי ארוחת צהריים טובה, אנחנו מטיילים בין חדריו של ארמון קרח מפואר ומקבלים כוסות קרח שעוד רגע ימסו אבל בינתיים הן מלאות במשקה אלכוהולי. כבר אמרתי שהמסע הזה טעים לי?

 

הלילה אנחנו ישנים במקום שנבחר בגלל הסיכויים הגבוהים יחסית לראות ממנו את הזוהר הצפוני אבל אם אתם מבינים משהו על הזוהר אתם יודעים שהוא חמקמק. ובאמת, בלילה הראשון שלנו באזור אין לו זכר. אבל אז, בלילה השני באזור, באמצע ארוחת ערב נפלאה הזוהר מגיע, ולא סתם מגיע: הוא עולה בכל עוצמתו ויופיו ואנחנו עומדים בחוץ, צופים בשמי הלילה שנצבעים בגוונים מטורפים של ירוק זרחני, במחול השדים הזוהר, המופלא, המיסטי הזה ומודים על הרגע.

 

מה זה בעצם פרימיום

מסע מרצדס דרייב נולד לאור ביקוש רב מצד לקוחות כמוני, שנוהגים במרצדס בארץ אבל רוצים לטייל עם רכבי מרצדס גם בעולם. הרעיון שעמד מאחוריו הוא ליצור מסע יוקרתי ומפנק שמשלב נסיעה ברכבי מרצדס ונתפר כך שיתאים במדויק ללקוחות החברה.

 

לנהוג על שלג בלפלנד  (צילום: מאגמה)
לשחות עם שלג בלפלנד (צילום: מאגמה)

 

בשנה שעברה יצאו שני מסעות ראשונים לפורטוגל והשנה התווסף היעד החדש - לפלנד.

 

שיירה של 10 רכבי מרצדס שחוצה את לפלנד היא מחזה שלא נראה פה בכל יום. נדמה שמאות שנים של חיים בתנאי מזג אוויר קיצוני, של הישרדות והתמודדות עם אתגרי הטבע והחיים באזור הצפוני הזה, יצרו תרבות של צניעות ופשטות שמילים כמו "יוקרה" ו"פרימיום" פחות רלוונטיות להם ואולי בגלל זה, במסע הזה המונח "פרימיום" מקבל מימד אחר: מימד של מסע שנתפר בתשומת לב אדירה, מסע שלוקח אותנו למקומות שנמצאים מחוץ למפת התיירות, שמשלב נהיגת שטח, אוכל נפלא אבל בעיקר משלב אהבה גדולה של האנשים שמפיקים אותו ויצרו מסע מופלא וחד פעמי. חברת מאגמה, שאחראית על הפקת המסע שלחה חמישה אנשי צוות מטעמה לתפעול המסע והם אחראים על תפירת המסלול, הובלת השיירה ובעיקר, על הפרטים הקטנים שהופכים את המסע הזה לגדול כל כך.

 

להגיע למקומות הכי מיוחדים (צילום: מאגמה)
להגיע למקומות הכי מיוחדים(צילום: מאגמה)

 

בג'יפ המוביל יושב איסמו, איש צבא פיני בדימוס, שמכיר באופן אישי כל אייל ופתית שלג באזור, חוץ ממנו נמצאים איתנו אנשי הצוות של מאגמה שבאמת לא מפספסים שום הזדמנות להפתיע ולרגש. בזכותם התחלתי להאמין שסנטה קלאוס קיים ומחלק מתנות, אחרת מי השאיר לי שקית עם שוקולד איכותי על הכרית? איך הם יודעים בדיוק מתי לחלק לי פירות יער אדומים סגולים שמתפצחים לי בפה מרוב טריות ועסיס וכשאנחנו עוצרים באמצע שום מקום שנדמה שאיש לא היה פה לפנינו, מחממים ידיים מול מדורה דולקת, שותים תה מהביל ואוכלים עוגיות נימוחות כמו פתיתי שלג, אני אומר לעצמי שפשוט אין רגעים כאלה.

 

אחרי שבוע במסע אני מבין שמרצדס זה לא רכב, זאת תפישת עולם. זאת תשומת לב לפרטים, זאת הבנה עמוקה של האדם והדרך, לא רק של הגלגלים.

 

אנחנו חוזרים מהמסע בתחושה של גאוות יחידה. גדושים ומוצפים בחוויות, במראות ובזיכרונות: הקור, החום, הזוהר הצפוני, שיירת הרכבים שחוצה את הדרכים הלבנות, רגעים של אדרנלין על אופנועי שלג ורגעים של שקט ושלג שיורד עלינו באמצע שמורת טבע מרהיבה. מברכים על כל הכוונות הטובות שפגשנו פה ועל אלוהי הפרטים הקטנים. אני חושש שהסטנדרט שלי לחיים עלה.

 

החלה ההרשמה למסע מרצדס דרייב בפורטוגל שיוצא לדרך בחודש מאי 2018

 

בשיתוף מאגמה 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים