שתף קטע נבחר

חברתה של אם התינוק שטבע: "הכריחו אותה להודות"

בכיכר השבת בירושלים התאספו מאות חרדים כדי לקיים את טקס האשכבה לתינוק שטבע למוות במלון באשדוד. חברתה של האם החשודה בפלילים אמרה: "מעלילים עליה עלילות, זה יכול היה לקרות לכל אחת מאיתנו"

 

 

 

שעות אחדות לפני כניסת החג, התאספו היום (ה') בכיכר השבת בירושלים מאות חרדים כדי ללוות למנוחות את התינוק שטבע למוות בג'קוזי במלון באשדוד השבוע. זמן קצר לפני טקס ההלווייה, קיבל האב, החשוד בפלילים, את הסכמת המשטרה להיפרד מבנו מחוץ לבית המעצר שקמה. בטקס עצמו התגודדו עשרות בודדות של נשים בצדי המדרכות, וסיפרו לילדים כי את האשמה על מותו של התינוק יש להטיל על "הכופרים": "הבאנו את הילדים לבקש סליחה מהתינוק". חברתה לכיתה של האם, החשודה בפלילים גם היא, התעקשה כי היא אינה אשמה בדבר: "הכריחו אותה להודות, מעלילים עליה עלילות".

 

חברתה של האם הוסיפה כי "קורה שתינוק מחליק באמבטיה, זה יכול היה לקרות לכל אחת מאיתנו, השם ירחם. היא לא פגעה בו. לא מספיק הצער שהתינוק נפטר לה בידיים?".

 

מעמד אשכבה בכיכר השבת (צילום: לירן תמרי מיינט)
(צילום: לירן תמרי מיינט)

מעמד אשכבה בכיכר השבת (צילום: לירן תמרי מיינט)
(צילום: לירן תמרי מיינט)

מעמד אשכבה בכיכר השבת (צילום: מחאות החרדים הקיצוניים)
(צילום: מחאות החרדים הקיצוניים)

אחת הנשים, חסידה צעירה שחמשת ילדיה סביבה, סיפרה כי באי ההלווייה "אמרו פרק תהילים בשבילו (התינוק - א.ש), אבל כנראה שהיינו צריכים לעשות יותר". אחרות טענו כי חברי הכנסת החרדים הם האשמים, "כיוון שהם משתפים פעולה עם הממשלה ומגבים אותה. בכל דור מנסים לרצוח יהודים. פעם היה את פרעה, אחרי זה את היטלר - אבל בדור שלנו אלו היהודים הכופרים".

 

טקס אשכבה כיכר השבת (צילום: אלכס קולומויסקי)
טקס האשכבה כיכר השבת(צילום: אלכס קולומויסקי)

טקס השכבה בכיכר השבת (צילום: יצחק קלמן, TPS)
(צילום: יצחק קלמן, TPS)

 

 

"השאירו את האב במעצר, כנראה מנסים להאשים גם אותו"

אישה אחרת סיפרה שבקהילה החרדית מודאגים לגבי גורל ההורים, ועוסקים גם בשאלה האם יתנו לאב לגדל את הבן הבכור של הזוג: "זה לא פשוט בכלל. אם השאירו אותו במעצר - כנראה מנסים להאשים גם אותו".

 

במהלך ההלווייה לקחו בכוח חרדים קיצונים את גופת התינוק ונמלטו איתה ברכב פרטי לקבורה. לטענתם, הם חששו שהמשטרה תדרוש נתיחה נוספת - זאת למרות שהנתיחה כבר בוצעה לפי החלטת בית משפט. איש זק"א בנתי אוירינג נפצע במהלך האירוע ופונה לקבלת טיפול רפואי.

 

טקס ההלווייה נערך במתכונת של "עצרת התחזקות ומחאה" בעקבות החלטת בג"ץ לאפשר את נתיחת הגופה לבירור נסיבות המוות. הרבנים שנשאו דברים בלוויה השוו את גזרות בית המשפט לגזירת פרעה - וביקשו מהקהל "לבקש סליחה מהתינוק" על כך שלא הצליחו למנוע את "הפשע המתועב של ביתור גופתו"

.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לירן תמרי מיינט
טקס האשכבה לתינוק שטבע
צילום: לירן תמרי מיינט
מומלצים