שתף קטע נבחר

1,500 הפגינו בסכנין: "תושבי עזה גיבורים"

המפגינים הזהירו מפני המשך הפגיעה בתושבי הרצועה. הם הניפו את תמונתו של העיתונאי שנהרג בהפגנות. "זה נקרא ג'נוסייד. הם מחסלים אותם כמו ג'וקים", אמר תושב ואדי ערה

 

 

כ-1,500 בני אדם, בהם גם חברי כנסת ערבים, השתתפו היום (שבת) בהפגנה שבתקיימה בסכנין כהזדהות עם תושבי עזה. המשתתפים צעקו: "תושבי עזה גיבורים", "יא שהיד, תנוח ואנו נמשיך את המאבק". את ההפגנה ארגנה ועדת המעקב של ערביי ישראל.

 

אתמול הפגינו אלפים מתושבי הרצועה סמוך לגבול והבעירו אלפי צמיגים. תשעה מפגינים, בהם עיתונאי, נהרגו במהלך ההפגנות.

הפגנה בסכנין הזדהות עם עזה ()

הפגנה בסכנין הזדהות עם עזה ()
ח"כים ערבים בסכנין

הפגנה בסכנין הזדהות עם עזה ()
הפגנה בסכנין כהזדהות עם עזה

בסכנין הניפו המשתתפים דגלי פלסטין וקראו קריאות תמיכה במפגינים העזתים. עיתונאים וחברי כנסת הניפו את תמונת העיתונאי יאסר אלמורתג'א (30) שנהרג מירי ברצועה. על התמונות נכתב: "יאסר אלמורתג'א, עיתונאי מעזה שהרגה ישראל ובזזה את חלומותיו".  

 

העיתונאי ודיע עואודה מכפר כנא אמר: "הפגיעה בשישה עתונאים, פציעתם בירי והריגתו של אלמורתג'א כשהוא מצלם הרחק מהגדר - מלמדת על החלטות ופקודות לא חוקיות בעליל. אני קורא לכל העמיתים הישראלים להרים את קולם ולמחות על פגיעה בעמיתיהם הפלסטינים - בעודם מזוהים כעיתונאים. זו מחוייבות אנושית, מוסרית ואתית שהעיתונאים הישראלים ימחו ויצרפו את קולם לכל שוחרי הצדק והשלום, בעלי המצפון והשכל. עליהם לבקש חקירה על מנת לבדוק מי נושא באחריות לפשע חמור זה".

 

תושבת הצפון אמרה: "התנהלות צה"ל בגדה לא מקובלת ולא הומנית. מה הם מצפים מעם שנמצא בסגר יותר מתשע שנים, ללא עבודה ופרנסה, ללא אפשרות לצאת, לטוס, לטייל ולחיות את החיים? כל כמה שעות יש להם הפסקת חשמל, גם בשעות החום והקור".

 

עוד הוסיפה כי עזה נמאת תחת כיבוש במובן זה שהיא במצור. "בדרך כלל כשמישהו מאבד טלפון נייד, הוא מרגיש עד כמה הוא מנותק מהעולם. מה אתם רוצים מעם שלם שחי תחת סגר קשה ואכזרי? עם כזה יכול להקריב את חייו למען החירות".

 

עבד מסארוה, תושב ואדי ערה, אמר כי מה שקורה לתושבי עזה "נקרא ג'נוסייד. הם מחסלים אותם כמו ג'וקים. כאילו אין ערך לאזרחים שם. אבל זכותם לחיות. הממשלה הזו ממשיכה להקשות על עזה ותושביה ומדרדרת את מצבם". הוא התחייב: "אנחנו, ערביי 48', לא נעמוד מנגד. עזבו את עזה, תתרחקו ממנה. הערבים במצבים כאלו הם כפצצה מתקתקת שעלולה להתפוצץ בפני ממשלה פשיסטית כזו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים