שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פרסום ראשון: אופ"א חוקרת את מכבי תל אביב
  חשד לכאורה כי סגנית האלופה לא פעלה על פי חוקי הפייר-פליי הפיננסיים והוציאה כספים מעל המותר. זו פעם שנייה בה הצהובים נחקרים על ידי אופ"א. תגובת מכבי ת"א תובא לכשתתקבל
  ההתאחדות לכדורגל קיבלה מכתב רשמי מגוף השליטה הפיננסי של המועדונים באופ"א (CFCB), שפתח בחקירה נוספת נגד מכבי ת"א, השנייה בשנתיים האחרונות. החשד לכאורה הוא לעבירה על חוקי הפייר-פליי הפיננסיים והוצאות חריגות מעל המותר, במה שעשוי לעלות הפעם למועדון בהעמדה לדין.

   

  כזכור, ב-ynet נחשף כי תקציבה של מכבי ת"א יהיה נמוך משמעותית בעקבות אותה חריגה, וחוסר היכולת להוציא כספים רבים בעונה הבאה. בהתאחדות אישרו את הידיעה.

   

  גולדהאר. הוא בצרות? (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  גולדהאר. הוא בצרות?(צילום: ראובן שוורץ)

   

  מכבי ת"א הייתה המכותבת הראשית במכתב שהגיע גם להתאחדות, כשעדיין לא ברור מה גובה החריגה. על פי ההערכות היא נאמדת במיליוני שקלים. בשנים האחרונות מועדונים ממדינות כמו יוון ורוסיה ספגו עונשים של השעיה ממפעלים שונים באירופה בשל סכומים דומים לאלה בהם חשודה לכאורה מכבי ת"א.

   

  כזכור, לפני שנתיים החוקר הראשי של בקרת התקציבים של ההתאחדות האירופית, שמפקח בין היתר על היחס בין הוצאות להכנסות, שלח למשרדי מכבי ת"א מכתב בנושא. את החקירה ניהל החוקר הראשי של הגוף האירופי, איב לטרם, במהלכה הבעלים מיץ' גולדהאר והמנכ"ל בזמנו מרטין ביין נדרשו לשתף פעולה.

   

  ביין. שיתף פעולה בפעם הקודמת בה המועדון נחקר (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
  ביין. שיתף פעולה בפעם הקודמת בה המועדון נחקר(צילום: יאיר שגיא)

   

  על פי חוקי הפייר-פליי הפיננסיים של אופ"א קבוצה רשאית להוציא 30 מיליון אירו מעבר להכנסות שלה על פני תקופה של שלוש שנים (כלומר, 10 מיליון בממוצע לשנה). ההוצאות על מחלקת הנוער ומתקני האימונים אינן נכללות בחישוב הזה. על פי הבדיקה הראשונה שביצע ה-CFCB בדצמבר 2015, הקבוצה הישראלית חרגה מהסכום הזה שלוש פעמים - בשנים 2011 עד 2013, 2012 עד 2014, ו-2013 עד 2015.

   

  גוף השליטה הפיננסי הוא זה שמעניק את הרישיונות להשתתפות במפעלים האירופיים. העונשים הקבועים בתקנון נעים בטווח רחב מאוד - החל מאזהרה, דרך קנס (בהתאם לסכום ההוצאות של המועדון), הפחתת נקודות, מניעת הכנסות מהשתתפות במפעלים של אופ"א, איסור רישום שחקנים לגביעי אירופה, הגבלת מספר שחקנים בסגל, השעיה ואפילו אובדן תואר במקרים חריגים.
  צפו בגולדהאר מודיע על סיום דרכו של קרויף    (צילום: אורן אהרוני)

  צפו בגולדהאר מודיע על סיום דרכו של קרויף    (צילום: אורן אהרוני)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  גורמים במכבי ת"א טוענים כי הקבוצה לא נקנסה בחקירה הראשונה, והייתה שביעות רצון של אופ"א לאור הנסיבות. הבדיקה של אופ"א נעשית לרוב בעקבות הגשת הדוחות הכספיים לאופ"א וכחלק מהנהלים של Financial Fair Play.

   

  בחקירתה הראשונה טענה מכבי ת"א כי נאלצה להוציא סכומי כסף רבים בעקבות מבצע "צוק איתן" והחלטת אופ"א על איסור קיום משחקים בישראל. החלטה זו חייבה את מכבי ת"א לארח את משחקי הבית בחו"ל וכתוצאה מכך לא העפילה הקבוצה לשלבים המתקדמים באירופה וסבלה מפגיעה מהותית בהכנסות. תוצאות כספיות אלו נצפו מראש ע"י הנהלת המועדון שפנתה מיוזמתה כבר במהלך עונת 2014/15 ל-CFCB והסבירה כי הנתונים הכספיים נובעים מהמלחמה המהווה "כוח עליון" כפי שהוא מוגדר בתקנון אופ"א.

   

  תגובת מכבי ת"א תובא לכשתתקבל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים