שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דווקא הבת של הרב סדן – חברה בוועדה לשיוויון מגדרי
  ד"ר תמר צור, רופאת נשים בכירה ובתו של הרב אלי סדן שהתבטא נגד נשים ואמר: "לחנך את האישה להיות עצמאית זה פשע", מונתה לעמוד בראש הוועדה לרפואה מגדרית. ד"ר צור: "אני בוועדה הזו כי אני רופאת נשים שמטפלת בלא מעט מטופלות, ללא קשר לאבא שלי. יחד עם זאת אני מאוד מסכימה עם רוב דבריו"

  לפני פחות מחודש הקים משרד הבריאות ועדה לרפואה מגדרית. "בשנים האחרונות התבססה הכרה כי למין ולמגדר השפעה משמעותית על כל תחומי הבריאות. ניתן למצוא הבדלים מגדריים באפידמיולוגיה של מחלות, בהסתמנותן הקלינית, בתגובה לטיפול וכן בדפוסי אספקה וצריכה של שירותי בריאות", נכתב בכתב המינוי של הוועדה של משרד הבריאות.

   

  "על מנת שמערכת הבריאות תיטיב להתמודד עם ההשפעות הנרחבות של מגדר על בריאותם של מטופליה, נדרש שינוי תפיסתי, עדכון של צורות טיפול וחינוך של מטפלים ומטופלים כאחד" .

   

  לשם כך הוקמה ועדה כדי שתבחן את מערכת הבריאות בישראל ולהמליץ למשרד הבריאות על השינויים הנדרשים על מנו שזו תהיה מותאמת מבחינה מגדרית. בין היתר יידרשו חברי הוועדה להתייחס לאופן מתן שירותי הבריאות, לתהליכי קבלת החלטות בתחומי המגדר, לבחון את הקשור לחינוך והכשרה של צוותים רפואיים בתחום המגדר ואופן הקצאת המשאבים.

   

  איכילוב ( )
  רופאה בכירה באיכילוב

   

  ד"ר תמר צור: "מסכימה עם רוב דבריו של אבי והשקפת עולמו"

  בראש הוועדה שתגיש את המלצותיה בעוד כחצי שנה עומדת פרופ' חן שפירא, ששימשה כמנהלת מרחב חיפה וגליל מערבי של קופת חולים כללים וקודם לכן כיהנה כמנהלת מרכז רפואי כרמל. בין חברי הוועדה ניתן למצוא גם את ד"ר שרית ארבל-אלון ראש אגף לתכנון מדיניות במשרד הבריאות, שרה טנקמן מנכ"לית קרן בריאה ורופאות בכירות בבתי החולים הגדולים בישראל.

   

  אחד המשתתפות הבולטות בוועדה היא ד"ר תמר צור – בתו של הרב אלי סדן. ד"ר צור היא רופאה בכירה, מומחית במיילדות וגינקולוגיה בבית חולים איכילוב. את לימודי הרפואה סיימה בהצלחה באוניברסיטת בן גוריון ובעבר שימשה כרופאה גם בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

   

  שמו של אביה אוזכר בשבועות האחרונים על רקע התבטאותו נגד נשים. "הפשע שהפמיניזם המודרני יוצר הוא לחנך את האישה להיות עצמאית, להיות בלתי תלויה בבעלה, לדאוג שיהיה לה הכנסה מספיק טובה", נראה סדן אומר לתלמידיו בסרטון שפורסם בחדשות 10 בחודש שעבר: "מסרסים את היכולת שלה להיות אישה טובה ואימא טובה. זה אסון, זו טרגדיה - גם בעלה מפסיד וגם הדורות הבאים מפסידים".

   

  הרב סדן גם השמיע את דעתו על הקהילה הלהט"בית: "אברך סיפר לי שהוא ראה בתל אביב ספר ילדים שמתחיל כך: 'לדני יש אבא ואימא, לרינה יש אבא ואבא, לשלמה יש אימא ואימא - וכולם חברים. אז אני מבין שיש להם בעיה, שחצי מהילדים בגן בלי אבא ואימא, או רק אבא או רק אימא או דברים הזויים יותר. אז כדי שהילדים האומללים האלה, שאין להם משפחה נורמטיבית, ירגישו טוב, אנחנו נהרוס את החינוך של הילדים האחרים".

   

  לפני כשבועיים העניק ראיון לחברת החדשות והבהיר שאין לו בעיה שלנשים תהיינה קריירה, אך רק לאחר שהן יהיו נשואות ויצליחו לקיים חיי משפחה, ונתן כמשל את בתו ד"ר תמר צור, "שלמדה רפואה ועשתה התמחות נשים וגמרה אותה בהצטיינות, ותוך כדי זה ילדה 7 ילדים. היא תורמת הרבה מאוד לעם ישראל".

   

  ד"ר צור אמרה בתגובה: "אני בוועדה הזו כי אני רופאת נשים שמטפלת בלא מעט מטופלות, ללא קשר לאבא שלי. יחד עם זאת אני מאוד מסכימה עם אבא שלי על רוב מוחלט של הדברים שהוא אמר ועם השקפת עולמו".


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים