שתף קטע נבחר

המשבר בענף האופנה: צו כינוס נכסים לבעלי רשת הוניגמן

המחוזי הורה על פתיחת הליך פשיטת רגל נגד הבעלים, האחים מיכה ויעקב הוניגמן, בהסכמתם. בנק מזרחי-טפחות החל בהליכי הוצאה לפועל על בתי המגורים של השניים. עורכי דינם: "זהו רגע עצוב ולא קל, בהיעדר מוצא כלכלי הם הסכימו לצו כינוס הנכסים"

בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא היום (ב') צו כינוס נכסים נגד הבעלים של רשת הוניגמן, האחים מיכה ויעקב הוניגמן. המשמעות היא שהשניים נכנסו להליך פשיטת רגל אך טרם הוכרזו כפושטי רגל. הרשת עצמה עדיין בהקפאת הליכים.

 

השופט חגי ברנר הורה, בנוסף, על עיכוב יציאתם מהארץ של האחים, עד להחלטה אחרת. 

 

נאמני הוניגמן: "חשש לניפוח מלאי והגדלת שורת הרווח"

ההסדר הצפוי בהוניגמן מבשר על חיסול הרשת

 

החלטת בית המשפט ניתנה לאחר שבנק איגוד הגיש לאחרונה לבית משפט באמצעות עו"ד ארז חבר, בקשה להכריז על מיכה ויעקב הוניגמן כפושטי רגל. לטענת הבנק, היקף החובות כלפיו עומד על כ-10 מיליון שקל. הגשת הבקשה להכריז על השניים פושטי רגל התאפשרה לאחר שבית המשפט לא האריך את צו הקפאת ההליכים האישי בעניינם. המשמעות היא שהמחוזי לא סיפק להם הגנה אישית מפני פתיחה בהליכים משפטיים כנגדם.

 

בנק הפועלים, המיוצג על ידי עו"ד מור נרדיה, הגיש אתמול את תגובתו בה ציין כי חוב האחים כלפי הבנק עומד על כ-12.8 מיליון שקל וכי הבנק תומך במתן צווי כינוס נכסים נגד שני האחים החייבים. בתגובה שהגישו היום האחים לבית המשפט נטען כי בנק מזרחי-טפחות פתח בהליכי הוצאה לפועל למימוש בית המגורים של השניים.

 

עורכי הדין שאול קוטלר ושי פיאדה, המייצגים את השניים, הודו היום כי מדובר ב"רגע עצוב ולא קל עבור שני אחים, כבר לא צעירים, שהקימו בשתי ידיים ובעבודה קשה חברת אופנה גדולה ומוכרת שהיתה פעילה וסיפקה פרנסה לאלפי משפחות ובמשך כמה דורות. בהיעדר כל מוצא כלכלי ולאור ערבותם האישית לחובות החברה בהיקפים גבוהים, הם נקטו בצעד אחראי והסכימו לצו כינוס. הם ישתפו פעולה עם בעל התפקיד שימונה ויסייעו בכול מה שיידרש בבית המשפט ובכלל".

 (צילום: יח"צ) (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

 

השניים טוענים כי יש מקום לתת צו עיכוב הליכים, לרבות הליכי ההוצאה לפועל שיזם הבנק. בשלב זה התבקש כונס הנכסים הרשמי להביע עמדתו באשר לזהות בעל התפקיד שיתמנה בתיק ותפקידו יהיה לכנס את נכסי האחים .

 

מחר יתקיים דיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשתם של נאמני הוניגמן, עורכי הדין קרן רייכבך סגל, פיני יניב ורו"ח בועז גזית, למכור חלק מסניפי הרשת לרשת KIWI.

 

האחים הוניגמן הם מהוותיקים בתעשיית האופנה. הם הפעילו ותפעלו את הרשת במשך שנים ודאגו לפרנסתם של כ-1,000 עובדים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים