שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הסיפורים והעדויות: שידורי יום השואה

  מחנה העבודה ששימש להצלת יהודים, סיפורו של ניצול שהחליט לנקום, אנימציה של אושוויץ במציאות מדומה, המסע לפולין של 25 בעלי צרכים מיוחדים, וילדי הדור השני שמשמיעים את קולם - יום השואה בטלוויזיה

  אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה ייפתחו הערב (ד') בשעה 20:00, בשידור ישיר של הטקס הממלכתי השנתי מ"יד ושם" שבירושלים. כנהוג, במהלך הערב וביום שלמחרת ישודרו סרטים ותוכניות שיעסקו בשואה מזוויות שונות, והערוצים המסחריים ישדרו ללא פרסומות. מובאים בפניכם תקצירים לכמה שידורים מערוצים נבחרים. 

   

  כאן

  רביעי, 21:30, "הנאצי הטוב": רופא אמריקני יוצא לחיפוש אחר קרל פלאגה, "הנאצי הטוב" שהציל את אימו בזמן השואה, והערים על מכונת ההשמדה הגרמנית בכך שבנה "מחנה עבודה" שמטרתו הייתה להציל יהודים.

   

  באדיבות תאגיד השידור הישראלי

  באדיבות תאגיד השידור הישראלי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  רביעי, 22:22, "אסתיר פני": סיפור הישרדותו של האדמו"ר מצאנז- קלויזבורג, שחווה חורבן אישי בזמן השואה והצליח לשקם את חייו ואת הקהילה שלו כאן בארץ. הסרט עוסק ביחסים שבין החרדים לזיכרון השואה ולאופן שבו הם חווים את התקומה ואת הניצחון הרוחני על הנאצים ומעבירים אותו לדורות הבאים.

   

   חמישי, 21:00, "נקודת מפנה - שלושה ימים בפולין": אחרי סערת החוק הפולני, לפיו מי שיאשים את המדינה בשואה יישלח למאסר, יצאו אפרת שפירא-רוזנברג וישי שריד לפולין, כדי להבין מה חושבים תושבי המדינה על השואה. במסעם התלוו לסטודנטיות ישראליות במטרה להבין האם נכון לקיים את המשלחות לפולין ולעמוד על הקשר בין הישראלים לפולנים.

   

  הנאצי הטוב הצצה באדיבות תאגיד השידור הישראלי כאן (באדיבות תאגיד השידור הישראלי )
  מתוך "הנאצי הטוב"(באדיבות תאגיד השידור הישראלי )

   

  קשת:

  רביעי, 21:00,  "פולין": יואב לימור יצא לוורשה כדי לבדוק מהו יחסם של הפולנים לשואה בעקבות החוק הפולני.

   

  רביעי, 22:00,  "שני אסמים" – סרטו של חיים הכט: ההיסטוריון פרופסור יאן טומאש-גרוס מפרסם את ספרו "שכנים" ובו הסיפור על 1,600 התושבים הנוצרים של ידוובנה בפולין, שביום אחד שרפו באסם את 1,600 שכניהם היהודים.

   

  רשת:

  רביעי, 21:00, "אבודים": צופית גרנט יוצאת לחפש את מנהל העבודה במחנה הנאצי שהציל את חייו של ישראל אורזך, כדי שיוכל להודות לו על כך.

   

  רביעי, 22:15, "מוקי בוערה":  סיפורו של מוקי גרשטיין, שכונה בנעוריו בלעג "מוקי בוערה". מוקי, דור שני לשואה, מתבשר על מות אימו, ומתלבט האם להגיע להלווייתה ולפתוח מחדש את פצעי העבר.

   

  ערוץ עשר:

  רביעי, 22:35, "כמו ציפור דרור בשמיים":   סיפורו מעורר השראה של דניאל גולד, שהיה עם משפחתו בגטו במשך כשלוש שנים. זמן קצר לפני שהגטו חוסל הוא הופקד על ידי אימו אצל דודתו, והצליח לחמוק יחד איתה אל מחבוא. מאוחר יותר גילה כי אימו נרצחה בשואה ואביו הצליח להינצל. שנים מאוחר יותר התאחד עם אביו, השניים עלו לישראל - ודניאל התגייס לצה"ל, שם שירת כטייס בחייל האוויר ובהמשך הפך לפרופסור.

   

  ‎ערוץ 20:

  רביעי, 18:45, "לעולם לא עוד": מסעם של 25 אנשים בעלי צרכים מיוחדים לביקור במחנות ההשמדה ובגטאות בפולין. חברי הקבוצה, בהם בני הדור השלישי לשואה, אשר שמעו את הסיפורים והעדויות ממקור ראשון, מתמודדים עם הסיפור האישי של משפחתם ומבקרים במקומות בהם אבותיהם נולדו ונרצחו.

   

  HOT 8

  רביעי, 19:10, "פלנטה אחרת": אושוויץ באנימציה. הסרט עוקב אחר  תלמידי תיכון ישראלים, מעצב גרפי פולני, מפתח משחקי מחשב ישראלי, אדריכל גרמני והיסטוריון ישראלי – בתוך המחנות הווירטואליים שיצרו. הוא בנוי כפסיפס שבו האוואטרים של היוצרים משוטטים במחנה, תוך שהם חושפים את סיפוריהם ומניעיהם לבניית המודל. זהו מסע אל מעמקי הזיכרון המשוחזר, אשר חושף את האובססיה לייצוג השואה וה"פלנטה האחרת".

   

  פלנטה אחרת ערוץ 8 HOT (באדיבות ערוץ 8 HOT)
  מתוך פלנטה אחרת (באדיבות ערוץ 8 HOT)

  רביעי, 21:00, "ילדי הצללים": ילדי הדור השני לשואה חושפים את סיפורם ומעזים לדבר בגילוי לב על ההתעללות והאלימות הפיזית והנפשית שחוו מידי הוריהם בגלל הטראומה שעברו בימי גרמניה הנאצית.

   

  yes דוקו

  רביעי, 21:00, "רק לאלוהים מותר": צפריר רוצה לתקן את העוול שנגרם לסבו הנק, שמעולם לא הוכר כניצול שואה, ומתחקר אותו על אותה התקופה. עדותו של סבו הנפרטת לראשונה בצילומי הסרט, מגלה מעשה נקמה: הנק ואחותו התחבאו אצל איכרים פולנים וחשבו שהצליחו להתחמק מהנאצים, אלא שהאישה שאצלה התחבאו מכרה אותם עבור כסף-בצע למשטרה. מירקה, אחותו של הנק, נורתה בראשה, ובמילותיה האחרונות ביקשה מאחיה שינקום. על כן הוא הרג ביריות את האישה שהסגירה את אחותו.

   

  רק לאלוהים מותר הנק צפריר yes סרט שואה (באדיבות yes)
  סבא הנק ונכדו צפריר(באדיבות yes)

  חמישי, 22:00, "הבריחה מחדר 18":  צעיר יהודי אמריקני אולץ להתגייס לארגון ניאו-נאצי ונותר בחיים לאחר שהותקף על ידי חברי הארגון כשגילו את יהדותו. אחרי שהחלים והעיד נגד תוקפיו, הבין שחייו בסכנה והחליט לברוח לישראל. כעת, 25 שנה לאחר התרחשות האירועים, מציע לו חבר "גלוח ראש" מהעבר לצאת יחדיו למסע במחנות ההשמדה במזרח אירופה בניסיון לחדש את הקשר ביניהם ולכפר על העבר שלהם.

   

  ערוץ ההיסטוריה:

  רביעי, 18:00, "הילדים של וולטר סוסקינד": סיפורו של וולטר סוסקינד, יהודי גרמני ממוצא הולנדי, שהציל בחשאי, יחד עם אשתו והולנדים חברי המחתרת, מאות ילדים יהודים הולנדים בזמן השואה. 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות תאגיד השידור הישראלי
  באדיבות תאגיד השידור הישראלי
  באדיבות תאגיד השידור הישראלי
  לאתר ההטבות
  מומלצים