שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תחקיר צה"ל: הפלסטיני מהסרטון הוזהר, נורה ונפצע
  לפי התחקיר הראשוני, הסרטון שעורר סערה ובו נשמע חייל צועק "יש" צולם בדצמבר האחרון. "לעבר חשוד שהוביל את האירוע נורה כדור בודד, והוא נפצע ברגלו", עדכנו בצה"ל. בצבא אמרו כי ההתבטאויות הנשמעות בסרטון אינן הולמות את המצופה מחיילים, ויטופלו פיקודית

   

   

  יממה לאחר הפצת הסרטון שבו נשמע חייל צועק "יש" לאחר פגיעת צלף בפלסטיני ליד הגדר ברצועת עזה, פורסם אחר הצהריים (יום ג') תחקיר ראשוני של צה"ל על אודות האירוע. לפי הבדיקה הראשונית, הסרטון צולם בשעות אחר הצהריים של יום שישי 22 בדצמבר 2017, במהלך הפרות סדר אלימות במרחב כיסופים.

   

  בצבא אמרו כי הסרטון מתעד חלק קצר מההתמודדות עם הפרת סדר אלימה שכללה זריקות אבנים וניסיונות חבלה בגדר ונמשכה כשעתיים. במהלך הפרת הסדר ננקטו צעדים רבים לפיזורה, לרבות כריזה וקריאה לעצירה, הפעלת אמצעים לפיזור הפגנות וירי לאוויר.

  עדשה כוונת משקפת פגיעה פלסטיני ב גבול עזה צלף צה
  עדשה כוונת משקפת פגיעה פלסטיני ב גבול עזה צלף צה"ל צבא

  לפי צה"ל, "משכל אלה לא הועילו בוצע ירי של כדור בודד לעבר אחד החשודים בארגון והובלת האירוע כשהוא נמצא מטרים ספורים מהגדר. כתוצאה מהירי הוא נפגע ברגלו ונפצע. הסרטון לא צולם מהעמדה שממנה בוצע הירי, והוא צולם על ידי חייל שאינו שייך באופן אורגני לכוח שירה. לאחר השלמת התחקיר המבצעי המלא על ידי שדרת הפיקוד הרלוונטית יועברו ממצאיו, כמקובל, לבחינת הפרקליטות הצבאית".

   

  בנוסף מסרו בצבא: "באשר לצילום בלתי מורשה של אירוע מבצעי, הפצת החומר המצולם וההתבטאויות הנשמעות בו - יצוין כי אלו אינן הולמות את הרוח ומידת האיפוק המצופה מחיילי צה"ל ויטופלו במישור הפיקודי בהתאם".

   

  הכוח שפעל באירוע הוא מגדוד 13 של חטיבת גולני, שבגזרתו אירעו כמה תקריות מאז הגיע לגזרה הדרומית של אוגדת עזה בשלהי 2017: מטען הדגל שהתפוצץ בגדר וגרם לפציעת ארבעה לוחמים, בהם מפקד פלוגה מהגדוד (בתחקיר נמצא שהכוח היה אמור לטפל במטען בצורה בטוחה ויעילה יותר); מחדל חדירת שלושת הפלסטינים החמושים והגעתם עד לקיבוץ צאלים; וכניסת קבוצת פלסטינים למתחם כלי הנדסה בצד הישראלי של הגבול, הצתתם ובריחתם חזרה לעזה ללא פגע (תקרית שהפלסטינים תיעדו מכמה זוויות).

   

  קודם לכן הגיב לסרטון שר הביטחון אביגדור ליברמן: "לצלף מגיע צל"ש. לצלם מגיע טר"ש. חייבת להיות משוואה ברורה. צה"ל זה צבא הכי מוסרי בעולם, אבל כשאתה נמצא בחזית ובמתח לפעמים מוציאים את העצבים, אז אפשר להבין את זה. בסופו של דבר הצבא, הצלפים, החיילים - מדובר במיטב עם ישראל, וצה"ל זה הצבא הכי מוסרי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים