שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בית המשפט הכריע: מטבחי דקור תמכר לחברת אבן ירקן ולא לחברת רב בריח
  ההצעה שהגישה "אבן ירקן" נעשתה בשיתוף פעולה עם בעלי "דקור" יוסי אלקובי. במסגרתה היא התחייבה לבצע הזמנות קיימות והזמנות בביצוע ולשם כך תוכל להוסיף עד 10 אחוז מסכום ההזמנה המקורית. סכום הרכישה: 3.6 מיליון שקל

  בית המשפט המחוזי בבאר שבע אישר (ד') לפני זמן קצר את מכירת פעילות רשת מטבחי דקור לחברת אבן ירקן אחזקות, שהגישה הצעה בשיתוף פעולה ותאום עם איש העסקים יוסי אלקובי, בעל השליטה במטבחי דקור.

   

   בקשת פירוק לחברת מטבחי היוקרה דקור: "חשש להברחת נכסים"

  מטבחי דקור לביהמ"ש: החברה אינה חדלת פירעון ואין מקום לפירוקה

   

  מדובר למעשה ברכישת פעילות החברה תמורת כ-3.6 מיליון שקל. אבן ירקן התחייבה בין השאר לבצע הזמנות קיימות והזמנות בביצוע. לשם כך היא תהיה רשאית להוסיף עד 10 אחוז מסכום ההזמנה המקורית. השופטת שרה דברת ציינה בהחלטתה, כי "ברור לי שמר אלקובי יעשה הכל כדי להשאיר בידו דריסת רגל בחברה, במטרה להצליח ולכן אף פעל למימוש נכסיו האישיים לתשלום חובות החברה והבסיס הכספי של ירקן, כפי שהוצג בפני יש בו כדי להתחיל בפעילות החברה".

   

  במסגרת המהלך, בהמשך תוקם חברה משותפת על ידי בעל המניות באבן ירקן (רו"ח יריב קרן) ועל ידי יוסי אלקובי, אשר אליה יועברו פעילות ונכסי החברה הנרכשים.

    (צילום: אבי ידלין, מטבחי Decor) (צילום: אבי ידלין, מטבחי Decor)
  (צילום: אבי ידלין, מטבחי Decor)
   

   

  רו"ח יריב קרן שימש, בין היתר, מנהל כספים ראשי בחברות נטפים וצים והוא בעל ניסיון עשיר במכירות.

   

  המתחרות הסופיות על הרכישה היו חברת רב בריח, שבבעלות איש העסקים שמואל דונרשטיין, וחברת אבן ירקן. ב-ynet דווח לאחרונה כי רב בריח הגישה הצעה לרכישת פעילות החברה, מניות החברה ומפעל החברה בקרית גת, בסכום של כ-35 מיליון שקל לפחות, לפי הערכות. החברה מיוצגת בתהליך על ידי עו"ד ליאור דגן. בית המשפט קבע כאמור היום כי חברת אבן ירקן תרכוש את מטבחי דקור.

   

  מטבחי דקור נכנסה להליך של הקפאת הליכים ובית המשפט מינה לה שני נאמנים: עורכי הדין ליזה חדש ומור נרדיה. זאת לאחר שהחברה נקלעה לחובות של כ-105 מיליון שקל. לעומת זאת טענה החברה כי יש לה נכסים בשווי של כ-100 מיליון שקל. בתהליך הקפאת ההליכים פעלו הנאמנים להגיע להסדרים עם חלק מהלקוחות לקבלת מטבחים שהזמינו בתוספת לתמורה נוספת.

   

  לאחרונה הנאמנים פנו בבקשה דחופה לבית המשפט לפטר באופן מיידי שליש מעובדי החברה. מדובר ב-30 עובדים מתוך 90 עובדי החברה. את אלקובי ייצג עו"ד עמית פינס. את אבן ירקן מייצג עו"ד יוסי מנדלבאום ממשרד ליפא מאיר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  צילום: אבי ידלין, מטבחי Decor
  מטבחי דקור
  צילום: אבי ידלין, מטבחי Decor
  צילום: עומר מסינגר
  עו"ד מור נרדיה
  צילום: עומר מסינגר
  צילום: עופר וקנין
  עו"ד ליזה חדש
  צילום: עופר וקנין
  מומלצים