שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ניצול שואה תרם 2.2 מ' דולר - ביה"ח זיו רכש מכשיר Pet CT
  דוד קליין, שורד שואה בן 91, החליט לתרום את הסכום לזכר אביו שנרצח בשואה. הוא בחר בתרומה לבית החולים הצפוני כי נגעה לליבו העובדה שדלתו פתוחה לכולם - ללא הבדל דת, גזע או לאום. "כניצול שואה, הפתיחות והנתינה לכל אדם באשר הוא אדם, חשובה לי ומרגשת אותי"

  ניצול שואה תרם באחרונה קרוב ל-2.2 מיליון דולר למרכז הרפואי זיו בצפת. הכספים שימשו להקמת המבנים במכון ה-MRI של בית החולים, שנקראים על שם אביו של הניצול. לאחרונה שימשה התרומה גם לרכישת מכשיר Pet CT למכון. "כניצול שואה, נגע לליבי שהצוות במרכז הרפואי זיו מטפל בכולם, ללא הבדל דת, גזע, או לאום, ללא משוא פנים וללא אפליה", אמר התורם.

   

  התורם, דוד קליין, בן 91, נולד בטרנסילבניה ביוני 1927. כשהיה בן 16, נשלח עם אביו בטרנספורט לאושוויץ-בירקנאו. אביו נרצח בירייה מיד ברדתם מהרכבת, על ידי קצין נאצי שסבר כי ספר תהילים בכיסו של האב הוא נשק.

   

   ( )
  דוד קליין (מימין) ומנהל בית החולים ד"ר סלמן זרקא
   

  בני המשפחה ששרדו – אמו ואחיו של קליין – עלו ארצה ואילו הוא היגר לארה"ב, שם עשה קליין חיל בתחומי הנדל"ן והסחר באמנות. הוא עלה ארצה לפני שבע שנים ומתגורר בתל אביב. הוא סיפר כי ביקר בבית החולים לראשונה לפני כ-20 שנה, לאחר שהתיידד עם המנהל הקודם, ד"ר אוסקר אמבון. "קרוב משפחה, חוזר בתשובה, הזמין אותי לחתונתו בגליל. ישבנו על ספסלים על יד קבר רבי שמעון בר יוחאי במירון, וביקרנו בבתי הכנסת על שם הרב יוסף קארו והאר"י הקדוש בצפת. שם נזכרתי בעצמי בגיל 14, בימים שלמדתי 'שולחן ערוך', בישיבה בטרנסילבניה, עד שהנאצים סגרו את ה'חדר' והישיבות.

   

  "בהמשך החבר הכיר לי את פרופ' אמבון שהזמין אותי לבקר בבית החולים. ראיתי במסדרונות נשים לבושות בשחור, חרדים, דרוזים, חיילים במדים. במועד מאוחר יותר שמעתי שב'זיו' מטפלים בפצועים ממלחמת האזרחים בסוריה. התרגשתי והתרשמתי מכך שדלתו של המרכז הרפואי זיו פתוחה לכולם, ללא הבדל דת, גזע או לאום וכי הצוותים הרפואיים מטפלים במגוון רחב של אנשים, ללא משוא פנים ובלי אפליה. כניצול שואה, הפתיחות והנתינה לכל אדם באשר הוא אדם, חשובה לי ומרגשת אותי".

   

   ( )
  מכשיר Pet CT שנרכש בעזרת התרומה
   

  הוא סיפר כי שמע על חסרונם של מכשירי MRI ו-Pet CT בצפון, והחליט לתרום את הכסף לזכר אביו, יונה בן שלמה זלמן. "אחרי כל מה שחוויתי, הרגשתי שזו מהות קיומי. זהו תיקון העולם שלי".

   

  מכשיר ה- MRI נרכש ופועל מזה כשנה, ומכשיר ה-Pet CT נרכש באחרונה, ויחל לפעול בקרוב.

  את הסכום השלים משרד הבריאות. סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, ישתתף בטקס חנוכת המכשיר החדש שיתקיים ב-24 באפריל.

   

  "זו תרומה משמעותית יותר מתרומות במרכז הארץ"

  מנהל זיו, ד"ר סלמאן זרקא, אמר כי נדיבותו ורוחב לבו של דוד קליין מעוררים הערכה, ועשייתו בולטת בנדיבותה בנוף הפילנתרופי, שכן היא משמעותית יותר להצלת חיים מאשר תרומות הניתנות במרכז הארץ.

   

  "דוד קליין הוא איש יקר, אדם צנוע, שסייע לשדרוג מערכת הבריאות בפריפריה הצפונית, באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת והמשוכללת ביותר שקיימת. כולנו מאחלים לו אריכות ימים, אושר ובריאות טובה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים