שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צפו: ניידת סימולציות רפואיות שמלמדת רופאים איך לטפל בכם
  מרכז סימולציות נייד חדש של שרותי בריאות כללית ינוע מעתה בין בתי החולים וילמד רופאים כיצד לבצע החייאה ולטפל בכם. מנהל ה"סימולנע": "כפי שלא הייתם עולים על טיסה עם טייס שלא מבצע תרגולים, כך תרגישו בטוחים יותר עם רופא שתרגל לפני שטיפל בכם"

  סימולטורים - לא רק לטייסים: מרכז נייד חדיש לסימולציות רפואיות נחנך השבוע בבתי החולים של הכללית, והוא יאפשר לצוותים הרפואיים בבתי החולים לתרגל תרחישים רפואיים שונים, רגע לפני שהם מבצעים אותם עליכם.

   

  צפו: כך נראה הסימולטור הרפואי הנייד

    

   

  טייסים מחויבים לבצע אימונים בסימולטורים אחת לכמה חודשים, ומבלי שעברו אותם בהצלחה - הם לא יורשו להטיס אתכם. אבל בעולם הרפואה הצוותים הרפואיים אינם תמיד מבצעים מספיק אימונים לפני שהם מתנסים עליכם. בשנים האחרונות תופס תאוצה תחום הסימולציות הרפואיות כשהחלוץ היה המרכז הרפואי שיבא שהקים את מרכז הסימולציות הרפואיות הארצי, כולו בובות רובוטיות המדמות תרחישים רפואיים.

   

  כעת הושק ה"סימולנע", מרכז סימולציה רפואי על גלגלים שינוע בין בתי החולים של הכללית, ויאפשר לרופאים ולאחיות להתאמן ולתרגל מיומנויות טיפוליות. מדובר בניידת ראשונה מסוגה בעולם שנבנתה באירופה במפעל מיוחד. היא מכילה ארבעה חדרי סימולציה המצוידים בטכנולוגיה המאפשרת לדמות סביבת בית חולים.

   

  סימולציות רופאים ( )
  מגוון תרחישים רפואיים

   

  בכל חדר יוכלו הצוותים הרפואיים להתאמן בדיסקרטיות על מגוון תרחישים רפואיים הכוללים טיפול בחולה המחובר למכונת הנשמה, החדרת וריד מרכזי ואימון בסגנון "חדר בריחה" שבו הצוות המטפל נדרש להגיע לאבחנה והמלצה טיפולית במקרה רפואי סבוך.

   

  "כל חולה רוצה לדעת שהרופא שלו מיומן"

  הסימולנע כולל חדר שליטה ובקרה המאפשר לצוות המאמן, לעקוב ולנתח את כל המתרחש בחדר הטיפולים, שינוי תסריטים והצבת אתגרים טיפוליים לרופא המתאמן בדומה לחיים האמיתיים. התרחישים מתועדים במלואם ובכל אימון, מתנסים הצוותים במספר אירועים קליניים ובינאישיים ומקבלים משוב החוזקות והחולשות בהיבט ההתנהגותי, המקצועי והתפעולי.

   

  "היתרון הגדול בסימולציה רפואית היא היכולת לחוות מצבים מציאותיים מבלי לחשוף את המטופלים לסכנות", מסביר פרופ' רוני טפר, מנהל מרכז הסימולציה של כללית, וטייס קרב בעברו, "הסימולנע מאפשר לנו לתרגל את הצוותים הרפואיים ולהבטיח כי המטופלים יקבלו טיפול איכותי ובטיחותי. עצם ההגעה לבתי החולים מאפשר להעלות את תדירות האימונים ובכך לשמר את המיומנות הנדרשת".

   

  כטייס קרב בחיל האוויר, התאמן פרופ' טפר במרכזי סימולציה תעופתיים. על תרומתו וחשיבותו של הסימולטור ככלי אימון למד פרופ' טפר באירוע תעופתי קשה בו האימון המקדים הביא לסיום מוצלח ולנחיתה בשלום לאחר פגיעה קשה במטוסו.

   

  "אף נוסע לא היה רוצה לעלות על טיסה אם היה יודע שהטייס לא ביצע סימולציות", מוסיף פרופ' טפר, "התרגול המעשי מאפשר לזכור את החומר הנלמד, וכמובן לבצע אותו טוב יותר במהלך הטיפול בחולים. אני בטוח שכל חולה יהיה רגוע יותר אם ידע שהרופא שלו מיומן ומתורגל".


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים