שתף קטע נבחר

נסראללה לישראל: "עשיתם טעות היסטורית, אתם במאבק ישיר עם איראן"

בהתייחסות לתקיפה בשדה התעופה T-4 שאותה הסורים והרוסים מייחסים לישראל, אמר מזכ"ל חיזבאללה כי "האירוע הזה קריטי עבור האזור". הוא כינה את התקיפה "חסרת תקדים" והוסיף: "פתחתם ציר חדש שאתם לא מעריכים אותו נכון"

 

 

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה התייחס לתקיפה בשדה התעופה T-4 בסוריה שאותה הסורים והרוסים מייחסים לישראל, ואמר כי "על הישראלים לדעת שהם ביצעו טעות היסטורית. הם ביצעו מעשה טיפשות גדול, הם נכנסו למאבק ישיר עם איראן".

חסן נסראללה ()
"ישראל עשתה טעות היסטורית". נסראללה בנאום בביירות

בנאום שנשא על גבי מסך בביירות הוסיף נסראללה: "איראן לא מדינה קטנה ולא מדינה חלשה, ולא מדינה פחדנית - ואתם יודעים זאת. האירוע הזה קריטי עבור האזור". לדבריו, "ליברמן אומר שהוא לא יודע מה תקף בסוריה. אתם פתחתם ציר חדש במאבק שאתם לא מעריכים אותו נכון. אתם במאבק פנים אל פנים מול איראן".

 

נסראללה כינה את התקיפה הישראלית לכאורה "חסרת תקדים זה שנים", ואמר כי "ישראל תוקפת פעילים במשמרות המהפכה בסוריה. הבכירים באיראן יחליטו מה לעשות, אני לא במקום לדבר בשמם".

הקהל בנאום חסן נסראללה ()
"הבכירים באיראן יחליטו מה לעשות". הקהל בנאום נסראללה

ביום שני האחרון, לפנות בוקר, הותקף ככל הנראה יעד שקשור למערך מל"טים של הכוחות האיראניים בבסיס T-4 בסוריה. על פי הדיווחים הרשמיים, בתקיפה נהרגו לפחות 14 בני אדם, בהם ארבעה "יועצים צבאיים" איראנים. רוסיה, סוריה, ארה"ב ואיראן ייחסו את התקיפה לחיל האוויר הישראלי, אולם בירושלים סירבו להתייחס לאירוע.

 

 

נסראללה התייחס בנאומו גם לתקיפה הכימית בדומא, ואמר כי "המורדים ביצעו הצגה. לאחר כל ניצחון גדול של סוריה, הם מבצעים הצגה שכזו. טראמפ מאיים - רוצה לכפות את עצמו על כל העולם. כל עוד טראמפ מנהיג את ארצות הברית אנשים טוענים שהם חוששים. יש פה נשיא שמפרסם את העמדות שלו בטוויטר - הוא לא נעזר ביועצים ובדוברים. החשיבה שלו מבוססת על חשיבה מסחרית, כסף ועסקאות. ברגע אחד כל העולם נכנס לכוננות".

 

הוא הוסיף: "טראמפ מאיים ומצייץ, וחושב על תוקפנות נגד ציר שחווה ניצחונות רבים, בעוד שארה"ב נמצאת בתקופה של תבוסות. אנו ממשיכים לצעוד בדרך שגבתה אלפי שהידים. המערכה של ארה"ב לא תהיה עם ארגונים וצבאות, אלא עם עמי האזור, וגורלה להיכשל".

 

לדבריו, "יש לקחת בחשבון את כל האפשרויות נוכח הממשל האמריקני הנוכחי. למרות כל הציוצים והאיומים - אתם לא מפחידים את איראן, לא את רוסיה, לא את ההתננגדות ולא את עמי האזור. אף אחד לא ייכנע".

 

לפני כחודשיים התקיים עימות צבאי בן כמה שעות בין ישראל לסוריה, שבו היו מעורבים הבסיס המדובר וכלי טיס בלתי מאוישים של איראן: מטוס ה-F-16 של חיל האוויר שהופל ב-10 בפברואר מאש נ"מ סורית תקף באותו זמן את בסיס T-4, משם המריא כמה שעות קודם לכן מל"ט איראני שחדר לישראל. סביר להניח שמאז פעלו הכוחות האיראניים בסוריה לשקם את היכולת שנפגעה באותה פעולה.

 

בסיס T-4, הממוקם סמוך לעיר תדמור שבמרכז סוריה, משמש באחרונה מיליציות שנתמכות בידי איראן. הוא נבנה במיקום אסטרטגי סמוך לשדות גז סוריים והיה תחת שליטת דאעש עד שצבא אסד השתלט עליו בגיבוי של כוחות צבא רוסיה.


פורסם לראשונה 13/04/2018 18:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים