שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הציוץ הגזעני של מו"ל עיתון הארץ
  "חוצפנית, המשפחה שלי הייתה בהנהגה הציונית כשאת עוד טיפסת על עצים", כתב עמוס שוקן לגולשת שמתחה ביקורת על עיתונו, שבחר ב"התקווה" כ"שיר הישראלי השנוא ביותר". אחר כך טען שוקן: "התכוונתי לבורות"

  ביקורת חריפה שנמתחה על עיתון "הארץ" ברשתות החברתיות בסוף השבוע הוציאה את מו"ל העיתון עמוס שוקן מכליו – וחשפה מה הוא באמת חושב על בני עדות המזרח.

   

  ב"ידיעות אחרונות" דווח כי כתבת השער של גיליון מוסף הארץ מיום שישי האחרון, לקראת יום העצמאות ה־70 למדינת ישראל, הוקדשה ל"בחירת השיר הישראלי השנוא ביותר". תחת הכותרת "את המנגינה הזו חייבים להפסיק (דחוף!)", בחר כל אחד מכתבי העיתון את השיר הישראלי שהוא "הכי שונא". בראש הרשימה ההמנון הלאומי, "התקווה", ולצידו "ירושלים של זהב" של נעמי שמר. עוד ברשימת השירים השנואים של כתבי עיתון הארץ: "עוף גוזל", "זמר שלוש התשובות" של אלתרמן, "פנקס הקטן", ועוד.

   

  עורכי העיתון לא הסתפקו בפרויקט השירים, ובאותו מוסף פורסם גם טקסט תחת הכותרת "היום שבו תלו את בן גוריון". את הטקסט, המתאר בפרוטרוט את הוצאתם להורג של ראש הממשלה הראשון דוד בן־גוריון, יצחק שדה, יגאל אלון ומנחם בגין, ליווה גם איור בו נראה האיש שייסד את מדינת ישראל כשגופתו תלויה על הגרדום.

   

  הגולשים ברשתות החברתיות לא נשארו אדישים ורבים מהם ביקרו את הפרסומים. לאחת מהן, גולשת בשם רוית דהאן, השיב המו"ל שוקן: "חוצפנית. המשפחה שלי הייתה בהנהגה הציונית כשאת עוד טיפסת על העצים. הארץ בידי משפחת שוקן 83 שנים, הסתדרנו מצוין בלי האידיאולוגיה שלך וגם נמשיך".

   

  לאחר זמן קצר הבין מו"ל הארץ את ההסתבכות הגזענית שלו - ומיהר למחוק את הציוץ, אולם גולשים רבים הזדעזעו מהאמירה הבוטה. שוקן עצמו הסביר בהמשך ש"מחק את הציוץ כאשר הבין שהוא מתקבל עם משמעות שלא התכוון אליה וכוונתו הייתה ל'בורות'".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים