שתף קטע נבחר

אחיו של החייל שנהרג: "הצבא היה השלב הכי שמח בחייו"

פרידה מסמל אליהו דרורי שנהרג בתאונת הטנק בדרום. אחיו עובדיה סיפר כי "הוא מאוד מאוד שמח במה שהוא עשה. אפשר להגיד שמגיל עשר הוא שיחק עם חיילים וטנקים מפלסטיק". חברו הוסיף: "כאדם מאמין קשה לעכל את זה"

 

 

עובדיה דרורי, אחיו של סמל אליהו דרורי שנהרג באסון הטנק בדרום, סיפר הבוקר (יום א') לאולפן ynet על יחסיהם הקרובים ועל שיחתם האחרונה. דרורי אמר כי "חברים מאוד נהנו בסביבתו. הוא מאוד אהב את התפקיד בצבא, הוא היה מגיע מדי פעם עם הרבה הישגים - נהג מצטיין מחלקה, הוא זכה בתחרויות. הדבר האחרון שהוא הראה לי זה להחליף ממצב יום למצב לילה בטנק, הוא זכה במקום ראשון. אפשר להגיד שמגיל עשר הוא שיחק עם חיילים וטנקים מפלסטיק - עד עכשיו".

 

עובדיה סיפר כי בני המשפחה עלו ארצה לפני 18 שנים מלוס אנג'לס. "רוח העלייה של הוריי, לימוד התורה היה מאוד חשוב לו. הוא למד בצבא באופן קבוע והחיבור שלו לאנשים סביבו, לעם ישראל זה משהו שלא נמצא בכל מקום. הרצון שלו להגן על כולנו - משהו שכל המשפחה וכל עם ישראל צריכים להיות גאים".

 

אליהו דרורי (צילום: באדיבות המשפחה )
סמל אליהו דרורי שנהרג בתאונת הטנק(צילום: באדיבות המשפחה )

דרורי, לוחם בעוצבת "ברק" בן 20 מבית שמש, נהרג אתמול כתוצאה מהתדרדרות טנק במהלך פעילות מבצעית בעוצבת "אדום". דובר צה"ל מסר כי הלווייתו תערך היום בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.  

 

האח סיפר כי אליהו התגייס בחודש מרץ, "לפני קצת יותר משנה, אחרי שנה וחצי בישיבת ההסדר שעלבים. הוא מאוד מאוד שמח במה שהוא עושה. בשיחה האחרונה שלי איתו, שיחת נפש מה שנקרא, הוא דיבר איתי על כמה הוא מרגיש שהוא תורם, עד כמה מה שהוא עושה זה חשוב והוא חשוב איפה שהוא נמצא. הוא רצה להתקדם במה שהוא עושה, זה באמת היה שלב אולי הכי שמח ותורם מבחינתו בחיים". 

 


טנק שהתדרדר בעוצבת אדום חייל נהרג ()

טנק שהתדרדר בעוצבת אדום חייל נהרג ()
הטנק שהתדרדר
 

איתמר אליהו, חברו של דרורי, ספד לו: "הוא היה איש מדהים. כל הזמן חייך, צחק ותמיד רצה לעזור. תמיד חשב איך לתת מעצמו ולתרום כמה שיותר". הוא סיפר על תחושת הלם בקרב חבריו. "זו אבידה גדולה. הודיעו לי על זה בצאת שבת ומאותו רגע התחושה לא נתפסת. אני לא מצליח לעכל שהוא לא איתנו. הוא היה בשבילי כמו אח. אני אדם מאמין, קשה לי לקבל את הבשורה הזו.

  

"לפני שלושה שבועות ראיתי אותו והחלפנו חוויות מהשירות הצבאי. הוא סיפר לי שהוא מרוצה בשריון ונהנה בתפקיד". על חברותם הוסיף אליהו: "היינו חברים קרובים מאוד, כל הזמן צחקנו ובילינו יחד. בתיכון היינו החברים הכי קרובים אבל בצבא היה יותר קשה לשמור על קשר. בכל זאת, כשהיינו נפגשים, לראות אותו זה היה פשוט כיף, הוא היה מקרין אור על כולם".

  

ישיבת שעלבים ואיגוד ישיבות ההסדר פרסמו הודעת אבל על נפילתו של תלמידם, אליהו דרורי: "אליהו היה 'בן עליה'. מיום הגיעו לישיבה בניין האישיות היה מטרתו העיקרית. בכל יום היה חשוב לו להתקדם ולהתעלות. הייתה בו כנות ועבודה לעומק בבחינת הישגיו ובכלל. אליהו היה מלא שמחת חיים ובעל לב זהב. הצוואה שהשאיר לכולנו - להמשיך ולהתקדם עוד ועוד כל הזמן בבניין האישיות ובבניין התורה למען העם והארץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות המשפחה
סמל אליהו דרורי ז"ל
צילום: באדיבות המשפחה
מומלצים