שתף קטע נבחר

ביהמ"ש ביטל את בעלות טווילי וטביב על הפועל כפ"ס

השופט אמנון סטרשנוב קבע כי השניים, שהורשעו בעבר בעבירות שיש עימן קלון, לא ראויים לנהל קבוצת כדורגל

בית המשפט המחוזי בתל אביב ביטל הבוקר (יום ב') את בעלותם של אלי טביב וגבי טווילי על קבוצת הכדורגל - הפועל כפר סבא. השופט אמנון סטרשנוב קבע כי השניים, שהורשעו בעבר בעבירות שיש עימן קלון, אינם ראויים לשמש כבעלים של קבוצת כדורגל.
בשנת 95' רכשו טביב וטווילי 49 אחוזים מהבעלות על הפועל כפר סבא. במהלך חתימה על טופס רשמי של ההתאחדות לכדורגל התבקשו השניים להצהיר אם יש להם עבר פלילי, והשיבו כי מעולם לא הורשעו בפלילים. בפסק דינו קובע השופט סטרשנוב, כי הצהרתם זו אינה אמת ונוגדת את תקנון ההתאחדות לכדורגל, ולכן היא בטלה ומבוטלת.
מפסק הדין עולה, כי אלי טביב הורשע בעבר ארבע פעמים, כולל בעבירות של התחזות לאדם אחר במטרה להונות, שימוש במסמך מזויף וקבלת דבר במרמה. בחקירה נגדו התברר, כי על מנת להתגבר על צו עיכוב יציאה מהארץ נגדו זייף טביב דרכון, רכש כרטיס טיסה בשם בדוי ויצא לחו"ל. טביב הורשע על פי הודאתו בעבירות אלו, ונדון בבית משפט השלום בכפר סבא לשישה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים ולקנס כספי.
גם לחובתו של גבי טווילי מספר הרשעות קודמות, ביניהן שידור בכבלים וקיום תחנה ללא זיכיון, שעליהן נידון לשנת מאסר על תנאי ולקנס כספי.
כמו כן הורשע טווילי על ידי ועדת המשמעת של ההתאחדות לכדורגל במכירת 2000 כרטיסים, שהודפסו ונמכרו שלא במסגרת ההתאחדות, והושעה לארבעה חודשים מכל פעילות במסגרת ההתאחדות.
בהחלטתו היום ציין השופט סטרשנוב כי לא ברורה לו התייצבותה הנחרצת של ההתאחדות לכדורגל להגנתם של טביב וטווילי וכי היא "מעוררת תמיהה לא קטנה".

מזכיר אגודת הפועל כפ"ס: "לא נפר הסכמים"

"המוסר ניצח. עשינו את העבודה למען תושבי כפר סבא. נעשה צדק ונעשה דבר טוב לספורט בכלל ולהתאחדות לכדורגל בפרט". אלו הן רק חלק מהתגובות הנלהבות מצידם של חברי עמותת הפועל כפר סבא, לאחר שהשופט אמנון סטרשנוב פסק כי הוא מבטל את בעלותם של אלי טביב וגבי טווילי על הקבוצה.
יו"ר העמותה, שאולי דור, אמר לאחר הקראת פסק הדין כי בקרוב תמונה ועדה ציבורית שתנהל את המועדון בתקופת הביניים, עד שהזכויות יועברו לחברת ניהול חדשה. דור: "למעשה קיים גוף עסקי שכבר סיכמנו איתו את הפרטים, אבל כרגע חסרה החתימה. אני מאמין שבשבועות הקרובים תיסגר העסקה. כל ההתחייבויות לעונה הקרובה יכובדו. עברתי תקופה מאוד קשה, ספגתי איומים ללא הרף, התנכלו לי ולמשפחתי ואני לא יודע איך החזקתי מעמד. רק בזכות הרצון האישי של חברים רבים באגודה שראו לנגד עיניהם את טובת הציבור ניצחנו. בכל מקרה, אני עם כדורגל גמרתי".
גיל פנר, מזכיר אגודת הפועל כפ"ס שעמד בראש העתירה, לא הסתיר את השמחה. "חיכינו לפסיקה הזו בכיליון עיניים ואני יכול לומר שנעשה צדק. זו החלטה נכונה צודקת של בית המשפט, שהעביר את ביקורתו על החלטתה של ההתאחדות לכדורגל, שפסקה שאין קלון בעבירות". פנר גם התייחס לעתיד הקבוצה: "אין בכוונתנו להפר הסכמים שנחתמו. קבוצת משקיעים כבר מתעניינת ברכישת הקבוצה".

דובר ההתאחדות לכדורגל: "ההשלכות של פסק הדין חמורות"

ההתאחדות לכדורגל הודיעה כי הכרעת הדין חמורה על כל השלכותיה. לטענת דובר ההתאחדות, יריב בן אליעזר, קיים חשש שהפועל כפר סבא לא תוכל להתייצב למשחק הליגה בשבת הקרובה ואז על פי תקנון ההתאחדות, תורד הקבוצה שתי ליגות.

לפנייה לכתב/ת
יוסי רוט
לוי (מימין) וטביב (משמאל)
יוסי רוט
מומלצים