שתף קטע נבחר

70 לישראל: נולד עם המדינה - ועשה עלייה

יממה לפני יום ההולדת ה-70 של ישראל (המדינה והלפרין) - סגירת מעגל מרגשת: ישראל הלפרין ורעייתו בלה עלו ארצה. "אני מגשים חלום של שנים ועולה רגע לפני שמדינת ישראל וגם אני חוגגים 70. לא הייתי יכול לחלום על מתנת יום הולדת טובה יותר"

ישראל הלפרין (צילום: ג'וני פינקל)
ישראל הלפרין(צילום: ג'וני פינקל)
 

 

"לא הייתי יכול לחשוב על יום מיוחד יותר לעלות לארץ מאשר יום העצמאות של מדינת ישראל": ישראל הלפרין חוגג את יום הולדתו יחד עם מדינת ישראל. ככה כבר שבעים שנה. הלפרין נולד בארה"ב ביום הקמת המדינה – ה' באייר התש"ח. כך גם קיבל את שמו: ישראל. אבל אתמול (יום ג') הוא הגשים חלום, יממה לפני חגיגות ה-70 לישראל – עלה ארצה ואמר: "זאת סגירת מעגל מרגשת במיוחד".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

"מדינת ישראל ואני הולכים ביחד מהיום שבו נולדתי", סיפר בהתרגשות ל-ynet. "כל שנה מאז שנולדתי חגגנו ביחד יום הולדת. אבל השנה אני מגשים חלום של שנים ואעלה לארץ רגע לפני שמדינת ישראל וגם אני חוגגים 70. לא הייתי יכול לחלום על מתנת יום הולדת טובה יותר".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

הלפרין עלה מארצות הברית עם אשתו, בלה, בסיוע "נפש בנפש" עם משרד העלייה והקליטה, הסוכנות היהודית, קק"ל ו-JNF-USA. המשפחה תתגורר ברמת בית שמש. "כל חייו חלמתי לעשות עלייה, והחלטתי שאני חייב להפוך את החלום למציאות לפני שימלאו לי 70", הסביר ישראל.

 

חיכו בסבלנות

למדינה הייתה משמעות עצומה בחייו. לדבריו, הוא ובני משפחתו האזינו לשירים ציוניים, ביקרו בישראל פעמים רבות והרגישו שהם חלק מבניית ישראל "הוריי היו מאוד ציוניים", הוא מציין. מרגע שפגש במי שתהיה לימים אשתו – השניים לא הפסיקו לדבר על אהבתם לארץ ישראל ועל חשיבות היותם חלק מהעם היהודי.

 

ישראל הלפרין (צילום: ג'וני פינקל)
ישראל הלפרין(צילום: ג'וני פינקל)

 

בשל נסיבות שונות לא התאפשר להם לעלות ארצה כשהיו צעירים, וגם כעת הוויתור לא קל והם מותירים באמריקה ארבעה ילדים. רק אחת מבנותיהם גרה בארץ עם חמשת ילדיה מזה 13 שנה.

 

"מדינת ישראל נוסדה בזכותם של אנשים עם חלום וחזון", אמר הרב יהושע פס, מייסד ומנכ"ל "נפש בנפש" ועולה ותיק בעצמו. "לישראל היה חלום לעלות לארץ ואנחנו מודים על הזכות שנפלה בחלקנו לסייע לו בהגשמת חלומו. אין יותר מתאים מלעשות זאת ביום הולדתו המשותף עם מדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'וני פינקל
ישראל הלפרין
צילום: ג'וני פינקל
מומלצים