שתף קטע נבחר

מניו-יורק לישראל: "היום אני מיישם את כל מה שחינכו אותי"

דווקא ביום העצמאות האמריקני בחרו 201 עולים מארה"ב וקנדה לעלות לישראל בטיסת "נפש בנפש". בין העולים - 15 צעירים וצעירות שיתגייסו לצה"ל ולשירות הלאומי, 34 משפחות וקרוב ל-80 ילדים: "כשהחינוך של בתי הקטנה עולה יותר ממה שאצטרך לשלם על חינוך שלושת ילדיי בישראל, הבחירה הופכת להיות מאוד פשוטה"

 

"אני מרגיש עכשיו מה זה להיות ציוני אמיתי": התרגשות הבוקר (ג') בשדה התעופה בן-גוריון, עם הגיעם של 201 עולים חדשים מארצות-הברית וקנדה שנחתו כאן בטיסה ישירה מניו-יורק. זוהי טיסת הצ'רטר ה-56 שמוציא ארגון "נפש בנפש", במטוס אל-על שנחכר במיוחד עבור העולים החדשים.

 

<<הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

בין העולים שהגיעו הבוקר ניתן למצוא 34 משפחות ו-51 רווקים ורווקות. העולה המבוגר ביותר במשלחת הנוכחית חגג לא מזמן 82, והצעיר ביותר שעלה לטיסה הוא רק בן חודש וחצי. מספר הילדים הכולל בטיסה - 78, מהם 5 זוגות של תאומים. מתוך כלל העולים - 47 יגורו בפריפריה, השאר בערים הגדולות.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

ג'ארד בייטס (18) עלה לישראל מאונטריו, קנדה - במטרה להתגייס לצה"ל בשנה הבאה. בינתיים הוא ייקלט בקיבוץ יגור, שם ילמד עברית. "אני רואה את זה כהרפתקה", הוא מספר בהתרגשות דקות לפני הנחיתה בישראל. "כל חיי הייתי ציוני, ולמדתי במוסדות יהודיים. היום אני מיישם את כל מה שחינכו אותי לעשות, ואין הרגשה טובה מזו. אני מרגיש עכשיו מה זה להיות ציוני אמיתי".

 

"כל כך מרגש להיות פה ולקרוא לישראל 'בית'"

על הטיסה היו גם ד"ר ג'רמי ברג (44), שעלה לארץ משיקגו עם אשתו ג'ניפר (38) ושלושת ילדיהם הקטנים - אלי, רפי ואלקה. משפחת ברג כבר יודעת היכן תתגורר (רעננה), וגם עבודה כבר יש: ד"ר ברג שמספר כי יקפיד להיקרא בארץ בשמו העברי, ירמיהו יצחק - יעניק חוות דעת רפואיות און-ליין לחברה אמריקנית.

 

ג'רמי וג'ניפר ברג עם ילדיהם (צילום: דורון קופרשטין) (צילום: דורון קופרשטין)
ג'רמי וג'ניפר ברג עם ילדיהם(צילום: דורון קופרשטין)

 

ההחלטה על עלייה ארצה הייתה ברורה עבור המשפחה הדתית, ששולחת את ילדיה לחינוך היהודי (הנחשב לפרטי) בארה"ב: "כשהחינוך של הילדה הקטנה שלי עולה יותר ממה שאצטרך לשלם על חינוך לשלושת ילדיי בישראל, הבחירה הופכת להיות מאוד פשוטה", הם אומרים.

 

סטיב קוטנר עמד נרגש בין עשרות המברכים שהגיעו לקבל את פני העולים: "זה חלום ארוך שנים של רעייתי ושלי במשך שלושים שנות היכרות בינינו", סיפר ל-ynet. "אנחנו כל כך שמחים ונרגשים להיות כאן".

 

הקוטנרים יצטרפו לבתם שכבר עלתה ארצה לפני שנתיים. "זה לא ייאמן אפילו מה זה להגיע לכאן -

לא רק הנחיתה, אלא קהל של אלף אנשים שחוגגים את הגעתך לכאן, ואומרים לך 'ברוך הבא הביתה'

זה מביא לדמעות של אושר. כל כך מרגש להיות פה ולקרוא לישראל 'בית'".

 

בטקס היציאה לישראל, שנערך בנמל התעופה JFK שבניו-יורק - בירך את העולים החדשים מייסד "נפש בנפש", הרב יהושע פס, שאמר כי "למרות שמדובר בטיסה ה-56 שלנו לישראל, בכל פעם שיוצא מטוס כזה אני מתרגש כאילו מדובר בטיסה הראשונה".

 

בתום הטקס עלו לקדמת הבמה 14 עולים חדשים שמתגייסים לצה"ל ובת שירות לאומי אחת, לסיים עם שירת "התקווה". בשלב הזה רוב העיניים באולם בית הנתיבות כבר היו לחות.

 

"הילדים ימצאו פה בית חדש"

בישראל קיבלו את פניהם של העולים החדשים שרת העלייה והקליטה, סופה לנדבר, שבירכה את העולים, והתייחסה במיוחד למי "שהחליטו להתיישב באזורי הפריפריה, ולתרום את חלקם לפיתוח אזורים חשובים אלה".

 

מקנדה לישראל - משפחת ניידר (צילום: אבי חי) (צילום: אבי חי)
מקנדה לישראל - משפחת ניידר(צילום: אבי חי)

 

בשל תנאי השרב העזים הוחלט לחסוך מהעולים החדשים את הטקס הנאומים המסורתי והארוך, ובמקום לדבר אליהם מהפודיום עלתה השרה לכבש המטוס, וברכה כל אחד ואחד מהעולים. היא הדגישה כי הם "יתרמו רבות גם לחיזוק הביטחון, הכלכלה ולתרבות של מדינת ישראל. אני שמחה שהקבוצה מכילה קרוב ל-80 ילדים שימצאו בארצנו בית חדש וחם, ובבוא העת יגנו עליו במדי צה''ל". היא הבטיחה לדאוג לכך "שכל עולה יקבל יחס אישי במטרה שקליטתכם בחברה הישראלית תהיה קלה, חלקה ומהירה"

 

נתב"ג הבוקר (צילום: אבי חי) (צילום: אבי חי)
נתב"ג הבוקר(צילום: אבי חי)

 

ארגון "נפש בנפש" נוסד ב-2002, והוא ארגון הפועל ללא מטרת רווח, ששם לו למטרה להפיח חיים בעלייה מארצות הברית, קנדה ובריטניה. הארגון פועל בשיתוף עם משרד העלייה והקליטה, קרן קיימת לישראל והסניף האמריקני שלה והסוכנות היהודית. המטרה, לדברי הארגון, לצמצם את המכשולים הכלכליים, המקצועיים, הלוגיסטיים והחברתיים שעימם מתמודדים העולים החדשים שמגיעים לישראל.

 

הכותב היה אורח "נפש בנפש"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דורון קופרשטין
ברוכים הבאים לישראל. משפחת ברג
צילום: דורון קופרשטין
צילום: דורון קופרשטין
ג'ארד בייטס. "מרגיש ציוני"
צילום: דורון קופרשטין
מומלצים