שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חגיגת עצמאות עם הילדים בבית החולים

  "זו זכות גדולה מאוד לאפשר לילדים ובני נוער, אשר אינם יכולים להשתתף בחגיגות במרכזי הערים, לחגוג את יום העצמאות ככל אזרחי המדינה". בני נוער חברי מועצת הנוער העירונית בפתח תקוה, חגגו את ערב יום העצמאות בשירה, ריקודים וחלוקת מתנות בבית החולים שניידר

  בני הנוער של מועצת הנוער העירונית בפתח תקוה, המלווים על ידי אגף חברה ונוער בעיר, ציפו כמו כולם לחגיגות מופעי האומנים ביום העצמאות, לבמות הפעילויות, לזיקוקים ומסיבות הרחוב, אבל לא רק להם. רבים מהם הגיעו בערב יום העצמאות השבעים לישראל, לבית החולים שניידר לשמח בדגלים, שירים, ריקודים וחלוקה של אביזרי יום העצמאות שונים, את מי שנמנע ממנו בשל מצבו הבריאותי להגיע לחגיגות ההמוניות המרכזיות בערים.

   

  בני נוער מעניקים בלונים לילדים חולים בבית חולים (צילום: מועצת נוער פתח תקווה)
  נחשפנו לסיפורים מרגשים, שמחה גדולה והכרת תודה אמתית מהילדים והוריהם(צילום: מועצת נוער פתח תקווה)

   

   "הגענו לבית החולים עמוסים בדגלים, קשתות ושרשראות נוצצות, פטישים מתנפחים, משקפיים, וצמידים שמשמחים כל ילד", מספרת רותם קמרלקר (17)

  חברה במועצת הנוער העירונית. "החולים התרגשו לראות אותנו - חרדים, דתיים, חילוניים, ערביים, כולם שמחו, הופתעו והתרגשו. השאיפה שלנו היא שכולנו, כל אזרחי המדינה, נשמח ונחגוג בשנת ה- 70 למדינת ישראל. אם אנחנו יכולים לסייע ולשמח חולים זה אושר וכבוד גדול עבורנו."

   

  "זכינו לחגוג עם עשרות רבות של ילדים ובני נוער והוריהם. נחשפנו לסיפורים מרגשים, שמחה גדולה והכרת תודה אמתית מהילדים והוריהם", מוסיפה יובל סלופסקי (17) סגנית יו"ר מועצת הנוער העירונית בפתח תקוה.

   

  "כשעברנו בין המחלקות נתקלנו במקרה מרגש במיוחד, ילד בכיתה ו' בדיוק אמר לאמא שלו שהוא עצוב בגלל שאינו יכול לצאת, לחגוג עם כולם ולקנות 'זוהרים'. כשהגענו, הוא ואמו כל כך שמחו לראותנו שהאמא בכתה. גם הצוות הרפואי קיבל אותנו בזרועות פתוחות והשתתף בעצמו בשמחה והחגיגה".

   

  בני נוער מעניקים בלונים לילדים חולים בבית חולים (צילום: מועצת נוער פתח תקווה)
  במעבר למעשה חברתי ואישי מקסים, מדובר בהזדמנות חינוכית של נתינה אמתית לאחר(צילום: מועצת נוער פתח תקווה)

   

  את היוזמה החלו להפעיל כחודש לפני חגיגות יום העצמאות. חברי מועצת הנוער בעיר פנו לבעלי עסקים בבקשה לתרומה של כסף או אביזרים עבור הפעילות. בני הנוער, בליווי מחלקת הנוער, גיסו תקציבים, ניהלו את רכש האביזרים, וארגנו את מהלך הפעילות עצמה בבית החולים.

   

  לטפח ולחזק את המחויבות החברתית

  "ההחלטה הזו צמחה מתוך הסתכלותם על בני נוער והילדים שמאושפזים ואינם יכולים לצאת בערב הכי שמח בישראל וליהנות מהחגיגות ומהמופעים", מסביר גיא אליהו מנהל אגף חברה, נוער וצעירים. "מבחינתנו, מעבר למעשה חברתי ואישי מקסים, מדובר בהזדמנות חינוכית של נתינה אמתית לאחר.

   

  בני נוער מעניקים בלונים לילדים חולים בבית חולים (צילום: מועצת נוער פתח תקווה)
  החיבור הזה של נוער ותרומה הוא חשוב מאין כמוהו למרקם החברתי של העיר(צילום: מועצת נוער פתח תקווה)

   

  לאורך השנה כולה אנו מסייעים למועצת הנוער העירונית ותנועות הנוער להגשים עשייה בקהילה. החיבור הזה של נוער ותרומה הוא חשוב מאין כמוהו למרקם החברתי של העיר ולמעורבותו של דור העתיד בקהילה בה הוא חי".

   

  סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק הנוער אורנה דוידאי, נרגשת: "הפעילות המבורכת שיזמה מועצת הנוער בפתח תקוה מראה לנו כמה לנוער של היום יש ערכים וסולידריות חברתית ותפקידנו במערכת החינוך הן הפורמלית והן הבלתי פורמלית, הוא לטפח ולחזק את המחויבות החברתית שלהם".  

   

  יובל סלופסקי מסכמת: "אנו מרגישים שמדובר בזכות אמתית, חוויה ונתינה מרגשת, הנוער שלנו מבקש לסייע באופן שוטף לקהילה, וזהו רק אחד מתוך אירועי התנדבות רבים אותם אנו מקדמים בסיוע מחלקת הנוער העירונית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים